משה פדלון, ראש עיריית הרצליה, יצא בקריאה נרגשת למקבלי ההחלטות כדי למנוע את הקיצוץ המתוכנן בתקציב תנועת הצופים, שעלול להביא לסגירתה. היום בשעה 17:00 יתקיימו שלוש הפגנות בהרצליה והאזור

שרון יונתן

‏חניכי תנועת הצופים והוריהם יוצאים היום לפעילויות מחאה כנגד כוונת הממשלה לקצץ משמעותית בתקציב תנועת הצופים, מה שעלול להביא לסגירת תנועת הנוער האיכותית שבה פעילים כמאה אלף חניכים ב-230 מוקדי פעילות בכל הארץ. בהרצליה יש 3,000 פעילים בתנועת הצופים הפועלים בחמישה שבטים: רשפים, דקר, ארד, שחף והרצל. שלוש הפגנות יתקיימו היום בשעה 17:00 במקביל בהרצליה והאזור, כדי למנוע את סגירת הצופים וצופי ים: מוקד אחד יהיה בשדרות ח"ן במרכז העיר, המוקד השני במחלף הסירה והשלישי בכפר שמריהו.

תנועת הצופים בהרצליה זוכה לחיזוק ותמיכה מצד ראש העירייה, משה פדלון, שנפגש אתמול בערב בזום עם נציגי חמשת שבטי צופי הרצליה כדי להקשיב להם ולהביע את תמיכתו. "אם תפורק תנועת הצופים – אפשר להתחיל לארוז את מדינת ישראל" אמר פדלון במפגש והוסיף: "נילחם עד שתנועות הנוער יתוקצבו כראוי על ידי ממשלת ישראל. מהחינוך לערכים שמקנות תנועות הנוער גדל דור העתיד של המדינה שלנו. לא אתן שיפגעו בתנועות הנוער ובכוונתי להיאבק בכל דרך. אני לוקח על כתפי את הנושא הזה כמשימה מרכזית".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים
הכנות להפגנה של הצופים שבט דקר הרצליה
השלטים להפגנה כבר מוכנים

מוקדם יותר שלח פדלון מכתב לשרי הממשלה, חברי הכנסת ומקבלי ההחלטות ובו קרא להציל את תנועת הצופים בישראל, העומדת בפני קיצוץ משמעותי שעלול להביא לגירעון תקציבי. במכתבו כתב ראש עיריית הרצליה: "תנועת הצופים, הוותיקה והחזקה מבין תנועות הנוער, מהווה נדבך משמעותי במערכת החינוך והקניית הערכים בישראל בכלל ובהרצליה בפרט. סגירה מוחלטת של כלל המערכת החינוכית הבלתי פורמלית, ובכלל זאת תנועת הצופים, משמעותה קריסת מערכת ערכים ומתן דרור להתנהגות סיכונית של בני נוער שיוותרו ללא מסגרת, ללא תכלית ובניתוק ממעגלים חברתיים".

פדלון שיבח את חניכי התנועה בתקופת הקורונה: "בתקופת התפרצות הקורונה התנדבו חניכי תנועת הצופים בעיר במגוון פעילויות, בין היתר הם חילקו סלי מזון למשפחות נצרכות, יצרו קשר עם קשישים ואנשים עם מוגבלות, חילקו ערכות מזון לבתים של קשישים שלא יכלו להגיע למרכזי היום, שמרו על שגרת פעילות בזום ועוד".

פגישת זום של הצופים
מפגש הזום בין פדלון לנציגי השבטים


בסיום מכתבו כתב פדלון: "אני קורא לכל הגורמים, מקבלי ההחלטות, שרי הממשלה וחברי הכנסת, לסייע בהקדם בהכנת תכנית פעולה עבור מערכת החינוך הבלתי פורמלי. תכנית לשעת משבר ומתווה ליציאה ממנו. תכנית חינוכית וכלכלית שתאפשר לתנועת הצופים להמשיך ולהצעיד קדימה את רוח ההתנדבות, את אהבת הארץ ואת הערבות ההדדית".

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן