שכונת הרצליה הצעירה נחשבת כבר שנים לאחת השכונות המבוקשות ביותר בהרצליה. רמת החיים, אפשרויות הפנאי והקהילה הפכו לאלמנטים המזוהים ביותר עמה וקבעו סטנדרט מקומי חדש בנוגע למגורים איכותיים ומתקדמים במרכז הארץ. יועצת הנדל"ן ותושבת השכונה, טלי למדן, בטור אישי ממבט קרוב, על כל מה שקורה באזור המבוקש ביותר בעיר

שכונת הרצליה הצעירה היא המקום שבו משתקעים אנשים שמחפשים הרבה יותר מנכס, אלא חיים בסביבה נוחה, נעימה ומתקדמת. השכונה נחשבת לאחת המבוקשות ביותר בעיר ולא בכדי: היא נהנית מבנייה נמוכה, רמת טיפוח יוצאת דופן וקהילה שמנהלת אורח חיים מגובש ואטרקטיבי. אמנם הרצליה היא אחת הערים הגדולות והבולטות ביותר בשרון, אך המגורים בצעירה נתפסים כמעין יישוב קהילתי נפרד, ירוק ועוטף. ממש כמו להיות עם, אבל להרגיש בלי.

כתושבת השכונה מגיל שנה, אני חווה התפתחות נפלאה שמתרחשת כאן. רוב התושבים לא עוזבים את המקום וגם משפרי הדיור עצמם נשארים בתוכה. הביקוש כאן משמעותי במיוחד כשברוב הזמן, אני מוצאת את עצמי סביב פניות של אנשים שמחפשים כאן הזדמנות למגורים: תושבים רבים מערים אחרות, ילדים שגדלו כאן ומעוניינים לחזור, תושבים חוזרים מחו"ל ועוד המון. כולם רוצים להשתייך לצעירה או לכל הפחות, להרחיק מעט לשכונת צמרות או נווה-אמירים הסמוכות.

הדופק השכונתי מצוין גם הוא: בית קפה מובחר, קצביית בוטיק משובחת, ירקן ייחודי וטרי כבר למעלה מ-40 שנים, וטרינרים ומספרה, סופרמרקטים ומכולות – הכל פרוש ממש מתחת לאף, בהישג יד ורק במרחק הליכה.

צעירה, רעננה ולא מפסיקה להתפתח

שמה של השכונה גם הוא מצדיק חלק ניכר ממה שמתרחש בתוכה. התושבים נהנים משטחים ירוקים ורבים, שפע שבילי הליכה לטיולים עם הילדים ובעלי החיים, לאימונים ספורטיביים וגם שיטוטים בחיק הטבע. קיימות גינות ציבוריות רבות ומטופחות, בחלקן המתקנים הוחלפו ממש לאחרונה. בנוסף, קיימת גינת כלבים גדולה ברחוב א.ד גורדון וגם בריכה מקומית פעילה ומצטיינת.

חשוב להתעכב ולדבר רגע גם על בניית החורשה החדשה והמדהימה – גבעת הפרחים, הנקראת גם "חורשת יקיר" ע"ש סגן יקיר וקנין, בן הרצליה הצעירה וקצין ביחידת מגלן שנהרג בעת מילוי תפקידו בשנת 2009. המקום הוקם כאתר טבע עירוני וייחודי, ששטחו כ-9 דונמים ובליבו שדה טבעי המהווה כמחצית השטח וגדוש במרבדי פריחה עונתיים מרהיבים, שבילי הליכה קצרצרים, שפע ספסלים והמון פינות חמד מוצלות לפיקניקים ומפגשים.

חיי הקהילה המפותחים

התחושה העיקרית שסופגים תושבי השכונה היא של ערבות הדדית, עזרה לזולת, יחסי שכנות טובה וחיים קהילתיים מן המשובחים ביותר בנמצא בישראל. השכונה מכילה מספר קבוצות התנדבות למען הקהילה, כולל קבוצת אמהות דרך הווצאפ, שבה אפשר לקבל מענה לשאלות לגבי חינוך בשכונה, מכירה וקנייה מיד שניה, תרומות, חיפוש אחר מורים פרטיים, מנקה, מבשלת, בייביסיטר ועוד המון. קיימת בשכונה גם רכזת קהילה פעילה מאוד, שמקדישה מזמנה ומרצה למען תושבי השכונה – ילדים ומבוגרים כאחד.

התוצאה המתקבלת היא של קהילה מגובשת, נעימה ובטוחה מאוד, שדואגת גם לשלל אירועי תרבות וחגים, סרטים, הופעות, הרצאות ומפגשים התנדבותיים שיכולים לסייע בעניינים שונים. החוויה היא אבסולוטית וחולשת על כל תחומי החיים, מבלי שיהיה צורך לצאת מכאן כדי ליהנות מחיים קהילתיים במקום אחר.

כחברת קהילה מן המניין, אני נמנית עם נציגיה של סיעת "דרך חדשה" הפועלת רבות למען תושבי השכונה וסביבתה. הסיעה משקיעה בהתנדבות מלאה למען התושבים, מקיימת מפגשים ואירועים שונים במטרה לשפר את חיי המגורים בשכונה ולהטיב עמם, נפגשת עם גורמים בעירייה כדי לדון בסוגיות חשובות ומטפלת בכל ענייני השכונה באופן צמוד ויעיל ביותר.

הרצליה הצעירה גל היובל
גבעת הפרחים בהרצליה הצעירה – שכונה מבוקשת בהרצליה

תשתיות ומוסדות חינוך

מיקום שכונת הרצליה הצעירה נחשב לאידיאלי: סמוך לרמת השרון ורעננה, עם דרכי גישה קלות ופתוחות מהשכונה לכיוון הערים תל אביב, הוד השרון וכפר סבא, גם בתחבורה הציבורית. הודות לאכפתיות והערנות של תושבי הקהילה, כל התמרורים, הסימונים והשילוט בשכונה מותקנים כסדרם, מה שתורם מאוד לנוחות הנסיעה אך גם מגביר באופן יעיל את הביטחון והשקט הנפשי המוגבר בקרב התושבים.

הרצליה הצעירה נהנית ממוסדות חינוך איכותיים וברמה גבוהה ביותר. בית הספר המקומי "לב טוב" מהווה מוקד משיכה בקרב משפחות רבות מכל הסביבה. קיים תכנון להקים בית ספר יסודי נוסף בגישה ירוקה באזור רחוב משה/ צמרות. חטיבת הביניים המקומית מצטיינת בהישגיה ולתיכון ראשונים הידוע ניתן להגיע ברגל בהליכה של כ-10 דקות בסך הכל. בית הספר "עתיד רזיאל הרצליה" הממוקם בתחומי כפר הנוער דוד רזיאל מהווה בית ספר ייחודי לחקלאות עירונית מכיתה ז'-י"ב ומשלב בין סביבת לימודים איכותית לחוויה יוצאת דופן, עשירה ומאתגרת. בנוסף, בכל רחבי השכונה תמצאו גם גני ילדים טובים ומבוקשים מאוד.

כמה עולה דירה בשכונת הרצליה הצעירה?

השפע, האיכות ורמת החיים של שכונת הרצליה הצעירה הן הסיבות המרכזיות לכך שאנשים רבים מעוניינים להתיישב בשכונה לטווח חיים ארוך. מחירי הדירות בשכונה עולים מידי שנה בקצב איטי ומתון כאשר דירות ובתים שנמצאים בה להשכרה נחטפים במהירות חריגה מאוד לשוק.

בנוסף, כפי שכבר קראתם, זוהי שכונה שאנשים לא ממהרים לעזוב, אך קיימות בה עוד המון אפשרויות עתידיות ובראשן  התמ"אות בבן יהודה ובשיכון דרום וכן תכנונים מתקדמים להתחדשות עירונית. הבנייה תשאיר את כל הירוק שקיים סביב תוך הימנעות מבנייה לגובה רב.

מחירי הדירות לרכישה:

דירות 4 חדרים: 2.4-2.7 מיליון ₪

דירות 5 חדרים: 2.55-3.1 מיליון ₪

קוטג'ים לשיפוץ: 3.4-3.9 מיליון ₪

קוטג'ים חדשים/ משופצים: 4.2-5.3 מיליון ₪

מחירים אלו מבטאים עלייה של בין 5%-7% בהשוואה למחירים מלפני כחמש שנים.  

טווח השכירויות בהרצליה הצעירה:

בתים פרטיים: 8,500-12,000 ₪ לחודש

דירות 4 חדרים: 6,200-6,500 ₪ לחודש

דירות 5 חדרים: 6,500-7,200 ₪ לחודש

רוצים לשמוע עוד על השכונה ועל הנדל"ן בה? פנו אלי- טלי למדן 054-2221804


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן