שתי ישיבות מועצת העיר הרצליה שתוכננו להערב (שלישי) בוטלו ובאופוזיציה זועמים. ראש העירייה בתגובה: "ברקע ההחלטה באם לקיים את ישיבות המועצה האמורות עמד אך ורק שיקול בריאות הציבור והבטחת שלומם של נבחרי הציבור ועובדי העירייה"

שרון יונתן

חברי האופוזיציה במועצת העיר בהרצליה תוקפים את ראש העירייה, משה פדלון, על ביטול שתי ישיבות המועצה שתוכננו להתקיים הערב (שלישי), אחת מהן על פי דרישתם לקיים דיון חוזר בהחלטת הנהלת העיר להעלות את הארנונה בשנת 2021. חברי האופוזיציה מביעים תמיהה: "האם מישהו מנסה להימנע מהצבעה חוזרת בעניין העלאת הארנונה בהרצליה במועד? האם נתלים בקורונה כתירוץ חלול להימנע מכינוס ישיבת מועצת עיר במועד החוקי"?

שלושת ראשי סיעות האופוזיציה (מאיה כץ, יריב פישר ואיל פביאן) ציינו כי נענו לפניית מנכ"ל העירייה לאחד את הישיבות למרות שעל פי החוק יכלו לדרוש את קיום הישיבה על הארנונה במועד מוקדם יותר.

טברנה יוונית במרינה הרצליה. 6-7 ביולי 2022. 18:00-23:00 דוכני מזון, הופעות לייב. הכניסה חופשית. היווניה 06.06. יוניסיס ולהקתו 07.07

השלושה כתבו היום לפדלון: "יש להדגיש כי במידה וקיימות סיבות אחרות וחריגות ובמקרים יוצאי דופן התהליך משתנה ומחייב אישור של 100% חברי מועצת העיר. במידה ואפילו נציג אחד מבקש לקיים את הישיבה, אין כל סמכות משפטית לדחות את קיום הישיבה. ראש עיריית הרצליה לא יכול להחליט לא לקיים ישיבות על דעתו האישית בלבד. אנו מבינים כי הנושאים שעולים בסדר היום הינם מורכבים, חלקם אף אינם נעימים ואינם עומדים בקנה אחד עם המדיניות העירונית אותה הוא מוביל, קרי- העלאת הארנונה לתושבים החלטה שכבר התקבלה לצערנו בהובלתו בקרב חברי הקואליציה, הצעות לסדר כמו ההצעה שהוגשה על ידי כלל סיעות האופוזיציה בנושא רישום זוגיות ועוד".

השלושה ממשיכים: "וירוס הקורונה מלווה את המדינה כבר מספר חודשים, כבר בתקופת השיא של הגל השני ידעה הנהלת העיר לקיים דיונים ואף התכנסה מועצת העיר, הקורונה תלווה אותנו כפי שנטען על ידי ממשלת ישראל עד יוני 2021. רשויות רבות דאגו בחודשים האחרונים להכשיר את חדרי המליאה עם מחיצות סביב השולחן, פתרונות חלופיים וכך גם עשתה עיריית הרצליה בשינוי מקומות הישיבה. אין כל קושי לכנס ישיבת מועצת עיר בהרצליה בימים אלה בתנאים בטוחים בנושא הקורונה והדבר ברור וידוע לכם".

ראש העירייה, משה פדלון, השיב הבוקר לחברי האופוזיציה: "אין צורך להכביר במילים אודות מצב התחלואה החמור אליו הגענו, כאשר עשרות מתושבי העיר מאובחנים מדי שבוע בנגיף הקורונה. ברקע ההחלטה באם לקיים את ישיבות המועצה האמורות עמד אך ורק שיקול בריאות הציבור והבטחת שלומם של נבחרי הציבור ועובדי העירייה הנדרשים בנוכחותם בישיבה פיזית. היום צריכה להעלות להצבעה הצעת החור שמסדירה את קיום ישיבות המועצה בהיוודעות חזותית. על כן, וכדי לכבד את האמור במכתבכם אני מציע שתי אפשרויות: במידה והצעת החוק תאושר, נוכל לקיים ישיבות אלו כבר מחר, יום רביעי, בשעות הערב. במידה והצעת החוק לא תאושר נתארגן מבחינה לוגיסטית לקיים את ישיבות המועצה באופן פיזי ביום חמישי ותוך הקפדה מחמירה יותר, כאשר לישיבה זו יגיעו רק חברי המועצה ואילו מנהלי האגפים ישתתפו בשיבה זו מרחוק".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן