פעילי סביבה קובלים על היעדר טיפול מצד רמ"י והמשטרה והחליטו לחסום את הפרצות בגדר כדי למנוע כניסת כלי רכב לשטח תעש נוף ים ובכך להגן על הטבע שנהרס

שרון יונתן

בתמונה: סלעים שהוצבו ליד גדר תעש נוף ים למניעת כניסת כלי רכב

לאחר שהתייאשו מאוזלת ידם של רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) והמשטרה בכל הקשור על הגנת הטבע באזור שטח תעש נוף ים, מנסים כעת פעילי סביבה לשמור על זה בעצמם.

כזכור, לאחרונה פרסמנו ב"שרון און ליין" כי עמותת "אדם טבע ודין" פנתה לעירייה כדי שתאסור ותאכוף כניסת כלי רכב לשטח אקופארק אפולוניה בטענה כי הם פשוט הורסים את השמורה היפה. ראש העירייה, משה פדלון, השיב כי היפנה את הטענות לרמ"י שהיא בעלת הקרקע ועלייה להפעיל את המשטרה בנושא זה.

מתברר שממש לא הרחק משם, בשטח תעש נוף ים ממשיכים כלי רכב להיכנס לשטח עד שפעילי הסביבה הבינו כי אם הם לא יעשו מעשה, שום דבר לא ישתנה.

דרור בן עמי, מנהל ועדת איכות הסביבה והקיימות בעירייה, סיפר היום: "זאת התנהלות הפקר של הרשויות בשטח תעש נוף ים ולכן התושבים לוקחים אחריות ועושים את העבודה.  אחרי ששלחנו מכתב לרמ"י, עדיין נמשכות פריצות לתעש נוף ים, כאשר מכוניות ואופנועי שטח נכנסים בעיקר בסופי שבוע. רמ״י לא מוכנה לשלוח פקחים בסוף שבוע. בסופו של דבר, יהיה אסון של אובדן חיים ממצוק מתפורר, חומרי נפץ, או דריסה של הולכי רגל. גם הטבע בפנים נפגע קשות".

בן עמי סיפר כי פעילי "מצילים את אפולוניה" ביוזמתם סגרו את הפריצות בגדר עם הצבת סלעים, כפי שניתן לראות בתמונות. לטענתו, לפני מספר ימים נפרץ השער הראשי ולא בפעם הראשונה. "פנינו לרמ"י ולמשטרה, אבל אף אחד לא מגיע אז לקחתי יוזמה ונעלתי את השער", אמר.

עבודת טרקטור לחסימת כניסה לרכבי שטח באקו פארק אפולוניה
הצבת סלעים ליד גדר תעש נוף ים

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן