שרון קניאל רובינשטיין, מורה בבית ספר יסודי, חוזרת לכושר עם טור על היתרונות שבקפסולות, כי על החסרונות לא כותבים טור – על החסרונות כבר כתבו את מגילת איכה

זה לא סוד שבסגר הקודם עליתי במשקל. כלומר, לא עליתי במשקל – הדלתות פשוט התכווצו. סגר. קורה לכולנו. הבעיה היא, שגם כאשר יצאתי לחופשי, חזרתי לצעוד – הדלתות לא חזרו לעצמן. בכל זאת, אי הוודאות מכרסמת בכולנו והדרך להקטין אותה היא להגדיל את הנוכחות שלנו. אי לכך, הפכתי לגדולה מהחיים.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

איך אמרה קולגה? אני אוהבת אותי, רוצה שיהיה יותר ממני והנה הגדלתי בשקל תשעים. עבר לו הקיץ, חמש שנים על מיכאל עברו בריקודים – אצלי כנראה הן עברו בעמידה מול קהל, ליד הלוח. מיכאל כבר בפנסיה, יש לו דירה ברמת גן, אבל לי יש קפסולות ללמד.

החל מהיום הראשון אני מנתרת מקפסולה לקפסולה – מהצהובה ששוכנה בחדר מוסיקה לירוקה שהיא בכיתה. ההורים של אחת הכיתות התלוננו על שהקפסולה לומדת במסדרון. אי לכך בכל שבוע מתחלפות הקפסולות, חוץ מכיתה ד' משהו, שם לא צריך להחליף. אז אני פוסעת כאיילה שלוחה, עולה במדרגות, מגיעה לקפסולה, רק כדי לגלות שהיום נמצאת כאן הקפסולה הצהובה ולא הירוקה. עליי לחזור לחדר הכיתה המקורי של הקפסולה, כי שם נמצאת היום הקפסולה הירוקה. יש להן גם לוח הפסקות שונה ולכן אנחנו עושות תורנויות כפולות – פעם בהפסקה ירוקה, פעם בצהובה ופעם ללא הפסקה כלל, כי אם עוברים ישירות מקפסולה ירוקה לצהובה אין הפסקה.

מפה לשם, אחרי עליות וירידות מרובות, הליכה ללא לאות, השעון (שעון ספורט. לא עוזר. טרם רזיתי, אבל אתם מוזמנים לשקר לי ולהחמיא כמה שרק בא לכם) מסתבר שאני משיגה מדי יום את יעד הצעדים היומי. בחיי. גם את היעד של עליות וירידות של קומות. העובדה המוזרה הזו גרמה לי להתחיל לחשוב שמשרד החינוך צריך לאגף חזרה אליו את הספורט, כיוון שהוא מעודד פעילות ספורטיבית בקרב עובדיו.

מורים, יש לדעת, עומדים שעות מרובות, לא אוכלים דברים בריאים במיוחד (כן, כן, נראה אתכם מארגנים ארוחות בריאות יחד עם לו"ז מטורף של ישיבות זום עד אמצע הלילה) ובהתאם גם כושלים בעייפות מכיתה לכיתה. לכן, עניין הספורט הוא דבר חדש במשרד ובאמת יש לברך על הקפסולות שגורמות לנו לעשות פעילות גופנית.
עוד יתרון של הקפסולות, הוא האפשרות אשכרה להעביר שיעור רגוע. בכיתה של שלושים וחמישה תלמידים יש קושי ממשי ליצור מצב שבו כולם עובדים. לכל תלמיד משועמם או סתם לא בא לו כי הוא היפראקטיבי ועוד שלל קשיים מסוגים שונים, יש תמיד חברים באותו המצב. אי לכך, החבורה העליזה פעילה מאד ולמורה אחת אין סיכוי מול כעשרה כאלו בכל כיתה, מה גם שהשינוי בחוק החינוך המיוחד יצר תוספת של מתקשים בכל הכיתות. מכאן, שכמות המאמץ לניהול שיעור בודד מוכפלת. בהצלחה לנו.

אקיצר, הקפסולות מאפשרות מגע אישי יותר, פחות הסחות דעת, יותר עידוד ותשומת לב לכל תלמיד – פתאום אני מרגישה ממש כמו מורים בארצות הברית, שם שישה עשר תלמידים בכיתה זה לגמרי סטנדרט. אמריקה זה כאן.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

בקצב הזה ובאיכות החיים הזו – אוטוטו אתחיל ללמד את התלמידים ביסודי קורסים מהאוניברסיטה, ממש השכלה גבוהה! תוחזר לאלתר גם ההשכלה הגבוהה למשרד. לא אכפת לנו לקבל גם את עניין המים על הדרך – אנחנו מומחים בטיפול באלף נושאים לא קשורים בבת אחת. רק היום תלמידים ביקשו לנהל שיעור על משולש ברמודה ועל מגאלודון, בו זמנית. יופי להם ובהצלחה לי – קטן עלינו נושא המים, לא צריך שר בשביל זה. 

אז מה היה לנו? הקפסולות תורמות לאורח חיים ספורטיבי, הקפסולות תורמות לשיעורים איכותיים יותר, הקפסולות גורמות לי להרגיש אמריקה, הקפסולות תורמות להשכלה. אין אין אין על הקפסולות. דבש ותפוחים. והנה, כשכבר מצאתי יתרונות לקפסולות – מיד פוצחים בסגר-פגר.

שנה טובה ובריאה לכולנו!


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן