עו"ד גייל שורש היא ללא ספק הכוכבת החדשה במרוץ לראשות העיר רמת השרון. אז מי זו גייל שורש? מה הרקע שלה? ומדוע בחרה להתמודד לראשות העיר? הנה כמה פרטים שחשוב שתדעו:

גייל שורש (55) היא תושבת רמת השרון כ-20 שנה, נשואה לעמית ואמא גאה לדוד והגר. היא בעלת תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית עם התמחות במשפט ציבורי ומגדר, מומחית לאחריות מגדרית ובעלת חברת ייעוץ בתחום זה, בכירה לשעבר במוסד בדרגה מקבילה לאל"מ וחברה ב'נבחרת הדירקטורים'.

"התגייסתי לרוץ לראשות העיר מתוך תחושת שליחות והבנה שהניסיון והיכולות שלי בניהול גופים ואנשים יוכלו להביא את רמת השרון למקום טוב יותר", אומרת גייל.

תהליכי עומק במוסד

לאחר סיום לימודי המשפטים, היא התמחתה במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה ובלשכה המשפטית של הכנסת. "הייתה לי הזכות להיות נוכחת בשני רגעים מכוננים של הפמיניזם הישראלי", היא מספרת, "בג"צ אליס מילר והעבודה להכנת החוק למניעת הטרדה מינית – אלו שני רגעים משמעותיים ומעצבים עבורי, ואני נושאת אותם עד היום".

עו"ד שורש שירתה במספר תפקידים בכירים במוסד, לרבות תפקידי שטח ותפקידי מטה: "אם צריך לסכם במשפט את מה למדתי מהשירות המבצעי שלי במוסד – קבלת החלטות קריטיות בתנאי אי ודאות ולחץ זמן, זה שם המשחק. זהו תהליך המתאפיין בעיבוד וניתוח מידע רב ומגוון בזמן קצר ביותר" מספרת גייל.

כחלק מההנהלה הבכירה של המוסד, גייל הובילה תהליכי עומק בארגון – ועל רקע ניסיונה הרב והצטיינותה בעבודת המטה, היא התבקשה להוביל שינוי אסטרטגי בתפיסת ההפעלה, השליטה והבקרה של זרוע מרכזית במוסד. "בסופו של יום, כאשת מבצעים במוסד, עסקתי במשך כעשור באנשים. הנעת אנשים. גם דרך ניהול משאים ומתנים מורכבים ורגישים, אך בעיקר על בסיס בניית יחסי אמון ושיתופי פעולה פוריים".

לאחר שהובילה במטה את גיבוש התוכנית, תוך מיפוי האתגרים, קביעת היעדים ושרטוט העקרונות החדשים, מונתה גייל להוביל את מימושה של התוכנית כראש המטה המבצעי-תפעולי, בדרגה המקבילה לאל"מ. בתפקידה נשאה באחריות לתכנון, ניהול ובקרה של תוכנית עבודה מורכבת הפרוסה על למעלה מעשר יחידות משנה מגוונות, תקציבים של מאות מיליוני שקלים, וניהול סגנים, צוותים, מפקדים ואנשים.

גייל שורש. צילום: פרטי

גייל שורש. צילום: פרטי

לאחר פרישתה מהמוסד, גייל פיתחה מודל חדשני לאחריות מגדרית – אינטגרציה בין שוויון מגדרי לאחריות תאגידית. "היום אנחנו צריכות להבין ששוויון הוא לא רק צודק, אלא גם נכון ויעיל למערכת", מספרת גייל, "על בסיס זה פיתחתי את המושג 'אחריות מגדרית' כשם כולל לעקרונות המדיניות, ההחלטות, החקיקה, התהליכים והפרקטיקות שתכליתם לייצר גיוון, הוגנות והכללה מגדריים בפעילות ממשל, ארגון או תאגיד".

כמומחית המובילה בישראל לנושא זה, עו"ד שורש כתבה חוות דעת מקיפות לגופים מרכזיים במדינה ובמשק, ביניהם הרשות לניירות ערך, בנק ישראל וצה"ל. היא גם הוזמנה לדבר בדיונים רבים בוועדות הכנסת, והכינה הצעות חוק לבקשת חברות וחברי כנסת. עוד במסגרת פעילותה, הקימה גייל חברת ייעוץ בנושאים אלה, ובין לקוחותיה ארגונים וחברות מובילים בישראל.

להכפיל את המחנה

בהמשך לפעילותה הציבורית ועל רקע המצב במדינה, בשנה האחרונה השתלבה גייל כנואמת בהפגנות ברחבי הארץ והצטרפה ל'בריתערים': "הצטרפתי לארגון כדי לשתף פעולה עם מנהיגות ומנהיגים בשלטון המקומי, להכפיל את כוחנו כמחנה הליברלי-פלורליסטי ולהילחם על הערכים שלנו. אני מאמינה שהשלטון המקומי הוא אחד מקווי ההגנה האחרונים של הדמוקרטיה וזו מלחמה שנידרש לה בכל החזיתות: בחינוך, במרחב הציבורי, בקהילה ובהקצאת המשאבים".

גייל משמשת גם כחברת הוועד המנהל של 'פורום דבורה – נשים במדיניות חוץ ובטחון לאומי', עמותה א-מפלגתית ללא כוונת רווח שנועדה לקדם שילוב של נשים בתחום הביטחון ומדיניות החוץ במדינת ישראל. כמו כן, היא מייסדת-שותפה ולשעבר מנכ"לית של המיזם 'לוקחות במה' באוניברסיטה העברית ואף הייתה בין המועמדות הסופיות לתפקיד מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה.

גייל שורש. צילום: פרטי

גייל שורש. צילום: פרטי


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן