האם נשים בהריון בהרצליה יזכו להטבות בחניות וקיצור תורים? עדיין מוקדם לדעת, אבל הצעה ברוח זו מקדם יריב פישר, חבר מועצת העיר הרצליה ויו"ר סיעת "יש עתיד", בהצעה לסדר שיעלה בישיבת המועצה שתתקיים ביום שלישי הקרוב.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

בהצעתו מציין פישר: "כידוע על פי חוק, אישה בהיריון זכאית לקבל שירות ציבורי, ללא המתנה בתור, אך למרות האמור בחוק החשוב זה, הדבר לא בא לידי ביטוי בהתנהלות היום יומית של הגופים הציבוריים ולמעשה בפועל אין הנושא ידוע ומקודם כהלכה. מקומות רבים בעולם הבינו את חשיבות הנושא, בהקלת ההיריון עבור התושבים, ערך המשפחתיות וההשפעה על המיתוג של העיר, או החברה התומכת.

פישר מציע כי בשל חשיבות הנושא העירייה תחליט כי היא מובילה מהלך פורץ דרך שבו נשים בהריון תהינה זכאיות לחנות בחניות נכה ציבוריות בהרצליה. בנוסף, במקומות בהם יש תדירות ביקור גבוהות, כגון קופות חולים וכדומה, תוגדל כמות המקומות השמורים לחנייה מיוחדת.

עוד מציע פישר כי עיריית הרצליה תפעל לכך שבכל מוסד ציבורי כגון סופרמרקט או כל מקום המחייב המתנה בתור תיושם מדיניות של קיצור או ביטול תורים ויוצב שילוט בולט הפוטר נשים בהריון מעמידה בתור.

יריב פישר. צילום: סיון אוליקר

יריב פישר. הטבות לנשים בהריון. צילום: סיון אוליקר

פישר אמר היום ל"שרון און ליין": "להיות בהריון בחודש מתקדם זה בהחלט לא פשוט. יצא לי הרבה פעמים לראות את אשתי או נשים אחרות הריוניות, עומדות בתור ארוך בקניות או בעירייה, לחילופין מחנות את הרכב רחוק מקופת חולים. לצערי, חוק ההנגשה לא מיושם בפועל. הרצליה יכולה וצריכה להוביל מהלך ארצי, להנגשת השירות לנשים בהריון, שיזניק אותה אסטרטגית ומיתוגית כעיר המשפחות. יצא לי הרבה פעמים לראות במקומות רבים בעולם את היחס המתקדם של הרשויות לנשים בהריון, אפשר וצריך ליישם זאת גם בארץ, והרצליה צריכה להוביל את המהלך״.

 

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן