האם חברי מועצת העיר רמת השרון יעברו בקרוב בדיקת פוליגרף? חבר המועצה ירון גדות העלה השבוע שוב בישיבת המועצה הצעה לסדר ולפיה כל חברי המועצה יעברו בדיקת פוליגרף במימון עירוני בסך 25 אלף שקלים.

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

למי שלא בקיא בפרטים נספר כי מדובר על אירוע הנחת ראש החזיר על הגדר החיצונית של בית הכנסת "סוכת שאול" (בתמונה) ברחוב רבנו תם ברמת השרון, ארבעה ימים לפני הסיבוב השני בבחירות לראשות העירייה, לפני כשנה וחצי. חקירת המשטרה לא העלתה עד היום כלום וגדות שומר את הנושא במודעות על ידי הצעות לסדר חוזרות ונישנות, למורת רוחם של שאר חברי המועצה. לפני מספר חודשים מונתה חברת המועצה נטע זיו (מרצ) על ידי המועצה להיות איש הקשר בין המועצה למשטרה.

בהצעה לסדר כתב גדות: "אירוע תליית ראש החזיר על שער בית הכנסת "סוכת שאול" ברובע הדר סמוך לבחירות העלה חשד שנעשה למען מטרה פוליטית ובמעורבות חברי מועצה. הדבר מטיל צל על נקיות כפיים של כולנו, חברי מועצה זכו למכתבי נאצה ואיומים, פעילים זכו לגידופים והאשמות. כעבור שנה וחצי מתחילת החקירה ניתן להניח שרק מעשה של חשיבה מחוץ לקופסה יכול להביא לשינוי המצב וקידום החקירה.  ההצעה לפוליגרף עלתה בישיבת מועצה כבר בינואר 2019 וזכתה לתמיכה של חברי מועצה ובציבור".

חבר המועצה גיא קלנר תקף את גדות: "יש לי תחושה שאתה לא מרפה מהסיפור הזה ובמכוון. אתה לא הנפגע ממנו ואם יש נפגע הוא יושב בקצה השולחן (מתכוון לוני בלקין – ש.י.). אני לא מבין למה אתה ממשיך עם זה כאילו רק אתה נמצא בזירה הפוליטית והציבורית לבד בהקשר הזה. כולנו סבלנו מהדבר הזה ורוצים להגיע לחקר האמת. באיזו סמכות אתה לוקח על עצמך פעם אחר פעם את הנושא הזה כאשר יש כאן נושאים חשובים אחרים לדון בזה. או שתחפש סוגיות אחרות או שתניח עם הסוגיה הזאת. מועצת העיר אמרה את דברה כמה פעמים ואני לא מבין מדוע צריך לחזור הזה כאשר אין התפתחות. לגבי הצעה, לא אצביע על הצעה מחייבת אבל אני מציע לעשות פוליגרף התנדבותי ולא לחייב אף אחד מחברי המועצה. אני חושב שהעירייה צריכה להעמיד תקציב לצורך העניין וכל חבר מועצה שרוצה לעשות פוליגרף יעשה והצעה ברוח הזו אעלה בישיבת המועצה הבאה".

רוני בלקין: "צריך לוודא שזה לא מייצר בעיה בחקירת המשטרה. אין לי בעיה עם פוליגרף התנדבותי ואני הראשון שאלך לזה".

נטע זיו: "הפעם האחרונה ששמעתי מהמשטרה היה בחודש מרץ. נאמר לי שתיק החקירה נמצא בסטטוס פתוח והחקירה מתנהלת ולא יכולים לפרט על החקירה. אמרתי למשטרה שהנושא מדובר בעיר אבל נאמר לי שהמשטרה אינה פועלת על פי שמועות ואם יש ראיות להביא להם. אני שותפה לתסכול שהחקירה לוקחת הרבה זמן. אנחנו שוברים את הראש מה יכולים לעשות כחברי מועצה מבלי לפגוע בחקירה משטרתית. אני מבינה את התסכול של כולנו. אני חוששת מאוד מפוליגרף התנדבותי ובוודאי שאי אפשר לכפות זאת. אעדכן את המועצה בהתפתחויות".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

עידן למדן: "אני מצטרף לחלק מהדברים שנאמרו. אני חושב שהיינו צריכים לעשות פוליגרף על ידי המשטרה. לטעמי, לא נעשו מספיק דברים אבל אין לי אלא לסמוך על משטרה ישראל. לדעתי, מי שרוצה לעשות פוליגרף בצורה התנדבותית שיפנה. צריך להסיר את זה אחת ולתמיד מסדר היום. נטע, נציגתנו מול המשטרה, צריכה לוודא שאין עם זה בעיה ואם המשטרה תגיד שאין בעיה נוציא לזה תקציב ומי שרוצה ילך לפוליגרף".

אבי גרובר, ראש העירייה אמר לגדות: "מועצה לא מנהלים בפוליגרף. אני לא מאמין לך שאתה תירגע, אתה כל יומיים תביא הצעות לפוליגרף וככה לא מנהלים עירייה. לא רק רוני בלקין נפגע פוטנציאלי מפרשת החזיר. עבדתי מאוד קשה כחבר אופוזיציה וגם בבחירות הראשונות. נבחרתי בסיבוב הראשון בפער גדול וגם בסיבוב השני עבדתי קשה לנצח".

ההצעה המקורית של גדות ירד מסדר היום ברוב קולות, אך עם זאת נטע זיו אמרה כי תפנה למשטרה לבדוק אם זה בסדר מבחינתה לקיים פוליגרף התנדבותי בצורה שלא תפגע בחקירה. סביר להניח שאם המשטרה לא תאסור על כך בטענה של פגיעה בחקירה המועצה תתקדם במתווה הזה.

ירון גדות אמר למחרת הישיבה: "אני שמח שסוף סוף נעשה צעד משמעותי לקראת החלטה על ביצוע פוליגרף. נטע זיו כבר פנתה למשטרת ישראל לקבל את אישורם לכך שפוליגרף התנדבותי אינו פוגע בחקירה. אמשיך לפעול ללא הפסקה בכל דרך עד שפשע החזיר בבית הכנסת יפוענח".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן