"זאת פשוט בושה וחרפה שהעירייה מתעמרת כך באישה בת 76, המוגדרת כאלמנת צה"ל", כך אומר שי לנוכח דרישת תשלום שאימו, תושבת הרצליה, קיבלה לפני כחצי שנה מעיריית הרצליה.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

עליזה זלאיט, בת 76, איבדה את בעלה אלברט ז"ל לפני ארבע שנים. מאחר ואלברט היה נכה צה"ל, זכו השניים כל השנים להנחה בתשלום הארנונה. לפני כחצי שנה, יותר משלוש שנים לאחר מות בעלה, קיבלה עליזה דרישת תשלום מהעירייה הנאמדת בכ- 4,500 שקלים וזאת בטענה כי מאז פטירת בעלה היא זכתה, שלא בצדק, להנחת נכה שאינה מגיעה לה ולא עידכנה את העירייה בדבר מותו של בעלה.

שי, בנה של עליזה, טוען כי במשך 40 שנים דאגו הוריו לשלם את תשלום הארנונה מראש עם ההנחה שניתנה להם. ל"שרון און ליין" אמר: "לאחר שאבי נפטר אמי המשיכה לשלם את תשלומי הארנונה, דבר שאבי עשה כל השנים, וכעת העירייה מנסה להעניש אותה על כך שלכאורה קיבלה הנחה שלא בצדק. ואני שואל, איך זה ייתכן שלמרות שהעירייה ידעה שאבי נפטר, מאחר שנקבר בבית עלמין עירוני, וגם בביטוח הלאומי יודעים על מותו, עדיין שום מערכת לא הצליחה להסתנכרן כדי למחוק את ההנחה שהגיעה לו?".

אטימות מוחלטת מצד עיריית הרצליה

שי גורס כי העירייה יודעת לקחת אבל שוכחת להעניק זכויות שמגיעות: "מצד אחד העירייה חייבה את אמי על שלוש שנים רטרואקטיבית בגין קבלת הנחת הנכה של אבי ז"ל, אבל מצד שני לא מסכימה לתת לה הנחה רטרואקטיבית בגין היותה אלמנה בתקופה זו. איך זה בדיוק מתיישב ביחד? חשוב לציין שמדובר באלמנת צה"ל מאחר שאבי היה נכה צה"ל והוכר בפטירתו כחלל צה"ל".

שי טוען כי כל מאמציו מול אגפי העירייה לא צלחו: "אני כבר חצי שנה מנסה להבין מדוע העירייה הפילה על אמי כזאת דרישת תשלום לא הגיונית. בעירייה מפנים אותי מאחד לשני תוך תחושה שלא באמת רוצים לטפל בסוגיה. אני חייב לציין ולהדגיש שאנחנו מודעים לעובדה שעל אמי לשלם סכום מסוים, אבל מן ההגינות שזה יהיה בלי ריבית ופיגורים ובקיזוז שלוש שנים הנחה שמגיעות לה כאלמנה. את דרישת התשלום כיום, שהגיעה כבר לכ- 5,000 שקלים בשל ריביות ופיגורים, אין בכוונתנו לשלם ואני אלך עם זה הרי רחוק, עד אפילו תביעה בבית משפט נגד העירייה".

לשי טענות קשות על התנהלות העירייה: "ציפינו מהעירייה שתטפל במקרה הזה ברגישות אבל במקום זאת קיבלנו אטימות מוחלטת, דרישות של ריביות, פיגורים, הליכים לפני עיקול וכדומה. מדובר בתושבת מבוגרת שכל השנים שילמה את התשלומים במועד אז מדוע להתנהג אליה בצורה כה אגרסיבית? מדוע להתעמר כך באישה מבוגרת ששכלה את בעלה?".

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

עיריית הרצליה בחרה שלא להגיב לכתבה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן