כך טוענים דיירים מרחוב בן גוריון לנוכח נזילת המים המתרחשת על מדרכה ברחוב מזה כשלושה וחצי שבועות. הבוקר החליט הקבלן מטעם הדיירים לוותר על העבודה בטענה שהיא מורכבת מדי. ומה עם המים, אתם שואלים? ממשיכים לנזול באין מפריע

שרון יונתן

"כמעט חודש שהמים נוזלים על המדרכה ועל הכביש ולאף אחד בעירייה ובתאגיד המים שרונים לא אכפת", כך טוענים דיירים המתגוררים ברחוב בן גוריון ברמת השרון לנוכח נזילת מים קבועה שהפכה לסיפור המרכזי ברחוב.

הנזילה, כפי שניתן לראות בתמונה ובסרטון המצורף בסיום הכתבה, החלה לפני כמעט חודש, ב-22 באוקטובר, ליד בית מספר 144 ברחוב, בשטח פרטי של 8 בתים פרטיים. הדיירים פנו לתאגיד המים שרונים וזה השיב באמצעות עו"ד כי האחריות לאיתור וטיפול הנזילה בנכס שבנדון מוטלת על דייריו בלבד.

הדיירים, אשר בלית ברירה הבינו כי יצטרכו לשאת בעלויות התיקון, ניסו בשבועות האחרונים להשיג את האישורים הנדרשים לתיקון התקלה, בין השאר מחברת הוט וחברת החשמל ורק הבוקר התקבלו האישורים, אבל כאן לא הסתיימה הפרשה כפי שסיפר אחד התושבים ל"שרון און ליין": "מצאנו קבלן מתאים לביצוע העבודה והוא התבקש להגיע לעירייה ולחתום על אישור העבודה, אבל ברגע שהוא הבין שהוא אחראי על תשתיות אחרות הוא אמר שהעבודה מורכבת מדי עבורו ולכן הוא מוותר עליה. עכשיו אנו צריכים למצוא קבלן חדש שיסכים לבצע את העבודה. העירייה וחברות התשתית דורשות לקיחת אחריות של הדיירים וקבלן ביצוע על תשתיות ציבוריות במדרכה ציבורית".

התושבים זועמים על התנהלות העירייה ותאגיד המים "שרונים" כפי שאמר הדייר: "ההתנהלות של העירייה והתאגיד היא פשוט לא מובנת. איך יכול להיות שבמשך כמעט חודש המים נוזלים ולאף אחד מהגופים האלו לא אכפת. לאחר שפנינו לשרונים אמרו לנו שקו המים שייך לנו בשטח הפרטי, למרות שבפועל הצנרת עוברת על מדרכה ציבורית עם תשתיות חשמל, מים, בזק והוט. להערכתנו, נזלו כבר אלפי קוב של מים. זה פשוט לא ייאמן. תאגיד המים לא ניסה לעשות אפילו תיקון זמני כדי לעצור את הנזילה. פשוט נותנים למים להישפך על המדרכה ואף אחד לא עושה כלום בנדון".

מתאגיד המים שרונים נמסר בתגובה: ״תאגיד שרונים לא מעניק אישורים לביצוע עבודות. מבדיקה שערכנו במחלקת ההנדסה בעירייה עולה כי כל תיאומי התשתיות הנדרשים לביצוע העבודה הפרטית מאושרים וממתינים לתושבים או לקבלן מטעמם״.

נזילת המים ברחוב בן גוריון – מתי תטופל?

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן