בתום סאגה שנמשכת כבר שלוש וחצי שנים, דחתה ועדת הערר המחוזית את הערר שהגישה חברת "טיב טעם". חבר המועצה מיכאל דורון, תושב הבניין שהוביל את המאבק, ודוברת וייזר, סגנית ראש העירייה שתמכה במאבק התושבים, הביעו שביעות רצון מההחלטה

שרון יונתן

בתמונה: קומת הקרקע בבניין

ניצחון ענק לתושבים: ועדת הערר המחוזית לתכנון ובניה של מחוז ת"א דחתה אתמול את הערר שהגישה חברת "טיב טעם רשתות בע"מ" וקיבלה את עמדת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של רמת השרון שלא לאפשר הקמת סניף "טיב טעם" בקומת הקרקע בבניין המגורים בפינת הרחובות אוסישקין ומרדכי ברמת השרון.

מדובר בעוד פרק בסאגה ממושכת שהחלה לפני יותר משלוש וחצי שנים, כאשר "טיב טעם" שכרה את הקומה הראשונה בבניין בן 7 קומות, ששימשה בעבר סניף של בנק לאומי, ושיפצה אותה במשך כמה חודשים, חרף התנגדות נמרצת של דיירי הבניין המשותף והתושבים ברחובות הסמוכים.

התושבים טענו כי הבניין נבנה למגורים ולא הוקמו בו תשתיות לסופרמקט כמו חדרי אשפה, מיקום לדחסן קרטונים, מפריד שומנים, וגם לא תוכננו אזורי לוגיסטיקה של פריקה וטעינה וחניות ללקוחות. מנהלי טיב טעם פתחו את הסניף בפברואר 2018 תוך התעלמות מאזהרות של העירייה, בלא היתרי בנייה ובלא רישיון עסק. יומיים לאחר הפתיחה נסגר הסניף בצו של בית משפט שהוצא לבקשת העירייה.

מאז הסגירה טיב טעם המשיכה בניסיונות לפתוח את הסניף מחדש. היא עתרה לבית המשפט, אבל נדחתה על ידי בית משפט השלום בהרצליה ולאחר מכן שוב בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הרשת חזרה לוועדה המקומית, שינתה את תכניות התברואה החנייה והפריקה והטעינה כדי לקבל את אישורה של הוועדה, אולם בדיון שהתקיים לפני קצת יותר משנה דחו רוב חברי ועדת המשנה לתכנון ובניה את הבקשה תוך שהם נסמכים על חוות דעת מקצועיות שגרסה שלא ניתן לפתוח את הסניף במצב הקיים בלי לפגוע בתנועה ובסביבה. החברה ערערה לועדת הערר המחוזית, אך כאמור הערר נדחה אתמול.

את המאבק נגד "טיב טעם" הוביל חבר המועצה מיכאל דורון, המתגורר באותו בניין, עוד לפני שנבחר למועצת העיר. מאבק זה הוא שהוביל את העירייה לפני שלוש שנים להוציא לחברה צו סגירה מנהלי יומיים בלבד לאחר שפתחו את הסניף ללא היתר, צו שכאמור קיבל תוקף של בית משפט השלום בהרצליה.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

מי שעמדה לצידם של דורון והתושבים במאבק היא דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה וחברת סיעתו, שמהרגע הראשון אמרה כי המקום אינו מותאם ואינו ראוי להקמת מרכול והקמתו בכוחנות של רשת "טיב טעם" תהווה פגיעה קשה בדיירים בבניין וברחוב.

כאמור, "טיב טעם" עתרה לוועדת הערר, כאשר מנגד עמדו הוועדה המקומית, שיוצגה על ידי יועץ משפטי חיצוני, עו"ד עידו ווארס, והתושבים שיוצגו ע"י עו"ד תום סטרוגו. ועדת הערר דחתה את הערר וקיבלה את עמדת הרוב בוועדה המקומית באשר לחוסר ההתאמה של הבניין למרכול. בנוסף, פסקה ועדת הערר שעל "טיב טעם" לשלם למתנגדים הוצאות משפט בסך של 5,000 ש״ח.

דוברת וייזר אמרה אתמול לאחר החלטת ועדת הערר: ״למיטב ידיעתי, רמת השרון עשתה תקדים ברמה ארצית ולא התקפלה בפני גוף מסחרי חזק שקבע עובדות בשטח ופעל ללא היתר. אני שמחה שוועדת הערר קיבלה את עמדתנו ואני מקווה שבכך יושם קץ לסאגה הזאת. אני קוראת לטיב טעם לחפש מקום אחר וראוי ברמת השרון שלא יפגע בתושבים".

גם חבר המועצה מיכאל דורון הביע סיפוק רב מההחלטה ואמר: ״אני שמח על ההחלטה כתושב וכחבר בוועדת המשנה לתכנון ובנייה. מי שמכיר את פועלי הציבורי יודע שבתנאים הקיימים הייתי מתגייס למאבק בטיב טעם גם במקום שאינו בניין מגוריי".

למרות ההחלטה הברורה של ועדת הערר, מחברת "טיב טעם" נמסר בתגובה: "חברת טיב טעם ובא כוחה טרם קיבלו את ההחלטה ומנועים מלהגיב".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן