בשבוע שעבר ערכה קהילת ESRA 40+ את האירוע – "Fuckup Nights"  ברעננה, אשר כלל שלוש תיאורים מרתקים ממקור ראשון על טעויות פיננסיות שאנשים מצליחים עשו, ויותר חשוב, איך הם למדו מהניסיון בעקבות אותן טעויות.

ה"פאקים" של אנשים אחרים הרבה יותר טובים משלך, במיוחד כשהם מגיעים מאנשים מצליחים, בעלי פרופיל גבוה ומוערכים בעולם העסקים.

באירוע שלבו סיפורים כנים ומפורטים על כישלון, חוסן ויכולת ללמוד מטעויות עם קהל מגוון ומעניין של 40+ דוברי אנגלית בתיאטרון היחיד בישראל בשפה האנגלית, והרי לכם – "Fuckup Night" מוצלח.

לאחר שהאורחים התערבבו במבואה על גבינה ויין, מנהל הקרן והיזם שלום אורבך יצא לדרך בסיפורו על רעיון טוב שנתקל בתזמון גרוע, למרות הניסיון הרב שלו בסטארט-אפים ובצמיחה עסקית. החברה של שלום פיתחה תוכנה שיכולה להחליף באופן מציאותי שחקני קולנוע, או כפילים דמויי פעלולים דמויי אדם. למרות שהרעיון היה טוב, גורמים חיצוניים גרמו לכך שאורבך היה צריך לדעת מתי לשחרר.

אירוע "Fuckup Nights" ברעננה. צילום: אייל אשכנזי

אירוע "Fuckup Nights" ברעננה. צילום: אייל אשכנזי

לדעת מתי להפסיק היה גם מאפיין בסיפורו של צביקה ביידא. מנכ"ל שופרסל און-ליין, סמנכ"ל לקוחות ושירות, ביידא הוא האדם שעומד מאחורי הנוחות המבורכת של שופרסל אונליין, אך הוא נאלץ לשקול מחדש את המודל העסקי שלו לאחר ניסוי מצער בקמעונאות מקוונת חוצה יבשות. לדבריו, "תרבות אוכלת אסטרטגיה לארוחת בוקר", ולשוק אין סבלנות לחכות עד שהמצב ישתפר. הוא סגר את המיזם לאחר שלושה חודשים, אך כעת מנצל את הלקחים כדי להפעיל בהצלחה את הפלטפורמה המקוונת של שופרסל לישראלים, מחוץ לישראל.

לבסוף, ראש יחידת המודיעין הפיננסי הישראלי לשעבר (FIU) והמשנה לפרקליט המדינה (פשע פיננסי) יהודה שפר, האיר את הקהל כיצד "גם הממשלות מתבאסות". הוא סיפר סיפור שקרה בזמן שעמד בראש ה FIU -שבו מידע רגיש שותף בטעות עם מדינה אחרת. "רוב הפושעים נקלעים לצרות כשהם מתחילים לנסות להסתיר", הסביר. לאחר חקירות שונות ופרסום שלילי, הוא וצוותו העלו 40 המלצות לשיפור היחידה וראה בכך הזדמנות לחזק ולשפר את התחום אבטחת המידע.

למרות שכל סיפור הועבר תוך עשר דקות בלבד, כל שלושת הדוברים הותירו לקהל שיעורים חשובים.

ESRA 40+ ערכה אירוע שהצליח לקרב קהל אקלקטי של אנשים ללמוד, לצחוק, להתחבר ולעשות נטוורקינג על כוס יין או שתיים.

אירוע "Fuckup Nights" ברעננה. צילום: אייל אשכנזי

אירוע "Fuckup Nights" ברעננה. צילום: אייל אשכנזי


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן