צורי ז'אן הוא הבעלים של הקבוצה ואתי נחום מנהלת את מחלקת שיווק הפרויקטים ולשניהם ניסיון וידע רב, אותם מביאים לעסק. אתי נחום מספרת מהו הייחוד של משרדם, במה הם מתמחים בעיקר, וגם מדוע להערכתה מחירי הדירות בהרצליה והאזור רק ימשיכו לעלות

שרון יונתן

לצורי ז'אן, בעלי קבוצת ז'אן נכסים, ואתי נחום, מנהלת הקבוצה, יש במצטבר עשרות שנים של ניסיון בתחום הנדל"ן והתיווך. ולא, לא הגזמנו, אתי בתחום כבר 25 שנים וצורי עוד הרבה לפנייה אז תעשו את החשבון לבד ותבינו שיש לכם עסק עם אנשים בעלי ניסיון רב בענף. לקבוצה יש שני סניפים בהרצליה: הסניף הראשי, מזה 30 שנים, נמצא ברחוב סוקולוב 31 וסניף חדש יחסית, סניף "המערבית", ממוקם מזה 4 שנים ברחוב אלתרמן 42 בהרצליה.

הסניף המרכזי מטפל במספר תחומים: התחדשות עירונית – תמ"א 38 על כל היבטיו, מחלקה של שיווק פרויקטים, מכירה של דירות חדשות, גם בפרויקטים חדשים וגם בתמ"א ומחלקה של תיווך יד שניה. המשרד באלתרמן משמש כמשרד בוטיק באזור השכונה הירוקה המערבית, שהתפתחה בשנים האחרונות במספר פרויקטים חדשים. שם עובדים ארבעה סוכנים שנותנים מענה לביקוש לשכונות החדשות. בנוסף, מעסיקים השניים עוד שני אנשי מכירות מקצועיים.

"אנחנו המשרד החזק ביותר באזור הרצליה בשיווק פרויקטים, מבחינת הותק, כמות הנכסים והמקצוענות", אומרת אתי נחום וממשיכה: "אנחנו יודעים לטפל בשיווק הפרויקטים, החל מרגע תכנון הדירה ועד שלב המכירה וזה היתרון שלנו. אנחנו יודעים לשבת עם היזם ולעזור בתכנון פנים של הדירה ותמחור. זה חשוב מאוד ליזמים, זה לא שאני נותנת רק אנשי מכירות אלא מעטפת שלמה".

אתי, מה הייחוד של המשרד שלכם?

"הניסיון שלנו והידע בהרבה מאוד היבטים. זה לא רק להביא קונה ולמכור דירה. היום אנחנו יודעים שלמכור דירה זה לתת מעטפת הרבה יותר עמוקה, בעיקר לזוגות הצעירים. זוגות שצריכים למכור ולקנות צריכים תכנית עבודה לגבי גובה המשכנתא, יש לנו את הידע לגבי מחלקה התחדשות עירונית שיודעים לתת מענה וידע נרחב בכל הקשור לתכניות בנין עיר בהרצליה, אנחנו מחוברים לבנק למשכנתאות, יש לנו היצע גדול של דירות יד שנייה, אתר עם למעלה מ-4,000 כניסות ביום. הייחודית שלנו היא שהלקוח מקבל מעטפת של כל מה שיש לו לקנות בהרצליה, מחדש עד ישן. יתרון נוסף שלנו כמשרד שמומחה בשיווק פרויקטים זה שאנחנו יודעים ללוות קונה גם במכירת הנכס שלו ולעשות את ההתאמות הדרושות, תזרים מזומנים ולתת ללקוח בטחון שאנחנו נמצא לו את הדירה הטובה עבורו וקונה לדירה הקיימת שלו".

צוות אלתרמן ,ורד נחום ,קובי נחום ,מזה ז'אן וחי גרמה
צוות אלתרמן: משה ז'אן (מימין), ורד נחום, קובי נחום, חי גרמה

נדבך חשוב נוסף בקבוצת ז'אן נכסים היא הטכנולוגיה החדשנית כפי שמסבירה אתי: "אנו עובדים עם תוכנות מתקדמות שעוזרות לנו להפעיל מערך קשרי לקוחות עדכני ויעיל וכך אנו יודעים לשמור על פולו אפ, וגם לתת שירות להרבה לידים בבת אחת. יש לנו יכולת למערך שיודע לקלוט לידים לתוך מאגר לקוחות אחד גדול שמאפשר לנו למצוא את האנשים שיקנו תוך כדי התאמנות נכונות".

המחירים רק במגמת עלייה

כמו מתווכים אחרים באזור, גם אתי סבורה כי הקורונה לא תשפיע על הענף ומחירי הדירות, לצערנו, ימשיכו רק לטפס: "התקופה של הקורונה גרמה לאנשים להבין את המשמעות של מרפסת וגינה בבית וכתוצאה מהסגר קיבלנו לא מעט בקשות לשיפור דירות. אנשים התחילו להבין שצריך להשקיע יותר בבתים. בנוסף, גם ההורדה של מס הרכישה החזירה את המשקיעים לשוק. הקורונה לא שינתה את המגמה והיצע הדירות באזור הרצליה, רמת השרון ורעננה לא גדל. יש יותר ביקושים לדירות ארבעה חדרים ופחות התחלות בניה, כך שאני לא רואה ירידות מחירים, אלא ההיפך, רק עלייה".

עד כדי כך?

"בוודאי. אני רואה את הפרויקטים הגדולים החדשים: השכונה המערבית, גליל ים, הרצליה הילס במחירים של 25 עד 29 אלף למ"ר שזה מטורף. אלו מחירים שאף פעם לא היו בהרצליה. אנשים מוכרים דירות ארבעה חדרים ומשתדרגים. אם דירה חדשה, בגליל ים נניח, עולה 3 מליון, אז על הישנה הם דורשים 2.6 מליון. השכונות האלו: גליל ים, המערבית והילס יצרו שוק של דירות יוקרה שמשך את המחירים של הרצליה כלפי מעלה. המחיר למשתכן היה טיפה בים בגליל ים, אבל בשנים הקרובות אני לא רואה אלטרנטיבה לזוגות צעירים שצריכים להתחיל עם סכום של שני מיליון שקל. דירות סביב 2.2 מיליון הולכות ונגמרות. צריך גם לזכור שבשנת 2022 הולכים לעצור את התמ"א שיצרה לנו מוצרים של דירות ארבעה חדשים ב- 2.4 מיליון. פרויקט של הריסה ובניה הוא יקר יותר ודירות ארבעה חדרים מתחיל מ- 2.6 מיליון ולכן אני לא רואה איך מחירי הדירות ירדו אלא כמו שאמרתי, רק יעלו".

אתי נחום וצורי ז'אן נדל"ן הרצליה
אתי נחום וצורי ז'אן. עשרות שנים של ניסיון

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן