שכונות רבות בהרצליה נחשבות ליציבות, אמידות ומבוקשות ביותר למגורים. הן מציעות איכות חיים ברמה גבוהה, קהילה טובה, חינוך מוצלח וגם בנייה חדשה ואטרקטיבית. אז האם עדיין כדאי לפעול מול מתווך שמתמחה רק בשכונה מסוימת? בהחלט. יועצת הנדל"ן מהרצליה, ורד נחום, המתמחה בשכונת הרצליה הירוקה המערבית (איזור הבינתחומי), מסבירה מדוע למומחיות באזור ספציפי ישנה חשיבות רבה ומהם היתרונות שסוכן כזה יכול להביא איתו

תהליכי מכירה וקניית דירה הם ארוכים ומורכבים. הקונים נדרשים לקבל החלטות בנוגע לנכס עצמו, סביבת המגורים ואפשרויותיה ולהתייחס לכל הצביון השכונתי שאמור להציע איכות חיים נעימה ונוחה, תשתיות קהילתיות והתאמה לדרישותיהם כדיירים. אלא שאם בוחנים את יציבות הנדל"ן בשכונה מסוימת, ניתן לראות כי ישנו פער בטיב ומהירות העסקאות, כאשר מי שעומד מאחוריהן הוא יועץ נדל"ן שפועל רק בשכונה מסוימת.

מדוע זה קורה? הסיבה פשוטה: מתווך שיודע כיצד לשווק נכסים בצורה מעולה עדיין לא בהכרח מודע לפרטי פרטים בכל מה שמתרחש באמת בתוך שכונת המגורים. כאשר הקונה דורש אינפורמציה כתוצאה ממפגש עם אנשי השכונה, ההיכרות עם הצביון המקומי וסוג האוכלוסייה, ואת כל האפשרויות המוצעות ברמת המגורים, סביר להניח שאותו יועץ נדל"ן ייעזר בכל מקרה בגורם שבקיא ומתמצא בכל מה שמתרחש באותה השכונה.

הסוכן שמכיר את המקום על בוריו, הוא אדם שעד לעסקאות מכירה רבות שהתרחשו בשכונה ולתהליך שכל עסקה עברה. הוא יודע מה מתרחש מבחינת נדל"ן בבתים הסמוכים יותר לדירה הנמכרת ומבין מהו המחיר הנכון לדרוש. במקביל, הוא מסוגל לשפוך אור על כל סוגיה שהקונים מעוניינים לקבל עליה מידע ובכך לייעל את תהליך המכירה באופן משמעותי.

היכרות שתורמת לשיווק

טכניקות השיווק שמצויות בידיו של המתווך המתמחה בשכונה מסוימת גם הן רחבות הרבה יותר: הוא מתוודע לתושבים רבים בשכונה שיפנו אליו את מכריהם המתעניינים במגורים וכך משווק את הדירות הנמכרות פה לאוזן, מסוגל לענות על שאלות נקודתיות לגבי שכנים, חנויות בסביבה וגנים מומלצים במטרה לעורר עניין בקרב יותר קונים פוטנציאליים נוספים ומפרסם באפיקים שיווקיים שיתאימו לסוג האוכלוסייה הקיימת בשכונה. במעמד ההתרשמות מהנכס, המתווך כבר יודע כיצד לענות על כל שאלות הקונה ולהציג אותו בצורה נכונה.

זיהוי היתרונות של הכנס והשכונה

כמי שפועלת כיועצת נדל"ן וותיקה ומנוסה המתמחה בשכונת הרצליה הירוקה המערבית בלבד, אני יודעת כיצד לזהות את היתרונות הקיימים לכל נכס בשכונה ולעמוד עליהם במפגש עם הקונים הפוטנציאליים. הגישה שלי עוברת דרך תהליך ייחודי, שבו האנרגיה מרוכזת רק בשכונה זו וההיכרות היסודית עמה מלב השטח. אני מעניקה שירות מתוך כוונה אישית עמוקה להביא לעסקה המוצלחת ביותר ומצליחה למטב את המכירה לרווחת המוכרים והקונים ולשביעות רצונם המלאה. הרצליה הירוקה המערבית היא מקום יציב ומבוקש שתמיד יש לו ביקוש גבוה ואנשים מעוניינים לקנות, למכור ולהשתדרג באזור הזה, מה שדורש פניות ברמה גבוהה ומידע מפורט לפרטי פרטים בנוגע לכל מה שמתרחש בשכונה.

האם יועץ הנדל"ן מחויב להיות תושב השכונה?

חשוב שיועץ הנדל"ן ימצא לאורך כל היום באזור המומחיות שלו, אבל הוא איננו מחויב לגור שם. כל עוד הוא יודע כיצד לקבל אינפורמציה ותיעוד איכותי מאנשים המתגוררים באזור, הוא יוכל לספק פרטים נוספים בנוגע למה שמתרחש בשכונה במהלך הלילה ולהתאים את חוויית המגורים לקונה מכל בחינה אישית. כאשר ליועץ הנדל"ן יש קשר אישי וחיבור עמוק עם השוק האזורי שלו, הוא יוכל לשווק בהצלחה רבה יותר את הנכסים הקיימים אצלו ולהתניע עסקאות בתהליך חלק, ידידותי ולעתים גם מהיר, בהשוואה לכל סוכן אחר הפועל בשטח מבוזר יותר.

הכל מתחיל ונגמר באמון

במקביל ליצירת פרופיל מדויק של הנכס והקונה המתאים, אני דואגת גם לביסוס קשר אמין ואיכותי עם המוכרים, מה שמסייע להם לעבור את תהליך המכירה באופן מקצועי יותר, שמושפע כאמור מעבודת תיווך יסודית ובלתי מתפשרת. טוב שם טוב משמן טוב. הלקוחות שלי יודעים שאף אחד כאן לא הולך לעבוד עליהם. חשוב מאוד המוניטין האישי בתקשורת והעשייה מול לקוחות תושבי השכונה, שהם גם בעלי מטרות חשובות ומשמעותיות. כולנו יודעים שלשווק נכסי נדל"ן ולמכור אותם בהצלחה זו מלאכה לא פשוטה. אבל עם היכרות מעמיקה בנוגע לשכונה מסוימת, הגישה הנכונה, תקשורת טובה המבוססת על אמון וביטחון במקצועיות והידע של הסוכן, זה בהחלט אפשרי.

ורד נחום - יועצת נדל"ן

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן