על פי נתוני עמותת "אור ירוק", בחודשים ספטמבר 2019 ועד יוני 2020 נפצעו מתאונות דרכים בהרצליה 9 ילדים וברמת השרון 8 ילדים, כולם באורח קל. לקראת פתיחת שנת הלימודים, העמותה מפרסמת להורים ולילדים טיפים להגעה בטוחה לבית הספר ובחזרה

שרון יונתן

החופש הגדול כבר לקראת סופו ובעוד כשבועיים תחל שנת הלימודים. בשל הקורונה ילדים ובני נוער רבים ילמדו מהבית או יגיעו אל בית הספר באופן חלקי אך במקביל תלמידי הכיתות הנמוכות אמורים לשוב ב-1 בספטמבר אל ספסל הלימודים וכך גם עולה הסכנה של היפגעות בתאונות דרכים בדרך אל בית הספר ובחזרה.

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

מנתוני עמותת "אור ירוק", המבוססים על נתוני הלמ"ס, עולה כי בשנת הלימודים הקודמת, תש"פ (חודשים ספטמבר 2019-יוני 2020) נפגעו ברחבי הארץ 2,488 ילדים ובני נוער בגילאי 5-19 בתאונות דרכים ו-37 נהרגו.

על פי הנתונים, בתקופה המדוברת נפצעו בהרצליה 9 ילדים באורח קל וברמת השרון נפצעו 8 ילדים באורח קל

טיפים להגעה בטוחה אל בית הספר ובחזרה

ילד שהולך לבד לבית הספר: חשוב לתרגל אתו הליכה במסלול הבטוח ביותר, ולנסות לצמצם חציית כבישים ככל האפשר.

ילד עד גיל 9 לא חוצה כביש לבד: חשוב לזכור כי לילדים אין את היכולת לקלוט את המתרחש בכביש ולאמוד נכון את המרחק מכלי הרכב שנעים בכביש. לילדים קשה לקשר את רעש המכונית עם הימצאותה בקרבתם.

ללמד חציה נכונה: חשוב להדריך את הילד לחצות רק כשהאור ברמזור ירוק וכן לא לחצות בין כלי רכב חונים, שכן שדה הראייה במקרה זה קטן גם לילד וגם לנהג, שמתקשה להבחין בילד.

החברה העירונית לפיתוח תיירות הרצליה מארחת את פסטיבל ג'אז על הים. בימי חמישי 19:30-21:00 חוף אכדיה על הדשא. 9.6.22 ישרא-דיקסי בנד. 16.6.22 עדן הולן ואילן ליבוביץ'. 23.6.22 ליאוניד בטשקה. 30.6.22 חמישיית אסף יוריה וז/וקה פרפיניאן

כללי רכיבה בטוחה: במידה והתלמיד מגיע לבית הספר באופניים יש לוודא כי הוא רוכב אך ורק עם קסדה הרכוסה היטב בכדי להגן עליו מפני פגיעות ראש במקרה של נפילה או תאונת דרכים.

בטיחות ברכב הפרטי: גם כאשר לוקחים את הילד ברכב הפרטי לבית הספר יש לוודא כי הוא יורד מהרכב רק מהצד של המדרכה וכמובן שהוא חגור בחגורת בטיחות במשך כל הנסיעה, אפילו אם זוהי נסיעה קצרה ביותר.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן