העימותים בין תושבים יהודים וערבים ברחבי הארץ הגיעו אמש גם להרצליה, כאשר מספר תושבים יהודים ניסו לפגוע בתושב ערבי שעובד בהרצליה בעת שהיה בדרכו הבייתה ליפו.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

מדובר במקרה חריג שבו ניסו תושבים יהודים לפגוע בתושב יפו בן 25 שעובד בחנות הדגים "דגים בטשון" הנמצאת ברחוב השופטים בנווה אמירים.

סוף האירוע תועד בסרטון שהופץ תוך זמן קצר ברשתות חברתיות ובקבוצות וואצאפ בקרב תושבי הרצליה והאיזור ובו רואים את התושב הערבי נוהג ברכב נגד כיוון התנועה ברחוב בן גוריון, בסמוך לפנייה לרחוב הקסם (אולפני הרצליה).

טוטו בטשון, בעל החנות מזה 10 שנים, סיפר הבוקר ל"שרון און ליין" כי כבר משעה 18:30 חש באווירה שונה סביב החנות בעקבות רוכבי אופנועים שהסתובבו ובחנו את החנות, אך ניידת שהגיעה הצליחה לדבריו להרגיע את האווירה.

אבל בזה לא הסתיים המקרה. עיסא, העובד של בטשון, יצא מהחנות לקראת השעה 22:00 בחזרה לביתו ביפו. את מה שאירע לאחר מכן הוא משחזר: "יצאתי עם הרכב שלי לכיוון רמת השרון ואז בצומת צמרות הם חסמו אותי והתחילו לרדוף אחריי. מהלחץ עשיתי פרסה וחזרתי לרחוב בן גוריון כאשר הם רודפים אחריי עם שלושה רכבים ושלושה אופנועים. המשכתי בנסיעה צפונה לכיוון הרצליה עד שנעצרתי בצומת כדורי ברמזור אדום".

עיסא מתאר את ניסיון הפגיעה בו ברמזור: "כאשר נעצרתי הם זרקו עליי אבנים. הייתי עם חלונות פתוחים ואחת האבנים פגעה בי בכתף וברגל והם גם ריססו אותי בגז מדמיע. נסעתי לאחור כדי לברוח מהם ולמזלי לא היו מכוניות מאחוריי. ואז נכנסתי לנתיב השני ונסעתי נגד כיוון התנועה, כמו שרואים בסרטון. הם ניסו לחסום אותי אבל הצלחתי לחלוף על פניהם ופניתי שמאלה ברחוב הרב קוק כמו שתכננתי ומשם המשכתי ישר וירדתי לנתיבי איילון. תוך כדי דיברתי עם הבעלים של החנות שלי ועם המשטרה. שני אופנועים המשיכו לרדוף אחרי אבל לא נתתי להם אפשרות להתקרב אליי. המרדף נמשך עד מחלף קק"ל, לשם הגיעה ניידת משטרה והם נמלטו". עיסא וטוטו ניגשו לתחנת משטרת גלילות והגישו תלונה ובעקבות כך נעצרו שלושה חשודים.

בעל.ת עסוק, רוצה שיכירו אותך? לקבלת חשיפות שיא בשרון אונליין לחצ.י כאן!

עיסא, חששת שאתה עומד להיפגע?

"אם הם היו תופסים אותי כמו שהם תכננו אז בטח שהייתי בסכנת חיים. מה שעבר לי בראש היה רק לברוח משם. הם רצו לעשות בי לינץ' וזה היה מורגש כבר כמה שעות קודם לכן. אני עובד בהרצליה רק חודש וחצי והאמת שלא ציפיתי שהמצב החריג הזה יגיע להרצליה".

לא פחדת לחזור היום לעבוד בחנות?

"אני בא לכאן רק כדי להתפרנס. באנו ליום חדש ושקט. אני מקווה שזה מאחוריי ולא יקרו מקרים כאלו יותר".

טוטו בטשון, בעל החנות, מספר את גרסתו לאירוע: "עיסא התקשר אלי ואמר לי שריססו אותו בגז מדמיע. הייתי עם האופנוע שלי. הוא ברח לכיוון איילון ואני והמשטרה הגענו לשם. ניגשנו למשטרה והגשנו תלונה ולפי מה שאני יודע הם עצרו שלושה מהם".

דו קיום של שנים

חנות הדגים והבשר של טוטו בטשון נמצאת כבר עשר שנים בנווה אמירים והיא ידועה מאוד בקרב תושבי האזור והעיר. הוא מספר על אווירה טובה בינו ללקוחותיו ושכניו: "עד היום הכל היה בסדר גמור ומאתמול אני מקבל המון תמיכה ועידוד בשיחת טלפון והודעות. אחרי שהסרטון רץ ברשת, אנשים ידעו שזה היה אצלנו".

טוטו מספר על דו קיום אמיתי שאותו הרגיש כל השנים: "אנחנו חיים כאן בדו קיום כבר מעל עשור. קשר מצוין עם הלקוחות שהם כמו משפחה ומוזמנים לחלק מהאירועים שלהם. שכנים נהדרים. זה מפתיע אותי מאוד מה שקרה כי לא חשבתי שזה יגיע להרצליה, אבל אחרי שראיתי את ההתגודדות סביבנו בחנות הבנתי שזה יכול לקרות. אני חי פה עשר שנים עם האנשים ומעולם לא נתנו לי את ההרגשה שאני לא רצוי פה".

בעל החנות והמותקף טוטו בטשון ועיסא סורי

בעל החנות טוטו בטשון (מימין) והמותקף עיסא סורי

טוטו, אתה לא חושש שיפגעו לך בחנות?

"אני לא פוחד כי יש אנשים דואגים ותומכים שהתקשרו ושלחו הודעות. אני לא מפחד ואמשיך לפתוח את החנות".

כמה עצוב לך על המצב שנוצר בין יהודים לערבים בימים האחרונים?

"זה כל כך כואב לי. אנשים שחיים איתם והם חיים איתנו. אני נוצרי וחווה את שני הצדדים, גם את המוסלמים וגם את היהודים ועם שניהם חיים בשלום ואחווה ורואה מוסלמים שחיים עם יהודים בשלום ובאחווה. יש קומץ קטן שצריך לטפל בו ולהוציא אותו מהרוע הזה ולהתחיל לתת לאנשים להבין שזאת לא המדינה שלנו. אנחנו מדינה טובה ויפה ואנחנו שלושת הדתות שואפים לשלום מעוניינים בשלום. חיינו ביחד מלפני קום המדינה כשכנים וזה לא הזמן להרוס את כל הדו קיום של מאה שנים אחרונות. צריך לבנות הכל מחדש ולדאוג לשלום הארץ. צריך לתת לאנשים להבין שהמדינה שלנו צריכה לחיות בדו קיום ולא כמו מה שקורה בימים האחרונים".

למרות פניות למשטרה, לא קיבלנו את תגובת המשטרה לאירוע ומידע לגבי מספר העצורים.

סרטון ניסיון הפגיעה בתושב הערבי בהרצליה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן