בכירי עיריית הרצליה ותושבים נפרדים מזולאי פפו ז"ל, מייסדת עמותת מתנדבי הרצליה, שהתנדבה עד יומה האחרון למען תושבי העיר

שרון יונתן

צילום: מתוך דף הפייסבוק של עמותת מתנדבי הרצליה

אבל כבד ירד אתמול על תושבי הרצליה וקהילת המתנדבים בהרצליה עם היוודע מותה של זולאי פפו ז"ל, מייסדת עמותת מתנדבי הרצליה, שבמהלך חייה עזרה לאלפי תושבים בעיר. זולאי הובאה אתמול אחר הצהריים למנוחות בבית העלמין הישן בהרצליה.

זולאי (בתמונה משמאל) , בת 86 במותה, היא דמות מוכרת בעיר הפועלת כבר שנים רבות למען נזקקים. באמצע שנות התשעים הקימה את עמותת מתנדבי הרצליה ומאז דואגת לרווחת אלו שאין להם. העמותה בראשותה חילקה מדי שבוע כ-230 סלי מזון לתושבים שהופנו ממחלקת הרווחה העירונית. בהלוויה שהתקיימה אתמול נכחו רק עשרות אנשים בשל הנחיות משרד הבריאות, אבל סביר להניח שאלמלא הקורונה היו מלווים אותה מאות אנשים שמכבדים ומוקירים את פעילותה הענפה לאורך השנים. זולאי נפטרה כתוצאה מסיבוך שנבע בעקבות נפילתה לפני מספר שבועות.

"אני מכיר את זולאי משנת 1994 וזכיתי להכיר אישה יקרה ומיוחדת" אמר אתמול ראש העירייה, משה פדלון, לאתר "שרון און ליין". פדלון, שנשא הספד מרגש בהלוויה, הוסיף: "כל מי שהכיר את זולאי התפעל מהמסירות שלה, הכל אצלה היה סביב ההתנדבות לזולת. היא הייתה אכפתית וחרוצה והקימה את עמותת מתנדבי הרצליה, פעילה כל הזמן והצליחה לרתום עשרות מתנדבים אחריה למען תושבים שידם אינה משגת. על העשייה המרשימה שלה הוענק לה תואר יקיר העיר כבר בשנת 2000".

פדלון סיפר כי זולאי המשיכה לעבוד עד יומה האחרון: "היא אף פעם לא נתנה לגיל להוות מגבלה עבורה. העשייה שלה גילמה המון ערכים כמו סולידריות, חיבור בין חלקי הציבור, היוותה עבור כולנו מקור השראה וסמל לאישה שאוהבת אנשים, שאת כל שנות חיה הקדישה לקהילה. היא הייתה רגישה ומודעת לצרכים של כל משפחה. כך למשל, למשפחה עם תינוקות דאגה שבסל מזון יהיה אוכל תינוקות, מי שאהב בשר קיבל בשר וכך הלאה. התאימה את עצמה לצרכים של כל משפחה ומשפחה. ביקרתי במקום לעיתים קרובות ואלו היו עבורי דקות של נחת, לראות את העשייה באחריותה. היה לה מנהג, לפני שהמתנדבים יצאו לחלוקה היא נתנה להם לטעות מהעוגה שהכינה. גם לאחר שנפצעה היא חזרה ודאגה לחלוקה האחרונה לפני ערב חג השבועות. לאחר מכן חלה התדרדרות במצבה ולצערנו היא נפטרה. כעת אנו מחפשים מחליף או מחליפה במקומה".

האישה שדאגה לכולם

ענת תמיר, מנהלת מחלקת התנדבות בעירייה, סיפרה על זולאי: "המשרד של זולאי נמצא במרכז להתנדבות ובית הספר למקצועות התנדבות, הממוקם ברחוב הנדיב 49, היכן שפעל בעבר בית המתנדב, ומשם היא ניהלה את פעילות העמותה. מדובר באישה מעוררת השראה עם אופטימיות אין סופית ונתינה מכל הלב, הרצון הכן והאותנטי שלה להיטיב עם בני אדם באשר הם ובעיקר לדאוג להזנה שזה הבסיס של כל אדם, היו בראש מעייניה".

גם ענת מספרת על אישה שהגיל לא היווה עבורה תירוץ לעשות הנחות לעצמה: "התשוקה שלה להמשיך לחיות הייתה נדירה וכל זאת כדי להמשיך את מלאכת הקודש שבה עסקה למען הזולת. בגילה המתקדם הייתה לה תשוקה הרבה יותר גדולה לחיים מאשר אנשים שצעירים ממנה בהרבה. היא שמרה על עצמה בתקופת הקורונה ולא יצאה מהבית. שני בניה ונשותיהם טיפלו בה במסירות, אבל לצערנו היא נפלה ושברה את האגן. היא נותחה ויצאה מזה והמשיכה לנהל את העמותה מהבית, גם את מבצע חלוקת סלי מזון לפני חג השבועות. לפני כל יציאה לחלוקה היה לה חשוב להעניק למתנדבים לטעום מהמאכלים שהכינה. חשוב לי לציין את חנה ציון, יד ימינה, שהייתה אצלה, סעדה אותה וטיפלה בה בצורה מעוררת כבוד".

ענת מספרת על העמותה: "העמותה היא עצמאית ומהותה לתת שירות לתושבי הרצליה בשיתוף עם אגף הרווחה. חלק מהכנסות העמותה מגיעות משלוש חנויות יד שניה, שתיים בנווה עמל ואחת בשיכון דרום. חשוב מאוד שהעמותה תמשיך את דרכה של זולאי ותמשיך להתקיים".

שמוליק ניסים, פעיל חברתי ותושב שכונת יד התשעה, סיפר על זולאי: "ההיכרות שלי עם זולאי היא נטו מבעיות רווחה שבהן עזרה לתושבים. אישה מדהימה שעד הרגע האחרון הייתה המתנדבת מספר 1 בהרצליה. היא עזרה לא רק לתושבי יד התשעה אלא לכל תושבי העיר. זה אבל כבד. אישה שתחסר לכולם. בלי מתנדבים אין מדינה ויהיה קשה למצוא מישהו שימלא את מקומה".

זולאי פפו
זולאי פפו וראש העירייה. התנדבות לזולת מעל הכל

מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף27א לחוק זכויות היוצרים


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן