כאשר ראיינתי בתחילת השבוע את אביתר מור, מנהל ענף השייט של בני הרצליה, שיעזוב בקרוב את תפקידו, לא יכולתי שלא להיזכר מיד בסיפור דומה מאוד שאירע לפני כשנה, עזיבתו של יניב גוטוירט, מנהל להקת "על הבמה".

קווי דמיון רבים יש בין שני המקרים. נתחיל עם הפרסונות: שני בחורים מלאי אמביציה שגדלו מגיל צעיר במקומות שמאוחר יותר הפכו לנהל בהצלחה רבה. עבור שניהם זהו מפעל חיים של ממש.

נמשיך בייעוד. בשני המקרים מדובר במפעלים חינוכיים בתחומי התרבות והספורט עם פעילות ענפה למאות ילדים ובני נוער מוכשרים ומלאי מוטיבציה להצליח.

בשני המקרים מדובר בענפים שעבדו בצורה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר והביאו הישגים רבים וכבוד להרצליה תוך כדי שביעות רצון גבוהה מצד החניכים והוריהם. לראייה, ההפגנות שאורגנו מול בניין העירייה בקיץ שעבר על ידי חניכי להקת "על הבמה" והשבוע על ידי הורי וחניכי מועדון השייט, כדי להביע את מחאתם על הצעד שנקטה העירייה.

ונסיים בקו הדמיון הנוסף והלא נעים שבעקבותיו נכתב טור זה. אמנם בשני המקרים דאגה עיריית הרצליה בתחילת ההליך לא לפטר את יניב ואביתר מבחינה פורמלית אבל בהחלט בעטה אותם מחוץ למסגרת. מי מאתנו היה מוכן לעבור מתפקיד של מנהל בכיר עם כל הסמכויות, התקציבים, ההשפעה ותנאי העסקה טובים לעמדה של מדריך בחוג עם כל המשמעויות הנלוות לכך? אף אחד.

אז מדוע הם הוזזו הצידה? על פניו סיבות תקציביות, אבל על כך נשאלת שאלה אחת ויחידה: עירייה עשירה ואיתנה כלכלית כמו עיריית הרצליה לא יכולה להמשיך לתפעל את שני המפעלים החינוכיים המדהימים האלו באותו אופן כפי שהיה עד קיץ 2020 ("על הבמה") או קיץ 2021 במקרה של ענף השייט? תענו בעצמכם. בשביל זה אתם לא צריכים אותי.

אני דוגל במשפט, מה שלא מקולקל אל תנסה לתקן. אין ספק שמבחינה מקצועית וחינוכית ב"על הבמה" ובענף השייט לא היו קלקולים. ההיפך הוא הנכון, מדובר בענפים שהביאו הישגים וכבוד להרצליה.

חבל מאוד שעיריית הרצליה לא ידעה לשמור על יניב ואביתר, שני מנהלים מוכשרים לכל הדעות. חבל עוד יותר שאין בעירייה אוזן קשבת לרצון ולצרכים של החניכים והוריהם, המשלמים ממיטב כספם על הפעילויות.

ועתה נותר רק להביע תמיהה, מי המנהל המוכשר הבא, המהווה קונצנזוס, שילך הביתה?


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן