נטע זיו (בתמונה), חברת מועצת העיר רמת השרון מטעם מרצ ומי שפעילה במשך שנים בתחום קידום שוויון לנשים, כינסה השבוע, באמצעות הזום, מפגש חשוב בנושא אלימות כלפי נשים בתקופת הקורונה ותפקידו של הממסד העירוני במיגור האלימות. במפגש השתתפו גם חברות המועצה דוברת וייזר (סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק הנשים), ענבל דדון ובאצ'י אלקובי.

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

  לשיחה הצטרפו גם חבר המועצה רמי בר לב, מחזיק תיק הבטחון בעירייה, ליאורה דיקשטיין, מנהלת מחלקת הרווחה בעיריה, פזית הק, ראש הרשות למניעת אלימות והתמכרות בעירייה והיועצת לקידום מעמד האשה, וקובי אלפסי, מנהל מחלקת בטחון בעירייה.

במפגש המעניין עלו מספר נושאים לדיון: נוהל הפקדת נשק למאבטחים הנמצאים בחל"ת, הדרך בה ניתן לקיים בקרה תקופתית אחר מאבטחים על מנת לברר שינויים במשפחה העלולים להגביר את הסיכוי לפגיעה בבני/ות המשפחה, נוהל דיווח של עובדים סוציאליים על פי חוק כלי יריה לפיו מחויבות עובדות רווחה לדווח לממונה על הערכת מסוכנות על חשש ממסוכנות של נושא נשק, איתור חסרים בהעברת מידע בין רשויות שונות על קיום נשק בבית, כאשר התקבל דיווח על אירוע חריג במשפחה.

נטע זיו אמרה לאחר המפגש: "אני שמחה על ההיענות המהירה של כל הגורמים בעירייה לקיים את הדיון ומודה על הרצינות בהתייחסות לנושא חשוב זה. נמשיך לוודא שגם בימים אלו וגם בימי שגרה נעשה הכל לצמצם את הסיכון לפגיעה בנשים בביתן הן, מקום האמור להיות הבטוח והמגן ביותר עבורן. תודה גם לקואליציית האקדח על שולחן המטבח – על קידום הדיון בסכנות הטמונות בהחזקת נשק במרחב האזרחי והעירוני".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן