כל חברי מועצת העיר תמכו אמש בהצעת ראש העירייה להתנגד לתכנית מועצת רשות המים לאחד את תאגידי המים "שרונים" ו"מי אביבים"

שרון יונתן

מועצת העיר רמת השרון הצביעה אמש, פה אחד, נגד ההצעה לאיחוד תאגיד המים של רמת השרון (שרונים) לתאגיד המים של תל אביב (מי אביבים). ראש העירייה, אבי גרובר, הסביר בישיבה כי הממשלה מובילה מהלך ליצירת תאגידי מים אזוריים וכי על פי מפת שיוך שפרסמה מועצת רשות המים יאוחדו תאגידי המים של רמת השרון ותל אביב.

גרובר הסביר את עמדתו בנושא: "אני מתנגד לאיחוד התאגידים ובכלל תומך בכך שפעילות תאגיד המים תחזור לעירייה כפי שהיה בעבר. מדובר בפעילות של 40 מיליון שקלים שיכולה להתבצע תחת מינהל ההנדסה בעירייה עם האנשים המתאימים שעובדים כיום בתאגיד המים. את דעתי השמעתי במספר פורומים במרכז השלטון המקומי". גרובר הסביר כי מועצת המים העמידה כבר לוח זמנים צפוף: "תוך חודש אמורה להתקבל החלטה על האיחוד, חודש לאחר מכן מיזוג תשתיות וחודש לאחר מכן איחוד הכספים. אנחנו, כאמור, מתנגדים לאיחוד הזה".

צחי שריב, חבר המועצה וחבר דירקטוריון תאגיד "שרונים", הסביר מדוע איחוד כזה לא טוב לרמת השרון: "תאגיד שרונים יציב וריווחי לעומת התאגיד של תל אביב שהוא פחות טוב משלנו ומדורג נמוך מאיתנו. מצב התשתיות בתל אביב הוא לא טוב. על תל אביב האיחוד לא ישפיע אבל בשביל רמת השרון הוא יהיה הרסני".

מועצת העיר הצביעה פה אחד נגד האיחוד תחת הנוסח הבא: "מועצת עיריית רמת השרון, כאספת כללית ובעלת המניות של תאגיד שרונים, מתנגדת לאיחוד המוצע עם מי אביבים ומחליטה, בכפוף להוראות הדין, שהתאגיד ימשיך לתפקד כתאגיד חד רשותי עצמאי".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן