ראש העירייה וחברי המועצה מהקואליציה מתנגדים למינויו של ירון גדות, חבר המועצה מהאופוזיציה, כחבר בדירקטוריון החברה הכלכלית. גדות: "ראש העירייה וחברי הקואליציה מעדיפים לפגוע בדמוקרטיה מכיוון שאינם יכולים להתמודד עם האופוזיציה בדרך הוגנת"

שרון יונתן

ראש העירייה, אבי גרובר, וחברי הקואליציה מתנגדים למינויו של חבר המועצה ירון גדות מהאופוזיציה כחבר דירקטוריון החברה הכלכלית, למרות שעדיין לא מונה נציג אופוזיציה לדירקטוריון, כפי שמורה החוק.

חבר המועצה ירון גדות (בתמונה) העלה הצעה לסדר בישיבת המועצה שהתקיימה שלשום (ראשון) לפיה מועצת העיר תמנה נציג מהאופוזיציה לדירקטוריון החברה הכלכלית. בהצעתו ציין גדות כי על פי פקודת העירייה וחוות דעת היועץ המשפטי של העירייה, עו"ד מיכה בלום, שהועברה לחברי המועצה לפני כחודש, יש לכלול בין חברי המועצה בדירקטוריונים העירוניים גם חברי אופוזיציה. גדות ציין כי מעל לשנה וחצי, מאז כינון הקואליציה, אין נציג אופוזיציה בדירקטוריונים של העירייה.

באופוזיציה יש שלושה חברי מועצה: רוני בלקין, גדות ושמוליק גריידי. גדות ציין בהצעתו כי בלקין, יו"ר ועדת הביקורת, אינו יכול לשמש חבר דירקטוריון המבוקר על ידו ואילו גריידי הודיע שאינו רוצה לכהן כחבר בדירקטוריונים  וועדות נוספות.

לאחר שגדות הציג את הצעתו, בחר גרובר שלא קיים דיון בנושא וניגש ישר להצבעה, בה ההצעה נדחתה ברוב קולות, כאשר שלושה הצביעו בעד (גדות, בלקין ועידן למדן) בעוד ראש העירייה וחמישה חברי מועצה מהקואליציה התנגדו, שלושה מהם מסיעת רמת השרון חופשית (בזמן ההצבעה נותרו 9 חברי מועצה בלבד בישיבה).

בתוך כך, בסוף שבוע שעבר שיגרו ראשי פורום אח"מ (ארגון חברות וחברי המועצות ברשויות המקומיות בישראל), בראשותן של עו"ד אורית רישפי לביא (לשעבר חברת מועצת העיר הרצליה) וסוזי בר, מכתב לגרובר וחברי המועצה ובו נכתב: "כידוע, כדי שיוכלו למלא את שלל תפקידיהם, יש לשבץ נציגי אופוזיציה בדירקטוריונים ובוועדות העירייה כנדרש על פי החוק. על פי עקרון הייצוג היחסי במצב יחסי הכוחות בעיריית רמת השרון, הרי שיש להקצות לאופוזיציה 17/3 מן המקומות. על פי מה שנמסר לנו, לא כך הדבר. נודה על טיפולך הדחוף לתיקון המצב, כך שכלל חברי המועצה, כולל מן האופוזיציה, יוכלו למלא את תפקידם כנבחרי ציבור כראוי וכנדרש על פי החוק וההוגנות".

ירון גדות אמר למחרת הישיבה: "זה עוד מקרה שבו החוק מאוד ברור. היועץ המשפטי של העירייה נתן חוות דעת ברורה, ארגון חברי המועצה הארצי העביר מכתב לראש העירייה וחברי המועצה, אך ראש העירייה וחברי הקואליציה מעדיפים לפגוע דמוקרטיה מכיוון שאינם יכולים להתמודד עם האופוזיציה בדרך הוגנת. הם מפחדים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן