הרצליה מספקת חוויית מגורים איכותית ונהנית מתנופה קבועה בשלל אזורי מגורים. כבר שנים שהיא זוכה מהתושבים שלה למוניטין חיובי ונתפסת כאידיאלית לזוגות צעירים ומשפחות שמחפשים עיר מרכזית ונגישה עם חינוך מעולה, מקומות עבודה איכותיים וגם רצועת חוף מטופחת. מה קורה כאן מבחינת נדל"ן והיכן הכי כדאי לגור? מנכ"לית קבוצת ז'אן, אתי נחום, בסקירה מקיפה על כל השכונות בעיר

 

בתמונה: אתי נחום (משמאל), צורי ז'אן ומיכל לוגסי. צילום: סיגל איילנד שילמן

תושבי הרצליה נהנים משירותים עירוניים מוצלחים בכל המישורים ומשגשוג רב בתחומי החינוך, הבינוי, הרווחה, התרבות, ניקיון העיר ועוד המון. למעשה, זוהי אחת הערים המרכזיות בישראל שבה יחס המשתקעים גבוה בהרבה מיחס העוזבים ועל כן מי שבוחר לגור בה צפוי להשתקע כאן לכל חייו.

כסוכנת נדל"ן מנוסה וותיקה, אני נפגשת עם מגוון עצום של בעלי דירות ונכסים בכל שטחי העיר ולכן מודעת לצביון הייחודי שכל שכונה בהרצליה מטפחת ומשמרת, לתשתיות הקיימות בה, לסוג האוכלוסייה, טיב הבניה ורמת החינוך, השירותים העירוניים ועוד. אפשר לומר בביטחון כי מחזיקי הדירות בעיר נהנים בכל האזורים מתשואה גבוהה ושההתחדשות הבלתי פוסקת בתחום הבנייה מזמנת אליה עוד ועוד תושבים שיתגוררו בפרויקטים חדשים בשכונות המבוקשות. כל אלו מחדדים עוד יותר את הצורך בשאלה הבוערת – היכן באמת כדאי לגור?

היכרות עם כל שכונות העיר

אין ספק שסביבת חיים היא שחקן מרכזי בשוק רכישת הדירות. אנשים לא מחפשים רק ארבע קירות אלא היטמעות בתוך סביבת חיים איכותית שעונה על העדפות וצרכים שונים. אם אתם שוקלים לעבור לעיר ומחפשים נכס איכותי, חשוב שתכירו את האזורים השונים והפוטנציאל שלהם, כמו גם את המחירים הקיימים.

השכונות הקיימות בעיר הן: הרצליה מרכז, הרצליה הצעירה, הרצליה הירוקה, הירוקה המערבית, גליל ים, הרצליה פיתוח, הרצליה ב', שכונת יד התשעה, שכונת נווה ישראל, שכונת נווה עמל, גני הרצליה, שיכון דרום, נחלת עדה, גן רשל ושיכון וייצמן.

השכונות המבוקשות ביותר בהרצליה

גליל ים נחשבת לשכונה חדשה בתנופה, שמהווה את האלטרנטיבה המושלמת ל"יוצאי תל אביב" – אזור עשיר במרכזים קהילתיים, גנים ובתי ספר, פארקים ומרכזי בילוי ומסחר, שמאפשר סגנון חיים איכותי לצד קהילה צעירה ומתפתחת עם התאמה מוצלחת למשפחות צעירות.

לצד גליל ים, ישנן שתי שכונות שנחשבות למבוקשות ביותר למגורים בהרצליה והן הרצליה הצעירה והרצליה הירוקה המערבית. האחרונה הוסיפה ומוסיפה להתפתח בשנים האחרונות ומציעה בנייה מפותחת לצד שירותים קהילתיים חדשים שנועדו לתרום לפיתוח השכונה ולהפוך אותה למרכז חיים מלא וממצה בפני עצמו. ראוי לציין גם שבכל אחת מהשכונות הללו קיימים גם חיי קהילה מפותחים: לכל שכונה קיימים ווצאפ שכונתי ותושבי מפתח שפועלים למען שיפור מראה השכונה ומארגנים אירועים קהילתיים שונים. כמה עולה: השכונות החדשות כמו גליל ים והירוקה המערבית מציעות דירות החל מ-3,200,000.

השכונות המבוססות בתנופת פיתוח

השכונות הוותיקות יותר בהרצליה כמו נווה עמל, נחלת עדה, הרצליה מרכז ושכונת הירוקה המזרחית מציעות איכות חיים טובה לצד תשתיות מוצלחות ונגישות טובה לכל האזורים. הנדל"ן המוצע כאן מתהדר בשטחים משמעותיים יותר לכל נכס, כאשר שכונת נווה עמל מאופיינת בבתים צמודי קרקע שמבטיחים שילוב מנצח בין העיר לכפר ונחלת עדה מאופיינת במגרשים גדולים המגשימים את חזון הדירה המושלמת.

כמה עולה: בנחלת עדה וגן רשל ניתן למצוא מגרשים לבנייה החל מ-3,200,000 ₪, דירות חדשות החל מ-2,300,000 ₪ בתמ"א והחל מ-2,500,000 ₪ לדירות חדשות. בהרצליה מרכז תוכלו למצוא דירות חדשות החל מ-2,500,00 ₪ לדירת 4 חדרים. בהרצליה הירוקה המזרחית עומדות דירות 4 חדרים בתמ"א על מחיר התחלתי של 2,300,000 ₪ ודירות בבנייה חדשה החל מ-2,650,000 ₪.

ראוי לציין שהיצע הדירות בעיר גדול במיוחד ומכסה את כל שטחי הרצליה מרכז והרצליה הירוקה, לרבות תוכניות התחדשות עירונית של תמ"א 1 ופרויקטים של פינוי בינוי (פרויקט גדול מתקיים בימים אלו בשכונת נווה ישראל).

ומה לגבי התאמת השכונה לדרישות האישיות?

תושבי חוץ שמגיעים לעיר יבחנו בוודאי קודם כל את הסוגיה החינוכית: אילו בתי ספר וגנים פועלים בשכונה והאם סביבם נמצאים תושבים באותו הסטטוס הצעיר והדינמי. עבור כל המגזרים, חשוב לבחון גם את היציאות הקיימות מהשכונה ומהעיר, כמה זמן לוקח להגיע למקום העבודה והאם השכונה פקוקה בשעות הבוקר ואחר הצהריים. מרבית התושבים יחפשו גם מרכזי קניות וקרבה לפארקים והיצע רב של חניה במקום, עבורם ועבור אורחיהם. על מנת להתרשם מכל אלו בצורה המדויקת, חשוב לפנות אליי במטרה לקבל נתונים מדויקים ואובייקטיביים על מה שמתרחש בכל שכונה ולהבין את התאמתה האישית לכם ולצרכיכם.

אם מדובר בקהל מבוגר יותר לרבות פנסיונרים המעוניינים למצוא מקום נוח ושקט למגורים, אני ממליצה על אזור המרכז שכולל בנייה חדשה ומציע קרבה גבוהה למרכזי קניות, בתי קפה, קופות חולים ומרכזים קהילתיים וללא צורך ברכב כלל.

אם מדובר בקהל צעיר שמעוניין במגורים אטרקטיביים, שכונת גליל ים תתאים מאוד ובעיקר למשפחות צעירות. השכונה כוללת פארק חדש של 30 דונם, גני ילדים, קריית חינוך הנבנית בימים אלו לטובת ילדי השכונה, מרכזי קניות וגם קרבה אפקטיבית ליציאות החוצה. גם השכונה המערבית נותרת בראש המלצותיי וכוללת מרכז קהילתי איכותי לרווחת התושבים בקרבת פארק הרצליה ובית ספר חדש לילדי השכונה. בשכונת הירוקה המזרחית אוכל להציע לזוגות צעירים אלטרנטיבה טובה וזולה יותר ולכוון למגורים באזור הפרויקטים של התחדשות עירונית, המייצרים דירות במחירים זולים משמעותית מהשכונות החדשות. 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן