לטענת רואי חשבון בארץ וביניהם גם אריאל פטל, בעל משרד רואי חשבון ברעננה, מע"מ מחקו באופן שרירותי חשבון בנק לאלפי עוסקים ובכך מעכבים את ההחזרים המגיעים להם. פטל: "אני מאוד מכבד את הקשר עם רשויות המס, אך צר לי על אטימות שלטונית במיוחד בתקופה זו"

שרון יונתן

אם לא די במשבר הקורונה הפוקד אותנו בשנה האחרונה ושגרם לאנשים רבים קשיים כלכליים, מתברר שהמדינה בעצמה מוסיפה שמן למדורה. רואה חשבון אריאל פטל (בתמונה), בעל משרד רואי חשבון ברעננה וחבר בקבוצת אליוט ישראל, טוען כי מע"מ מחקו באופן שרירותי פרטי חשבון בנק לאלפי עוסקים ומעכבים החזרים בתקופה קשה זו.

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע פרגיות לתנור (עם עצם) 2 ק"ג ב-70 ש"ח. חדש! סניף הרצליה

לטענתו, בתחילת שנת 2021 קיבלו אלפי בעלי עסקים הודעה ממע"מ על מחיקת פרטי חשבון הבנק שלהם לקבלת החזרים, כאשר ההודעה הייתה לאקונית ולפיה "חסרים פרטי חשבון בנק להחזר ויש לעדכן את הפרטים".

רו"ח פטל מסביר כי מדובר במקרים בהם שני בני הזוג הם עוסקים מורשים ולהם חשבון בנק משותף, כלומר, שניהם רשומים כבעלי החשבון בבנק ובמשך שנים לא הייתה כל בעיה עם רישום החשבון המשותף במע"מ והכל היה תקין. לטענת רו"ח פטל, ההודעה הסתירה את האמת השערורייתית שמחיקת פרטי החשבון הייתה יזומה וכי אחת מלקוחותיו שפרטיה נמחקו היא בת 80 שעובדת מעט והפכה לסיעודית בתקופה האחרונה.

"לאחר קבלת אותו מכתב בדבר חוסר פרטי חשבון בנק, תמהתי על פשר הדברים ובמענה לפנייתי הראשונה לפני כחודשיים נדרשתי להעביר עבור לקוחותיי אישור קיום חשבון, שזהו מסמך הכולל את מספר החשבון ושמות בני הזוג בעלי החשבון ועשיתי זאת", מסביר פטל וממשיך: "אך לאחר מכן קיבלתי דרישה לקבלת פרטי חשבון בנק אחר. למרבית לקוחותיי אין יותר מחשבון בנק אחד. מדוע בני זוג בעלי חשבון בנק יחיד נדרשים לפתוח חשבון בנק נוסף ולשלם עמלות מיותרות רק לאור החלטה לא הגיונית של מע"מ ומחיקה שרירותית של פרטי החשבון התקין?".

במענה לפנייה נוספת של רו"ח פטל הוא קיבל את התשובה הלאקונית והמקוממת עוד יותר: "חל איסור על חשבון בנק מאומת להיות רשום בשני תיקים או יותר וזאת הוראת נוהל מיום 01.01.2021. הוראה זו הינה מערכתית וארצית". גם לשכת רואי חשבון לא צלחה בטיפול הפשוט מול מע"מ, היות ובמענה לפניית הלשכה למע"מ התוצאה העגומה לא תוקנה, מאפשרים כעת רק פתיחת תיקי מע"מ חדשים עם פרטי חשבון בנק כפי שהיה עד סוף שנת 2020.

רו"ח פטל: "אני מאוד מכבד את הקשר עם רשויות המס, אך צר לי על אטימות שלטונית במיוחד בתקופה זו. לנגד עיניי רק ציבור רחב של בעלי עסקים ומייצגיהם, רואי החשבון ויועצי המס, ואני מצפה שמע"מ יעשה את העבודה באופן מיידי, ללא דרישה לקבלת מסמכים מרואי חשבון וללא התעסקות מיותרת של ציבור העוסקים ויעדכן מחדש את פרטי הרישומים שמחק באופן יזום".

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע בשר טחון טרי 2 ק"ג ב-100 ש"ח. חדש! סניף הרצליה

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן