החופש החל ואיתו החיפוש המתמיד אחר שגרה ותעסוקה לילדים. לפניכם 3 טיפים שימושיים, שאפשר ליישם מיידית, כדי להפוך את הקיץ הזה לאיכותי ומשמעותי במיוחד:

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

טיפ ראשון: החופש זו הזדמנות לחזק את הילדים במה שהם צריכים. עצרו רגע לחשוב מה יחזק אותם לקראת שנה הבאה?

עזרה בלימודים? חיזוק קשרים חברתיים? פיתוח יכולות אישיות? פתרון בעיות? גמישות מחשבתית? כשאתם מחפשים עבורם פתרונות לחופש מתוך מודעות למטרה יש סיכוי גבוה שגם הפתרונות שתמצאו יקדמו מטרה זו.

טיפ שני: הילדים רוצים חיית מחמד ואתם נוטים להסכים, אך כשיהיו גדולים ואחראים יותר כי אתם לא רוצים שהאחריות בסוף ״תיפול״ עליכם? נצלו את הקיץ לתת להם את ההזדמנות להוכיח שהם מסוגלים לשאת באחריות. חלקו בין בני הבית משימות הדורשות התמדה. מחקרים מראים ש 21 יום של התמדה יוצרים שינוי התנהגותי. כלומר, אם יתמידו במשך 3 שבועות המשימה תהפוך לשגרה. יש זמן בקיץ ללמוד אחריות, להוכיח התמדה ורק אז להתחייב ליצור חי – כך כולם יצאו מורווחים.

טיפ שלישי: להנחות את הילדים או לעבור יחד איתם על כל הספרים והמשחקים. מה הם אוהבים? במה הם עוד משתמשים ובמה כבר לא ואפשר לתרום לאחרים? אחרי מיון חפצי עבר תתמקדו בשינויים שאפשר להכניס לחדר כך שיהיה מותאם יותר לאישיותם ולצרכים שלהם בהווה. זה לגמרי יכול להיות גם משהו שהם ייצרו (עוד תעסוקה). למשל אפשר לעיין במגזינים או באינטרנט כדי למצוא תמונות של דמויות ממשחקים או סרטים שהם אוהבים ולהכין מהן קולאז' לתלייה בחדר. הם יכולים להרכיב פאזל (עוד תעסוקה) שידביקו על בריסטול לתליה, או ליצור כל דבר אחר שיגרום להם גאווה והרגשה טובה ולשלב אותו בעיצוב עדכני של החדר, שייצג אותם בהווה, עם הפנים לשנה החדשה.

אנחנו פה בשבילכם לכל התייעצות. מרכז "מתחברים" לטיפול רגשי וחברתי בהרצליה ובתל אביב, עם טיפולים ממוקדים בהתאמה אישית, פרטניים וקבוצתיים.

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

ליצירת קשר:

מרכז "מתחברים": 077-2070028

054-9796361

דף הפייסבוק של מרכז "מתחברים"

אתר מרכז "מתחברים"


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן