הסאגה המתמשכת בין עיריית רמת השרון לחברת טיב טעם, שמבקשת להקים סניף במרכז רמת השרון, רחוקה מסיומה. לאחר שועדת המשנה לתכנון ובניה דחתה את בקשתה, תערער החברה לועדת הערר המחוזית

שרון יונתן

חברת טיב טעם תערער לוועדת הערר המחוזית על החלטת ועדת המשנה לתכנון ובניה של רמת השרון שלא להתיר לה לפתוח סניף בבניין מגורים בצומת הרחובות אוסישקין ומרדכי.

מדובר בעוד פרק בסאגה ממושכת שהחלה לפני יותר משנתיים וחצי כשטיב טעם שכרה את הקומה הראשונה ששימשה בעבר סניף של בנק לאומי ושיפצה אותה במשך כמה חודשים, חרף התנגדות נמרצת של דיירי הבניין המשותף והתושבים ברחובות הסמוכים.

התושבים טענו כי הבניין נבנה למגורים ולא הוקמו בו תשתיות לסופרמקט כמו חדרי אשפה, מיקום לדחסן קרטונים, מפריד שומנים, וגם לא תוכננו אזורי לוגיסטיקה של פריקה וטעינה וחניות ללקוחות.

מנהלי טיב טעם פתחו את הסניף בפברואר 2018 תוך התעלמות מאזהרות של העירייה, בלא היתרי בנייה ובלא רישיון עסק. יומיים לאחר הפתיחה נסגר הסניף בצו של בית משפט שהוצא לבקשת העירייה.

מאז הסגירה טיב טעם המשיכה בניסיונות לפתוח את הסניף מחדש. היא עתרה לבית המשפט, אבל נדחתה על ידי בית משפט השלום בהרצליה, ולאחר מכן שוב בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הרשת חזרה לוועדה המקומית, שינתה את תכניות התברואה החנייה והפריקה והטעינה כדי לקבל את אישורה של הוועדה, אולם בדיון שהתקיים לאחרונה דחו רוב חברי ועדת המשנה לתכנון ובניה את הבקשה תוך שהם נסמכים על חוות דעת מקצועיות שגרסה שלא ניתן לפתוח את הסניף במצב הקיים בלי לפגוע בתנועה ובסביבה.

העימות, כאמור, עובר עתה לוועדת הערר המחוזית והסאגה הזאת רחוקה מסיומה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן