ראש עיריית הרצליה לשעבר הודיעה הערב על התפטרותה מהכנסת בשל מצבה הבריאותי

שרון יונתן

הדר פז טיפול נפשי באומנות

חברת הכנסת וראש עיריית הרצליה לשעבר, יעל גרמן (כחול לבן), הודיעה הערב על התפטרותה מהכנסת וזאת בשל מצבה הבריאותי.

גרמן אמרה הערב (ראשון) לאתר "שרון אונליין":

"בשל מצבי הבריאותי אני מרגישה שזה לא יהיה הגון ואחראי להמשיך כחברת כנסת, בעיקר בתקופה הנוכחית, ולכן הגשתי את התפטרותי".

למחרת, ביום שני בבוקר, פירסמה גרמן פוסט בפייסבוק ובו הסבירה את הסיבה המדויקת להתפטרותה:

"לפני כשבוע עברתי ארוע מוחי קל. אני נמצאת בתקופת התאוששות ושיקום וחשבתי שאין לי את הכוח והאנרגיה הנחוצים להמשך העבודה בכנסת, במיוחד לאור האתגרים הצפויים. לכן החלטתי לפנות את מקומי לבא אחריי ברשימה, כדי שיוכל להקדיש את מה שראוי וצריך להקדיש כחבר כנסת. אני עוזבת עם הרגשת סיפוק על עבודה ציבורית אמיתית וחסרת אינטרסים זרים ומקווה שלאחר שאתאושש אמצא את המקום ממנו אמשיך לקחת חלק במאבקים הציבוריים החשובים הצפויים לנו ובעיקר במאבק על שמירת הדמוקרטיה שלנו".

הכל קורא פה - חודש הקריאה בהרצליה. יוני 2022 שעת סיפור, מופעים והרצאות, אירועים מהספרים. לחץ לצפייה בכל מה שקורא

גרמן (בת 72 וחצי) החלה את דרכה הפוליטית בהרצליה, כאשר נבחרת בשנת 1993 לחברת מועצה מטעם סיעת מרצ. כעבור חמש שנים נבחרת לראשות עיריית הרצליה, הישג שחזרה עליו גם בשתי מערכות הבחירות הבאות: בשנת 2003 ובשנת 2008.

בין הדברים העיקריים שעשתה גרמן בקדנציה הראשונה שלה כראשת עיר: עמידה בראש המאבק נגד החברות הסלולריות למניעת הרחבת פריסת האנטנות הסלולריות, הקמת תיאטרון אנסמבל והמרכז העירוני לתיאטרון שפעלו בתחילה באוהל ליד האצטדיון ובהמשך עברו למשכן הקבע בבית חיל האויר שבסמוך לו הוקם גם היכל אמנויות הבמה. בקדנציה הראשונה של גרמן נבנו גם שני הקניונים בעיר (שבעת הכוכבים וארנה) והספורטק העירוני.

בקדנציה השניה הובילה גרמן את שיפוץ רחוב סוקולוב, כאשר העיקרון היה הרחבת המדרכות על פני הכבישים והפיכת הרחוב ל"מרכז החדש של הרצליה". כמו כן, בקדנציה השניה נחנך פארק הרצליה. לאורך כל שנות כהונתה הייתה גרמן מהמתנגדים להמשך הפעלתו של שדה התעופה הרצליה.

בסוף שנת 2012 הודיעה גרמן על עזיבתה את תפקיד ראשות העיר כדי להשתלב במקום השלישי ברשימת "יש עתיד", בראשות יאיר לפיד, בבחירות לכנסת ה-19. לאחר הבחירות נכנסה המפלגה לממשלה ובחודש מרץ 2013 מונתה לשרת הבריאות, תפקיד אותו מילאה עד דצמבר 2014.

בבחירות האחרונות והלפני אחרונות שובצה גרמן במקום ה-13 ברשימת כחול לבן. את גרמן יחליף עידן רול, מספר 34 ברשימה, שכבר כיהן תקופה קצרה כחבר כנסת.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן