הרבעון השני של שנת 2021 נפתח בנבואת זעם שתבעו כלכלני שוק ההון: מחירי הדיור בהרצליה יטפסו השנה בכ-10%. ההערכות עמדו על עליית מחירים שבין 5%-10% כתוצאה ממחסור חמור בהיצע הדירות העירוני, אבל גם בשל היצמדות לנתוני הלמ"ס ששיקפו באותה העת עליית מחירים של 0.3%, דבר שהוביל לכניסת אותו רבעון בעליית מחירים של 4% ביחס לתקופה זו אשתקד.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

האם נבואת הזעם התגשמה? ובכן, אפילו הרבה מעבר למצופה. משבר הקורונה ואיתו גם ההצפה המחודשת של שוק הנדל"ן גרמו לביקושי שיא שהביאו לזינוק מחירים של אפילו 15% בשכונות מסוימות. הסיבה לכך כפי שכבר כתבתי בעבר, היא נקודת מפגש בין מספר תהליכים מקבילים, חלקם נוגעים לקורונה וחלקם לקושי בהקמת ממשלה יציבה.

אז בשנה שבה הפך הנדל"ן המקומי לא רק למבוקש במיוחד אלא גם ליקר יותר, מסקרן לדעת מי מהשכונות הקיימות קלטה את כמות העסקאות הגבוהה ביותר (מכירה וקנייה), מי נותרה כמעט כפי שהייתה והיכן מתבצעים פרויקטים חדשים שישפיעו בהמשך על עלויות הדיור בסביבה?

העסקה הממוצעת בהרצליה: 2.8 מיליון שקלים

על פי הנתונים, בשנת 2021 בוצעו בהרצליה 1,603 עסקאות קנייה ומכירה, כאשר מחירה של עסקה ממוצעת בעיר עמד על 2.8 מיליון שקלים. מחירה הממוצע של שכירות חודשית בעיר עמד על 7,000 שקלים לחודש, מה שהבטיח כ-2.4% תשואה למשקיעים. על פי אתר הנדל"ן מדלן, מוצעות כעת למכירה 874 דירות בכל העיר.

15 פרויקטים בבנייה ובהתחדשות עירונית

מלבד עסקאות מכירה וקנייה של דירות חדשות ומיד שניה, ישנם בעיר 15 פרויקטים שונים שנמצאים בתנועה, 14 מתוכם צפויים להתחיל בהליכי ביצוע כבר במהלך 2022.

פרויקטים של תמ"א 38 שכבר קיבלו היתר בנייה או שנמצאים בעיצומה מתרחשים במזרח העיר ברחובות הפרדסים, הקרן הקיימת וקהילת ציון, במרכז העיר ברחובות שמואל הנגיד (שיכון ויצמן), הפרטיזנים (נווה עמל), חובבי ציון (נווה אמירים), הירדן וחובות הלבבות (נווה עובד) ובשיכון דרום ברחוב סוקולוב.

נכון להיום הבנייה נמצאת בעיצומה בשני פרויקטים של פינוי בינוי – האחד ברחוב מנדלבלט בשיכון ויצמן והשני ברחוב בר כוכבא בשכונת נווה ישראל.

ומה לגבי הפרויקטים החדשים שנבנו בעיר? שוסטר בהרצליה הירוקה הוא היחידי שסיים עד כה את בנייתו ופונה לשלב האכלוס. פרויקט זה מונה 7 בניינים בבנייה נמוכה יחסית (5 קומות) ו-96 דירות. יתר הפרויקטים ממוקמים בגליל ים וכוללים מתחם של 6 בניינים עם 253 דירות (צמרות), מתחם של שני בניינים עם 88 דירות (פרויקט קידר – פרויקט זה נמצא כעת בשלב ההמתנה להיתר בנייה) ובניין יחיד בן 9 קומות המכיל 52 דירות (מוזה בגליל ים).

גליל ים היא השכונה "הנמכרת" ביותר – נחלת עדה הכי פחות

בכמות העסקאות הגדולה ביותר מחזיקה שכונת גליל ים (מעל 200 עסקאות נדל"ן), בה מחיר הדירה הממוצע הוא כ-3.6 מיליון שקלים. משקיעים בשכונה יצרו השנה תשואה של 2.41% בעבור נכסים מושכרים בסכום ממוצע של 7,000 שקלים לחודש.

במקום השני בכמות העסקאות נמצאת שכונת הירוקה המערבית (מעל מאה עסקאות) שמחירי הדיור הממוצעים בה עומדים על 3.9 מיליון שקלים, מה שהופך את השכונה ליקרה יחסית לגליל ים. כאן גם מחיר השכירות הממוצע כבר מטפס ל-9,000 שקלים בחודש והתשואה השנתית למשקיעים עומדת 2.53%.

נתון מעניין נמדד בגן רש"ל, שם בוצעו כמה עשרות עסקאות נדל"ן במחיר ממוצע של 2.2 מיליון שקלים לעסקה. התשואה השנתית שנמדדה כאן היא הגבוהה ביותר ועומדת על 3%.

ומה קורה בשאר השכונות? נווה ישראל היא השכונה השלישית שביצעה את מספר העסקאות הגדול ביותר (מעל 150 עסקאות) ובמחיר ממוצע של 2.9 מיליון שקלים. כעת יש בשכונה דירות נוספות שמוצעות למכירה.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

בשכונת הרצליה הצעירה נרכשו דירות במחיר של כ-3 מיליון שקלים ויש בה דירות שפורסמו למכירה גם כן, בנווה אמירים עמד רף העסקאות על סך 2.6 מיליון שקלים בממוצע, בנווה עמל סוגרים כעת את הרבעון האחרון לשנה עם כ-40 עסקאות שמחירן הממוצע עומד על 1.950 מיליון שקלים ובהרצליה פיתוח בוצעו כ-40 עסקאות במחיר ממוצע של 5.6 מיליון שקלים. כאן גם התרחשה השנה מכירת הדירה היקרה ביותר לשנת 2021, שנמכרה ב-15.4 מיליון שקלים. העסקה השנייה בגודלה נסגרה בסך 15 מיליון שקלים בפרויקט מוזה שבגליל ים. עסקת המכירה הזולה ביותר בעיר השנה התבצעה בשיכון ויצמן, שם נמכרה דירת 3 חדרים וותיקה בסכום של 342,000 שקלים בלבד.

בשכונת יד התשעה בוצעה השנה עסקאות נדל"ן בהיקף מקביל לזה של הרצליה הצעירה, אך במחיר הממוצע הנמוך ביותר – 1.47 מיליון שקלים בממוצע לדירה. נחלת עדה היא השכונה שבה התקיים ההיקף הנמוך ביותר של פעילות נדל"נית השנה ורק עסקאות בודדות דווחו ונרשמו בשכונה.

*הנתונים בכתבה לקוחים מתוך אתר מדלן.

ליצירת קשר למכירה/קנייה:

הטלפון של דורון:050-4914444

אתר הבית של דורון: https://kdre.co.il/

זירת הפייסבוק של דורון: https://www.facebook.com/katz.doron1


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן