קבוצת פעילי ״שומרי העצים בהרצליה״ מבקשים לעצור כריתה של 18 עצים בוגרים בשטח רחוב אבן אודם לצורך סלילת כביש. מדובר בסמטה פסטורלית, הנמצאת בין הרחובות טשרניחובסקי להנדיב שהפיכתה לכביש אמורה ליצור חיבור לרחוב בני בנימין.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

הקבוצה הודיעה על הגשת ערעור וכבר אספה קרוב ל-100 חתימות של תושבי הרצליה לצורך הגשת התנגדות לרישיון הכריתה המאסיבי. חברי הקבוצה בדקו ומצאו כי מדובר, לכאורה, בתכנית משנת 2017 (לסלילת הכביש), שלהבנתם אינה מתחשבת בערכם הנופי העצום של העצים המיועדים לכריתה ובדגש על משבר האקלים העולמי והצורך בצל במרחב העירוני, ובטח באיזור פסטורלי שכזה.

הם מבקשים לבחון מחדש את התכנית, ובמידת הצורך לבטלה או להקטינה. בין היתר נעשתה פניה לגורמים הרלוונטיים בעיריית הרצליה וגם לקצין היערות הראשי באמצעות הגשת ערעור על רישיון הכריתה. בנוסף, באותה קוביית שטח מתוכננת כריתת עצים נוספת עקב תכנית בניה ושימור מאחורי הבניין של רחוב הנדיב 14.

מטעם קבוצת ״שומרי העצים בהרצליה״ נמסר: ״בעקבות התראה שהתקבלה מאתר ״מעירים״, הובא לידיעתנו על בקשה לכריתת עשרות עצים יפהפיים ברחוב אבן אודם בהרצליה (מאחורי הבניין בכתובת הנדיב 14), לצורך סלילת כביש. מדובר בשביל פסטורלי הנהנה מהצללה טבעית. לאחרונה נקבע בבית המשפט המחוזי בתל אביב כי שימור עצים במרחב העירוני גובר על תכניות התחדשות וכו׳. אנחנו עומדים על כך שהמחלקה לפיתוח סביבתי בעיריית הרצליה תיתן דעתה על הכריתה המאסיבית הצפויה באיזור, וככל שיינתן אישור – יתקבל פיצוי נופי מהותי בהתאם לערך העצים הגבוה״.

עיריית הרצליה בחרה לא להגיב לכתבה.

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן