בשל העובדה שישיבת ההסדר לא התפנתה עד היום מבית הכנסת בר יוחאי, הגישה העירייה היום לבית המשפט השלום בהרצליה תביעת פינוי בסדר דין מקוצר. ראש העירייה, אבי גרובר: "אם הישיבה לא תתפנה אנחנו ננקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להוציא לפועל את הפינוי". ישיבת ההסדר בתגובה: "בית משפט מעולם לא נתן צו פינוי לישיבה"

 

התפתחות דרמטית בנושא פינוי ישיבת ההסדר מבית הכנסת בר יוחאי: עיריית רמת השרון הגישה היום (חמישי) לבית המשפט השלום בהרצליה תביעת פינוי בסדר דין מקוצר כנגד ישיבת ההסדר רמת השרון המתנהלת, לטענת העירייה, שלא כדין במבנה בית הכנסת בר יוחאי הנמצא ברחוב בית גוברין בשכונת מורשה.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

בעירייה טוענים כי הישיבה פועלת מזה מספר שנים באופן לא חוקי, בשטח שהוקצה על ידי העירייה לטובת בית כנסת ובעקבות כך קיבלה העירייה החלטה על פינוי הישיבה. כזכור, עתירה מנהלית שהוגשה כנגד העירייה לביטול ההחלטה נדחתה על ידי בית המשפט המחוזי בתל-אביב שקבע חד משמעית שבמקום פועלת ישיבה תוך שימוש חורג עם חריגות בנייה משמעותיות.

בעקבות החלטת בית המשפט נשלחה על ידי ראש העירייה, אבי גרובר, לפני שלושה חודשים בדיוק, ב-18 למרץ, דרישת פינוי להיום, ה-18 ליוני. משזו לא נענתה פנתה היום העירייה לבית המשפט בתביעה למתן צו פינוי כנגד הישיבה. יש לציין כי לפני מספר שבועות הגיש גבאי בית הכנסת, שלמה הלוי, ערעור לבית המשפט העליון על פסיקת בית המשפט המחוזי.

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון, אמר היום: "אני קורא לישיבה לכבד את פסיקת בית המשפט המחוזי ולהתפנות, מהלך שיכבד את כל הצדדים. יחד עם זאת אם הישיבה לא תתפנה אנחנו ננקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להוציא לפועל את הפינוי".

מישיבת ההסדר נמסר בתגובה: "יש כאן שקר גדול, במקרה הטוב בלבול גדול. בית משפט מעולם לא נתן צו פינוי לישיבה. אין מסמך כזה בעולם. ראש העירייה אכן ביקש מגבאי בית הכנסת לפנות אותו, אך בלא שום גושפנקא של בית משפט. הישיבה והגבאי פועלים ויפעלו על פי חוק, ובית משפט יושב על המדוכה בימים אלו ויגיד את דברו. אם שמירת החוק עומדת לנגד עיניו של ראש העירייה, אדרבה יטול קורה מבין עיניו ולא יהיה נגרר אחרי אנשים ששונאים את הדת ופועלים בניגוד גמור לחוות הדעת של היועץ המשפטי של עיריית רנת השרון. לפני שנה וחצי (שבועיים לפני שחתם הסכם פוליטי עם סיעת רמת השרון החופשית…) כתב ראש העירייה לבית המשפט שלימוד תורה ע"י הישיבה בבית הכנסת בר יוחאי הינו שימוש הוגן וסביר בנכס העירייה. פתאום נהפכנו לפורעי חוק? אין כאן בקשת צדק וחוק אלא רדיפת הדת במסווה של חוק".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן