אתמול התפרסם כי בעקבות ספר ביוגרפי שכתבה גליה עוז, הבת של עמוס עוז, פנה שי גליק, מנכ"ל ארגון "בצלמו", לראש עיריית הרצליה, משה פדלון, בבקשה לבטל את קריאת הרחוב על שמו של עמוס עוז. בספרה הביוגרפי כתבה גליה עוז, שאביה התעלל בה בילדותה. מיד לאחר שדברים אלו פורסמו, אלמנתו של עמוס עוז והבת השנייה שלו, פרופסור פניה עוז צלזברגר, הכחישו טענות אלו.

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

אני, שיזמתי את ההנצחה של עמוס עוז בהרצליה, מתנגד להתעללות בילדים, ולכל מעשה עוולה, ללא כל קשר לשיוך הפוליטי של מבצע העוולה. אם יהיו עדויות, שיבססו את הטענה, שעמוס עוז היה אבא מתעלל, אבקש לבטל את הנצחתו.

כאשר דנים בנושא הבקשה לביטול ההנצחה, ראוי לבחון מי עומד מאחורי הבקשה. ארגון "בצלמו" הוא ארגון ימני, שבראשו עומד שי גליק. הארגון הואשם בבריונות ובגרימת "צנזורה עצמית" לאוצרים ואמנים במדינת ישראל. הארגון מגיש תלונות רבות כנגד אנשי תקשורת, שמתבטאים כנגד תומכי הימין.

במהלך התפרצות נגיף הקורונה בישראל  דרש הארגון לאסור על גורמי התקשורת להציג תמונות חרדים ברקע דיווחים על מחלת הקורונה, ואף הגיש תלונה לנציב תלונות הציבור ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, כנגד תוכנית הסאטירה ארץ נהדרת 'כאשר הוצגה בה דמותו של הרב קנייבסקי.

בעיתון הארץ נכתב על שי גליק: "צנזור נמרץ, מלשן נלהב, טרול היפראקטיבי. כבר חמש שנים שפעיל הימין מתרוצץ מאחורי הקלעים של עולם התרבות הישראלי בתזזית שאינה נגמרת, ומצליח בהינף מקלדת לבטל אירועים, לסגור מוסדות, לפרק פסטיבלים, לצנזר תערוכות ולארגן מחאות המוניות".

אם ברצונו של שי גליק לבטל הנצחה של דמויות לא מוסריות, עליו לדרוש לבטל לאלתר את קריאת הרחוב על שם רחבעם זאבי (גנדי), שאף הוא מונצח בהרצליה. בניגוד לעדות אחת, על התנהגות לא ראויה של עמוס עוז, יש עשרות עדויות ואף הקלטות, על ההתנהלות המתועבת של רחבעם זאבי, במשך שנים רבות.

גרים בשרון? תהיו היפר לוקאליים

רחבעם זאבי היה חבר של רוצחים וסוחרי סמים. שני הרוצחים, טוביה אושרי ורחמים אהרוני, טענו כי זאבי ניסה לסייע להם להימלט מהארץ, לאחר שרצחו את עמוס אוריון ואת עזר כהן. בנוסף, לדבריהם, זאבי טס לאמסטרדם, שם הם הסתתרו, והעביר להם מידע מהחקירה שהתנהלה נגדם. בתוכנית "עובדה", הובאו עדויות של נשים רבות, שטענו שזאבי הטריד אותן מינית ואף אנס אותן. לפני שמבטלים בהרצליה את שם הרחוב שנקרא על שם עמוס עוז, יש לבטל את שם הרחוב, שנקרא על שם רחבעם זאבי (גנדי).

ראוי שהתומכים בזאבי, יכירו את  יחסו הגזעני כלפי יוצאי עדות המזרח. בדיון במטכ"ל, לאחר מלחמת ששת הימים אמר זאבי: " אני פוחד משלום. אני חושב שמבחינת העם היהודי והישראלי, שלום בעשור הקרוב יש בו המון סכנות. בהרכב הדמוגרפי שיש היום, מחצית עם ישראל בארץ הוא ישראל השנייה, עם הרקע הלבנטיני. אם נוכל לנסוע לביירות לחופש-נופש, יש הרבה סכנות בזה".

צר לי שתומכי הימין, לא דורשים לבטל את  ההנצחה של  רחבעם זאבי, שעל פי עדויות רבות, ביצע מעשי נבלה מתועבים, ובנוסף, דגל בגירוש ערבים ובגזל אדמותיהם.

יוסף לונדון

יוסף לונדון. לא לבטל את הנצחת עמוס עוז. צילום: פרטי

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן