תנו להם הרבה כבוד: שני חיילים מהרצליה ורעננה לקחו חלק בהבאת ספינת הטילים אח"י עצמאות שהגיעה מגרמניה לחופי ישראל בתום מסע שארך כשבועיים ולראשונה עוגנת בבסיס חיפה של זרוע הים.

פרויקט ספינות המגן, אשר נבנו במספנות בקייל שבגרמניה, כוללות 4 ספינות טילים מדגם ״סער 6״ שעתידות לשרת בזרוע הים הישראלית. החודש הגיעה האונייה השלישית במספר, אח"י עצמאות. בדובר צה"ל מציינים כי הגעת הספינה מסמלת אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה המשאבי-כלכלי של מדינת ישראל. הספינות יהוו נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים הכלכליים ומשאבי האנרגיה של מדינת ישראל בים.

"אירוע שלא אשכח כל החיים"

סמל ים ורדי, בן 19 מהרצליה, משרת כמכונאי וזכה לקחת חלק בפרויקט החשוב והמרגש. במסגרת תפקידו, אחראי ים על חדר המכונה שבגוררת. הגוררות הן ספינות האחראיות להכניס את כל הספינות הצבאיות שמגיעות לנמל, וכמו כן גם להוציא אותן. התפקיד של ים משמעותי וחשוב, שכן חדר המכונה הוא  החדר בו נמצא המנועה הראשי של הספינה ועוד שלל מכונות וחלקים נוספים המבטיחים את תנועתה ופעילותה של הספינה.

במהלך שירותו הצבאי, ים השתתף ולקח חלק בלא מעט הפלגות ואירועים מבצעיים. על המשלחת הוא מספר: "זו הייתה חוויה מדהימה, אירוע שלא אשכח כל החיים, אנחנו עושים היסטוריה".

במהלך השהות בגרמניה, המשלחת ביקרה במחנה ריכוז, וזה היה אירוע שנצרב בזיכרונו של ים. "לעמוד על מדים, בסיור במחנה ריכוז בידיעה שאני חוזר לארץ עם כלי שיט שהולך להגן על בטחון המדינה – היה מרגש ומשמעותי מאוד".

"מסע בלתי נשכח"

גם רב"ט דני אינסל, בן 19 מרעננה, הוא חלק מהצוות שנבחר לקחת חלק בפרויקט. דני משרת כלוחם סטי"ל בתפקיד בקר לוחמה אלקטרונית.

לאחר שניגש למיונים לפרויקט, נודע לדני ממש בסמוך ולקראת המשלחת כי הוא עבר את המיונים והוא טס לגרמניה. דני מאוד שמח והתרגש על ההודעה, ומלבד המשמעות והחשיבות של הפרויקט, לדני יש גם רקע משפחתי בהקשר, כאשר דודו שירת גם הוא בזרוע הים ולקח חלק בפרויקט הצוללות ושהה לא מעט שנים בגרמניה במסגרת זו.

"בהתחלה קצת חששתי לצאת למסע כזה מורכב, ארוך ולא פשוט", משתף דני, "ולשמחתי שני חברים מהספינה הקודמת בה שירתתי לקחו חלק גם הם בפרויקט, וזכינו יחד לעבור את המסע הבלתי נשכח עם ספינת אח"י עצמאות". ים ודני מסכמים את המשלחת כחוויה בעלת שליחות, משמעות וגאווה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן