כך אומרת חברת המועצה באצ'י אלקובי (רמת השרון חופשית) שהעלתה בישיבת מועצת העיר אתמול הצעה לסדר לפיה כל תלמיד ברמת השרון ילמד את נושא האבולוציה. בתום דיון ארוך הוחלט כי הנושא יעלה לדיון בועדת החינוך

שרון יונתן

בעקבות הצעה לסדר שהעלתה אתמול חברת המועצה באצ'י אלקובי (בתמונה, מסיעת רמת השרון חופשית) מועצת העיר רמת השרון קיבלה אתמול החלטה תקדימית, כאשר חברי המועצה החליטו ברוב קולות גורף לנהוג לפי הוראות משרד החינוך בלימוד תכנים שאינם במערכת החינוך ולכן נושאי לימודי האבולוציה יעבור לדיון בועדת החינוך. במסגרת הועדה יציג אגף החינוך תכנית לימודית תואמת גיל ועלויות, כאשר העירייה מתחייבת שהעלויות ללימודי אבולוציה יהיו על חשבון סעיף תקציבי ולא על חשבון ההורים.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

אלקובי אמרה בהקדמה להצעתה: "כיום, לפי מדיניות משרד החינוך לימודי האבולוציה נלמדים רק ע"י תלמידי תיכון שבחרו מסלול ביולוגיה מוגבר – תלמידי כתה י"א וי"ב שלומדים במסלול זה ילמדו את הנושא במסגרת פרקי הלימוד בנושא "אקולוגיה". לשם המחשת האבסורד, נציין כי בשנת הלימודים תשע"ט למדו בתיכונים אלון ורוטברג את נושא האבולוציה רק 128 תלמידים במסלול ביולוגיה מוגבר וגם זאת, במסגרת מצומצמת למדי ובהיקף שאפילו לא מתקרב לתיאוריות בריאה אחרות. המצב בארץ כיום הוא כה עגום, שכ- 90% מהתלמידים יסיימו 12 שנות לימוד בלי להכיר את תורת האבולוציה".

אלקובי מוסיפה: "רוב התלמידים יסיימו את חוק לימודיהם מבלי שלמדו מי הוא צ'רלס דרווין, מה מוצאו של האדם, של החי ושל הצומח, ולמעשה, בלי הבנה בסיסית כיצד נוצר היקום. המצב הוא שבמאה ה-21 רוב רובם של תלמידי ישראל נחשפים לדעה אחת בלבד (לפי מה שנלמד בשיעורי התנ"ך), בעוד שלדעה הנתמכת על ידי רוב מוחלט של מדענים בארץ ובעולם אין חשיפה, שלא לומר מקום נכבד במערכת הלימודים הפורמלית – לא בישראל בכלל ולא במערכת הלימודים ברמת השרון, בפרט. רמת השרון נמנית על הערים הפלורליסטיות במדינה, ולכן אך טבעי ורצוי שנעודד לימודים פלורליסטיים במוסדות החינוך בעיר במקומות בהם משרד החינוך כושל".

אלקובי הציעה כי מועצת העיר תחליט שכל תלמיד שלומד במערכת הלימוד ברמת השרון ילמד את נושא האבולוציה. מתוך הצעתה: "באחריות הנהלת אגף החינוך, מנהלות בתי הספר, וצוותי ההוראה בבתי הספר ובגנים, לגבש מערך למידה מותאם גיל בנושא האבולוציה שיילמד בעיר באופן עקבי רציף ויסודי, אם בסיוע גופים חיצוניים שמאושרים על ידי משרד החינוך ושכבר עושים זאת במוסדות חינוך אחרים (לדוגמא, תעשיידע, מכון דוידסון, אופק רחב, נוע- דע) ואם באמצעות הכשרות מקצועיות למורים עצמם בנושא.

כאמור, בתום דיון ארוך ועירני הוחלט כי הנושא יועבר לדיון בועדת החינוך, בראשותה של דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה מחזיקת תיק החינוך. אלקובי אמרה לאחר הישיבה: "אני רואה זאת כהישג חשוב ביותר לכל מי שמאמין בקידום מדעים ובפלורליזם. אנו ברמת השרון חופשית נמשיך לפעול לפי האג'נדה שלנו כדי שהבטחנו לבוחרינו".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן