מחר (רביעי) תציין עיריית רמת השרון את יום המאבק לאלימות כלפי נשים. האירוע המרכזי יתקיים בכיכר העירייה בשעה 19:00 במסגרתו תתקיים עצרת וצעדת הזדהות לנשים שחוות אלימות פיזית, מינית ומילולית. מטרת האירוע, העלאת המודעות והשיח על סוגי האלימות. אלימות כלכלית, אלימות במקום העבודה, אלימות מינית בין בני זוג ואלימות מילולית.

באירוע המרכזי יצעדו המשתתפים לאורך רחוב ביאליק, גם לזכרן של 22 הנשים שנרצחו השנה ובתקווה שאף אישה נוספת לא תיפגע, תרצח או תחווה אלימות בכל דרך וצורה שהיא.

הקמפיין שנבחר להוביל את אירועי החודש ראיתי. שמעתי. פעלתי. במטרה להעלות את המודעות לסימנים המקדימים לאלימות מגדרית, אלימות בתוך המשפחה או במקום העבודה.

את אירועי החודש מובילים תלמידות ותלמידי תיכון רוטברג בשיתוף המחלקה למניעת אלימות והתמכרויות, המשרד לקידום מעמד האישה, מועצת נשים יישובית והרשות לביטחון קהילתי בעיריית רמת השרון.

שימו לב לנורות האזהרה: רכושנות וקנאה קיצונית, פגיעה חוזרת בבת הזוג ובקשת סליחה אחריה, התפרצויות זעם מפחידות ושינויים קיצונים במצב הרוח, בידוד ודרישה מבת הזוג לניתוק קשרים עם הסביבה הקרובה, אלימות כלכלית – שליטה על המשאבים הכלכליים ומניעת האפשרות להתפתחות ועצמאות כלכלית.

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק נשים: "אנחנו במלחמה. אנחנו במלחמה עקובה מדם שבה גברים אלימים, מסרסים, אכזריים, חיות אדם-  משפילים, פוצעים, דורסים, מכים, דוקרים ורוצחים בדם קר, ואף אחד לא עוצר אותם. כל הנורות האדומות ממשיכות לדלוק, באדום עז, ואף אחד לא רואה. אף אחד לא שומע. אף אחד לא זועק את זעקתן של הנרצחות. אני סבורה שאנו חייבים להתייחס לנושא המאבק באלימות כלפי נשים בדיוק כמו למתקפת טרור רוחבית. מתקפת הטרור הזו, הנעשית על ידי אנשים חסרי מצפון, מאיימת לנפץ ולנתץ את הרגשת הביטחון הבסיסית אליה זכאית וזכאי כל אזרחית ואזרח במדינה שלנו. העובדה היא שאין היום אף גוף שלטוני המאגד בתוכו מגוון אנשי מקצוע ושרים על מנת לבדוק לפני ולפנים את כלל מקרי הרצח לצורך הסקת מסקנות גורפות ומועילות. באחריותו להתכנס ולנתח את הנתונים המתקבלים-  בדיוק כמו התנהלות בעת טרור או מלחמה/ אני קוראת כאן בעיקר לכל המערכות השלטוניות אבל גם לכל שכן או שכנה, לחברה טובה, לבני משפחה, לצוותי חינוך ואפילו לעוברי אורח, אל תהיו עיוורים, אל תהיו חרשים, אל תהיו אילמים. תפעלו. כאן ועכשיו. ובכל הכוחות והחזיתות, כדי למנוע את הרצח הבא".

במידה וזיהית את עצמך באחד או יותר מהסימנים הבאים, אנא צרי קשר עם האגף לשירותים חברתיים-קהילתיים או עם מוקדי הסיוע השונים בעיריית רמת השרון:

מזכירות אגף הרווחה: 03-7602424

מנהלת המרכז לאלימות במשפחה- חגית: 03-7602429

הרשות למניעת אלימות והתמכרויות: 03-7602484

קו חירום ארצי רווחה: 118

קו חירום לגברים: 1-800-393-904

קו חירום לנפגעות/י תקיפה מינית: נשים – 1202, גברים – 1203

מוקד עירוני 24 שעות ביממה: 106

לשכה משפטית (בתל אביב-יפו) ומרכז זכויות לאישה ולמשפחה – נעמ"ת: 03-5254422

מוקד משטרת ישראל: 100

תחנת המשטרה ברמת השרון: 03-5488444

ויצ"ו- קו חירום למניעת אלימות: 1800393904

קו חם של מרכז הגישור במגוונים: 03-7600177

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן