ירון גדות, חבר מועצת עיריית רמת השרון (סיעת התעוררות) מהאופוזיציה, פנה היום לראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, עם הצעה לשורה של צעדים שלטענתו צריכה העירייה לעשות כדי להקל על התושבים ובעלי העסקים. גדות גורס כי על העירייה לדחות את כל תשלומי הארנונה לפרטיים, עסקים וחברות פרטיות למשך 4 חודשים ולרכוש כ- 50,000 מסכות לכל תושבי העיר ולחלקם לתיבות הדואר או נקודת איסוף.

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע תפוז למיץ/מלון 4.90 ש"ח לק"ג. חדש! סניף הרצליה

עוד פעולות שהציע גדות בפנייתו לראש העירייה: הוזלת תעריפי המים או פנייה לנציבות המים להכפלת המכסה לנפש עקב ההימצאות המרובה בבתים, חתירה לרכישה של בדיקות סרולוגיות לקורונה על חשבון העירייה על מנת לאפשר מיידית יצירה לעבודה של מחוסנים, אספקת חבילות מזון באופן שוטף על בסיס יומיומי לכל האוכלוסייה המבוגרת בעיר כדי שלא תאלץ לצאת, ציוות עובד עירייה או מתנדב לכל תושב שמוגדר חלק מהאוכלוסייה בסיכון, הפעלת לימודים פרטיים לתלמידים שיבקשו זאת על חשבון העירייה.

במכתבו לגרובר ציין גדות: "למרות הימצאותנו במצב חרום עולמי ארצי ועירוני לא התקיימה מזה כחודשיים ישיבת מועצה מן המניין שבה יכולנו לדון בדרכי התמודדות עם משבר הקורונה בעיר. בישיבה שלא מן המניין אישרה מועצת העיר תקציב המתבסס על הכנסות מגביית ארנונה בסך כ-300 מיליון שקלים שלהערכתי רחוק מהמציאות ומכיל הוצאות שבוודאות לא יבוצעו למשל על פעילויות ספורט תרבות ודת השנה. באותה ישיבה סוכם על הקמת צוות שידאג ליזום פעולות עירייה הקשורות למשבר הקורונה והתנגדת לכך שבצוות יהיו חברי אופוזיציה. למיטב ידיעתי צוות כזה לא הוקם ולא נעשתה שום פעולה לתמיכה כלכלית בתושבי העיר. אשמח להצטרף לצוות כזה אם יוקם".

גדות הוסיף: "לגופו של עניין, רבים מתושבי העיר פרטיים ועסקים ניזוקו ואף איבדו את מטה לחמם. חובתה של העירייה לנסות ולהקל עליהם בימים אלו ובכל שנת 2020 ככל שניתן. צוות שכזה יכול להעלות רעיונות וליישמם. נדרש לעשות זאת מיידית. ידוע לי שחוקית לא ניתן עדיין לתת הנחה או לבטל גבייה בתשלומי ארנונה אך בהחלט ניתן למצוא פתרונות אחרים. אני בטוח שישנן דרכים חוקיות רבות נוספות לאפשר הקלה כלכלית לתושבים".

העירייה: אנו פועלים רבות למען תושבי העיר

מעיריית רמת השרון נמסר בתגובה: העירייה פועלת בחודש האחרון רבות למען תושבי העיר ובעיקר אוכלוסיות מוחלשות, קשישים, אנשים עם מוגבלויות וכל מי שזקוק לעזרה. פתחנו מוקד 106 קורונה שנותן מענה מידי לכל מצוקה על ידי פסיכולוגים ועובדים סוציאליים בכל שעות היממה. אנחנו עובדים מסביב לשעון בימים אלה על מנת לענות על כל צורך. ולהגיע לכל אחת ואחד באלפי טלפונים יזומים לכל תושב מעל גיל 65 בעיר. סייענו לאלפי אנשים בקניות, רכישת תרופות, הסעה לבדיקות, אינסטלציה פשוטה ותיקון מחשבים ועוד. רמת השרון היא אחת הערים היחידות שמפעילה מרכזי שהייה לילדים עם מוגבלויות ומוסדות לימוד לילדים של עובדי מערכות הבריאות. הניידות והפקחים שלנו מחלקים מסכות לאנשים שאין ברשותם מסכות. זה רק קצה המזלג ביוזמות קהילתיות שאנחנו מפעילים.


ראש העירייה, אבי גרובר, ציין: "בכל מה שאפשר היה לפצות תושבים נהגנו לפי הכלל ששירות שלא ניתן לא יחויב, וזה מה שעשינו בנוגע לחוגים, מופעי תרבות ועוד. אני קורא למדינה לקחת אחריות, להכניס את היד לכיס ולפצות בעלי עסקים לפי אותו עקרון. לא ראוי והוגן לחייב עסקים לשלם בגין נכסים שהם לא השתמשו בהם".

מתאמנים בלי תוצאות? יעל רותם דיאטנית קלינית!

בעירייה הדגישו כי יחד עם ראשי ערים נוספות בפורום ה-15 פועל גרובר מול משרד הפנים על מנת לאפשר הקלות בתשלומי ארנונה ותשלומים אחרים. בימים אלא מכונסת של השלטון המקומי והאוצר שתקבע אילו הקלות מותרות ותסדיר אותן בחוק. "העירייה תאמץ כל הקלה שיאפשר החוק. הראיה שלנו נתונה ליום שאחרי ולחזרה לשגרה וצמיחה כלכלית", סיכם גרובר.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן