סוף לתורים הארוכים עבור ההורים והילדים: עיריות הרצליה, רמת השרון ורעננה הודיע אמש (שלישי) כי הבדיקות הסרולוגיות מבוטלות החל מהיום.

הבדיקות הסרולוגיות נועדו לאתר תלמידים בגילים 3 עד 12 שכבר חלו והחלימו מקורונה מבלי שידעו על כך וזאת על מנת שהם יהיו פטורים מבידוד במקרה הצורך של חשיפה למאומת ובכך יופחתו מספר הילדים שיכנסו לבידוד בשנת הלימודים הקרובה.

אתמול הודיעה המדינה כי הבדיקות יופסקו ביישובים שבהן נמצאו פחות מ- 10% תחלואה בשלושת הימים שבהם בוצעו הבדיקות, שלוו בתלונות רבות של הורים על אי סדר וזמני המתנה ארוכים במיוחד.

מעיריית הרצליה נמסר אמש: "לאחר 3 ימים של פעילות משותפת של העירייה ופיקוד העורף למימוש המבצע הארצי לבדיקות סרולוגיות בקרב גילי 12-3 ונוכח התוצאות מניתוח הנתונים, התקבלה החלטה על ידי מנכ"ל משרד החינוך בדבר שינוי מתכונת המבצע של פיקוד העורף לטובת מימוש התכלית המקורית שלו מלכתחילה. לפיכך, החל ממחר (היום – ש.י.), 25.8, המבצע יצומצם ליישובים בהם אחוז החיוביים בבדיקות עד כה גבוה יחסית (יותר מ-10% תחלואה). הרצליה לא נמנית על רשויות אלה, ולכן המבצע בעיר לא יימשך"

בעיריית הרצליה הסבירו להורים: "לעניין קבלת תוצאות הבדיקה הסרולוגית לילדים: אם ביצעתם בדיקה בימים ראשון-שני, 23-22 באוגוסט, ולא מתקבל מסרון המעיד על כך שזוהו אצל הילד/ה נוגדנים לנגיף קורונה עד יום רביעי (25.8) בערב – המשמעות היא שהתשובה לבדיקה יצאה שלילית ולילד/ה לא זוהו נוגדנים כנגד נגיף קורונה (לא יישלח מסרון לתוצאות שליליות למי שנבדק בימים אלו). מי שביצע בדיקה היום – שלישי, 24.8, יקבל תוצאה במסרון לנייד".

מעיריית רמת השרון נמסר אמש: "לאור החלטת ממשלת ישראל, מתחמי הבדיקות הסרולוגיות ברמת השרון ייסגרו החל ממחר (היום – ש.י.). אם יהיה שינוי בהחלטה, אנו ניערך מיידית ונפתח מחדש את המתחמים".

מעיריית רעננה נמסר אמש: "לאחר בחינת הנתונים שהצטברו מבדיקות הסרולוגיות שהתקיימו בימים האחרונים ברחבי המדינה, החליטה הממשלה לשנות את מתווה הבדיקות הסרולוגיות, והן תתקיימנה בערים מסוימות בהן אחוז הבדיקות החיוביות גבוה מ10%. לאור החלטה זו, החל ממחר (היום – ש.י.) לא תתקיימנה בדיקות סרולוגיות ברעננה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן