אחד הפרויקטים המרגשים שצצו בתקופת הקורונה הוא פרויקט "ים של חברים", מיזם ארצי שהוקם על ידי שירי קניגסברג לוי, מורה ממושב גיאה בדרום, ומטרתו להעלות את המודעות לחרם נגד ילדים. שירי התפרסמה בעקבות פעילותה ברשתות החברתיות שסחפה אחריה הורים וילדים רבים.

את הפעילות בהרצליה מובילה ימית סולומון גוטליב שסיפרה ל"שרון און ליין" מה גרם לה לקחת חלק מרכזי במיזם הכל כך הכרחי: "במשך שנה עקבתי אחר הפעילות של שירי בפייסבוק שהייתה בהתחלה צנועה ולא מוכרת. כל כך רציתי להיות שם לעזור לילדים שחוו חרם ובדידות בעיקר בגלל היותי ילדה שעברה חרמות בחייה ויודעת שמשם אפשר רק לצמוח. אז צמחתי לבד ולא היה מי שיושיט לי יד לעזרה או יתמוך".

ימית, מורה ומאמנת לחינוך, החליטה לעשות מעשה: "החלטתי להרים את הכפפה ולפתוח קבוצה באזור הרצליה ורמת השרון במפגש נעים בספורטק הרצליה. מספר אימהות וילדים בגילאים שונים הגיעו ובהתחלה היו מאוד מבוישים מהסיטואציה. לאט לאט, עם הפעילויות, הם נפתחו. הקבוצה תפסה תאוצה והיום לשמחתי מגיעים גם הורים וילדים מרעננה וכפר סבא ולכן החלטתי להרחיב את מעגלי הפעילות".

ימית מספרת כיצד הפעילות עוזרת לילדים: "הגיעו אליי המון פניות וסיפורים על ילדים משולבים, ילדים שקשה להם למצוא חברים כי הם לומדים מחוץ לעיר, ילדים שהקורונה הרחיקה אותם מהחברה וכן גם בני נוער שצמאים להכיר חברים חדשים במקום לשבת לבד בחופש. ואני שואלת למה לבד? יש כל כך הרבה ילדים באותו המצב. אז כן, "ים של חברים" דואגת לחבר בין ילדים על סמך תחומי עניין משותפים וליצור קשרים גם מתוך מקום של נתינה. יש גם ילדים חזקים חברתית שרוצים לתת וזה מחמם את הלב לראות שלאט לאט מתפתחת ערבות הדדית גם בין הורים וזה מקסים לראות שאפשר אחרת".

תושבת הרצליה שיתפה אותנו בחוויה האישית של בתה: "הילדה שלי סיימה לפני כחודשיים שנת לימודים של עליות וירידות, אבל כשאני אומרת ירידות אלו הן ירידות תלולות. ועכשיו חופש. אמורים לצאת עם חברים לים, לבריכה או סתם לעיר או לקניון והיא יושבת לבד בחדר. מדי פעם יוצאת להראות את פניה. היא ילדה מהממת, חברה טובה מכילה ואוהבת, שרק רוצה שיראו אותה ויכירו אותה. אז למה שלושה שבועות הטלפון נדם? ואז הכרתי את המיזם של "ים של חברים". נכנסתי, קצת היססתי בהתחלה. הסברתי לבת שלי שיש עוד ילדים בגילה שיש להם קצת קושי. היא התחברה לקבוצה ופתאום הטלפון הפך להיות לא רק כדי לראות סרטונים אלא מכשיר ליצירת חברויות חדשות ומפגשים. איזה כיף, היא יוצאת עם חברה לקניון ונפגשת עם חברות מ"ים של חברים" בים. הקבוצה הזאת היא פשוט מתנה".

ים של חברים - לוגו


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן