סיעת המחנה הממלכתי התכנסה אמש (שני, 5.4) בהרצליה לישיבת עבודה לקראת הבחירות לראשות העיר. בפגישה, השתתף לראשונה גם הרמטכ״ל לשעבר, תושב הרצליה ומבכירי המחנה הממלכתי, רא״ל במיל ח"כ גדי איזנקוט.

לצד הערכות והכנות ליום הבחירות המתקרב, ישיבת הסיעה עסקה רבות גם בחשיבות השמירה על הרצליה כ"מגדלור ליבראלי וציוני בישראל". במהלכה, הציג ראש העירייה, משה פדלון, לאיזנקוט את תוכנית סיעת ״המחנה הממלכתי בהרצליה״ להמשך שמירה על הליברליות והחופש בעיר.

התוכנית, שכוללת 4 עקרונות מרכזים, מבטיחה את המשך חיזוק העיר הרצליה, ושמירתה כאי של שפיות בתוך הכאוס במדינת ישראל.

1. שוויון מלא בזכויות ברחבי העיר ללא הבדלי דת, צבע, גזע או מין
 הדרת נשים מהמרחב הציבורי והחופשי – אסורה. הנחיה זו תיאכף היד חזקה על ידי גופי הפיקוח והשיטור העירוניים.
 כמו בשנים האחרונות, יימשך העיקרון לפיו מעל 50% מההנהלה הבכירה בעירית הרצליה תהיה נשים.
 הרצליה תמשיך להכיל, לכבד ולהעניק זכויות שוות לכל משפחה, לפי הגדרתה העצמאית כמשפחה.
 המשך הובלה בתחום ההנגשה העירונית לבעלי צרכים מיוחדים במרחב הציבורי.

2. חיים משותפים בכל ימות השבוע וגם בשבת
 החל משנת 2016 הפעיל ראש העיר פדלון בהרצליה מיזם התחבורה הציבורית בשבת, שמסיע בחינם אל חופי הים, הפארק, הקניון ות"א – הלוך ושוב. בשנה האחרונה, תדירות הוכפלה, בהתאם לדרישת הנוסעים. המיזם ימשיך לפעול ויתרחב גם בשנים הקרובות, וזאת מבלי לפגוע באוכלוסיות מסורתיות ברחבי העיר.
 אזורי מסחר ובילוי הפתוחים בשבת יישמרו ככאלה. כחלק ממדיניות ראש העיר פדלון, כל מכרזי הזכיינות העירונים מאפשרים פתיחה בסופי שבוע, למען הרחבת אזורי המסחר והבילוי בשבת, ללא פגיעה בצביון העירוני.
 מפעלי התרבות והספורט פועלים בעיר בכל ימות השבוע, לרבות במהלך סוף השבוע, ומאפשרים גיוון ופעילויות פנאי והנאה לכל תושב בעיר במועד המתאים לו.

3. חינוך לדמוקרטיה וחשיבה עצמאית
 כלל מסגרות החינוך בהרצליה יקפידו על לימודי ערכים תוך שימת דגש על קבלת האחר.
 עיריית הרצליה תמשיך להשקיע בלימודי מדעים ואומנויות, תחומי לימוד התורמים לחשיבה ביקורתית ולקידום שוויון מגדרי.
 מערכת החינוך העירונית תקפיד לכלול תכנים אשר נותנים כבוד למסורת ולמורשת הישראלית והיהודית, אך לא נאפשר הכנסה של תכנים קיצוניים, מסיתים או גזעניים למערכת החינוך, באף גיל.

4. כל קואליציה בראשות פדלון, תורכב רק מסיעות המתחייבות לקווי היסוד הליבראליים והשוויוניים ובהתאם לרוח מגילת העצמאות.

גדי איזנקוט אמר במהלך ישיבת הסיעה בהרצליה: אני רואה בבחירות המקומיות אבן דרך רצינית ומשמעותית לעתיד המדינה, מה שקורה בהרצליה צריך לקרות בכל הערים. ראש עיר שמוביל בחינוך, בתשתיות, תשתית כלכלית, בטחון פנימי, תרבות ועוד. אני תושב הרצליה ואני רואה בעיניים שלי את תרומתו של משה פדלון לעיר, אני בטוח שהנבחרת של המחנה ממלכתי תצעיד את הרצליה קדימה ותשמור על הצביון שלה".

פדלון ואייזנקוט בהרצליה. צילום: באדיבות המטה

פדלון ואייזנקוט בהרצליה. צילום: באדיבות המטה

משה פדלון אמר במהלך ישיבת הסיעה: ״בעשור האחרון הרצליה המשיכה לשמר את מעמדה כמובילת הליברליות, הדו-קיום והשוויון. השנה האחרונה ערערה את העקרונות הדמוקרטיים של מדינת ישראל, וחייבה כל אחד מאיתנו להעמיק את מחויבותו לתפיסת העולם הערכית המקדשת זכויות בסיסיות. שוויון בין המינים וקבלת האחר כבר אינם ברירת מחדל בכל מקום במדינת ישראל. מבחינתי זה מובן מאליו – הרצליה תמשיך להיות מגדלור ליברלי-ציוני. השנה האחרונה מחייבת אותנו לקיים את ערכי השוויון וזכויות במעשים ולא רק במילים. כך נהגתי בעשור האחרון, וכך אנהג ביתר שאת בחמש השנים הבאות".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן