כך אומרים מאות מתושבי רחוב סוקולוב בהרצליה הטוענים כי הסדרי החניה החדשים ברחוב פוגעים בהם. "נדמה כי במכלול השיקולים של בעלי העסקים והקונים המזדמנים נשכחו דיירי הרחוב שכל חטאם היה לבחור לגור ברחוב סוקולוב בבניין נטול חניה" זועמים התושבים. העירייה בתגובה: "הבקשות יבדקו ויידונו בוועדת התנועה העירונית"

שרון יונתן

תושבי רחוב סוקולוב יוצאים למאבק על הזכות לחנות את רכבם בחינם ליד הבית ובכל שעות היממה, כפי שמתאפשר לכל תושבי העיר וזאת לאחר שמאות מתושבי הרחוב טוענים כי הסדרי החניה החדשים ברחוב סוקולוב פוגעים בהם.

כזכור, לפני שבועיים הפעילה העירייה הסדרי חניה חדשים ברחובות סוקולוב ובן גוריון לפיהם מותרת החניה חינם לתושבי העיר רק למשך שעתיים וזאת על מנת לעזור לבעלי העסקים ברחוב בכך שיתפנו מקומות חניה ללקוחותיהם. כעת מתברר שיש מאות תושבים שנפגעו מכך. לאחרונה התארגנו תושבים והגישו לעירייה עצומה עליה חתומים מעל מאה תושבים המתגוררים ברחוב סוקולוב, בקטע שבין הרחובות הדר ופינסקר.

יואל מימון, ממובילי המאבק, המתגורר ברחוב סוקולוב 55, הסביר היום ל"שרון און ליין" מדוע תושבי הרחוב סובלים מהסדרי החניה החדשים: "העירייה חשבה לעזור לבעלי העסקים אבל בפועל פגעה בתושבי הרחוב. לפי הסדרי החניה החדשים, מהשעה שמונה בבוקר ועד שבע בערב מותרת החניה לשעתיים בלבד, כך שאם החנתי את הרכב בלילה אני צריך להזיז אותו כבר בשמונה בבוקר. אם אני מזיז לאחד הרחובות הצדדיים אז משעה חמש בערב צריך להזיז שוב כי אין לנו תו חניה אזורי 1. זה גורם לנו כל היום להזיז את הרכב ממקום למקום ולברוח מקבלת דו"חות. מבדיקה שערכתי בכל רחוב סוקולוב, בקטע בין הדר לפינסקר, יש רק חמישה בניינים חדשים עם חניה. לשאר הבתים הישנים אין חניה מתחת לבית ולכן אנו חייבים לחנות ברחוב. העירייה התבססה על המודל של רחוב ויצמן בכפר סבא וזאת טעות כי אין להשוות בין המקומות. צריך גם להדגיש כי בזמן הקורונה יש יותר קושי כלכלי ויותר אנשים עובדים מהבית או לא עובדים בכלל".

זעקה אמיתית וכנה של תושבי הרחוב

בשבוע שעבר התקיים דיון בנושא בועדת התנועה העירונית ובו ניתנה זכות הדיבור ליעל שמס מימון, ממובילי המאבק. לדבריה, חברי הועדה הדגישו כי זה חסר תקדים שניתנת זכות הדיבור בוועדה לתושב, אבל יחד עם זאת קטעו את דבריה וסירבו לשמוע את כל הטיעונים שהעלתה.

בפנייה ארוכה ומפורטת, שכתבה יעל שמס מימון, והועברה לעירייה בשם התושבים, היא ציינה: "נדגיש שהתלונה הנוכחית אינה נובעת מקושי להסתגל לשינויים אלא מזעקה אמיתית וכנה של דיירי הרחוב ומתוך חוסר ברירה. השינוי שבוצע מטיל חובות לא מידתיות, מחייב להשתמש באפליקציות, גוזר עלינו שיטוטים ונסיעות ובהעדר אלטרנטיבות נוספות לא מותיר לדיירי סוקולוב מקום לחנות בו. נדמה כי במכלול השיקולים של בעלי העסקים והקונים המזדמנים נשכחו דיירי הרחוב שכל חטאם היה לבחור לגור ברחוב סוקולוב בבניין נטול חניה".

עוד צוין בפניה לעירייה: "התוצאה של ההסדר שנבחר היא שדיירי סוקולוב מוצבים בתחתית סדיר העדיפויות לאחר כלל תושבי הרצליה שזוכים בהסדר חנייה חינם לשעתיים ואף יכולים לאחר עריכת הקניות המזדמנות לחזור לביתם עם אפשרות לחניה במרחק סביר מביתם ללא תשלום, לאחר דיירי הרחובות הצדדיים להם מוקצים אזורי חניה המגבילים את מי שאינו מחזיק בתו המתאים, ולאחר הסוחרים אשר ההסדר נועד לסייע להם תוך התעלמות מהייעוד הנוסף של האזור אשר חלק מהם אף נהנים מאכיפה סלקטיבית".

דורשים להחריג אותם בהסדרי החניה החדשים

יעל שמס מימון טוענת להתנהלות לא נכונה של העירייה ואי שיתוף פעולה עם התושבים: "העירייה נקטה בצעד דרסטי זה אשר השלכותיו על דיירי הרחוב מרחיקות לכת וזאת מבלי להתייעץ עם דיירי מרכז העיר. אילו היה מוקם מלכתחילה ועד תושבים, כאשר עלתה ההצעה של ההסדר החדש ובחנו את אפשרויות היישום שלו, ניתן היה לקבוע מתווה או לכל הפחות להגיע לפשרה שמכבדת את כל הצדדים. היעדרות ההיוועצות הזו בצירוף העובדה שיישום ההסדר נבחן במשך שנתיים הביא לבחירה בהסדר פוגעני כלפי דיירי הרחוב. אי לכך, מתוך התעלמות מקולם של דיירי הרחוב באיזון השיקולים שהעירייה ביצעה, האמצעי שנבחר יצר פגיעה בלתי סבירה בדיירי הרחוב מבלי שננקטו צעדים לבחירת או בחינת חלופות פוגעניות פחות. הציפייה שלנו כדיירים היא כי שיקולי המדיניות של העירייה כגוף ציבורי יתייחסו ויקחו בחשבון את כל הצדדים המעורבים ולא יתקבלו מתוך הסתכלות צרה על שיקולים שעשויים להיות של בעלי עניין".

התושבים סיימו את פנייתם בבקשתם החד משמעית: "אנו דורשים החרגה מיידית של דיירי רחוב סוקולוב מהשינוי הנוכחי, וכן ביטול רטרואקטיבי של הדו"חות שניתנו לדיירים מאז תחילת השינוי. להבא, נבקש כי שינויים עתידיים כמעין אלו יישקלו תוך התחשבות בטובת דיירי הרחוב ותוך התייעצות איתם, שני דברים שלמרבה הצער לא קרו בעת שקילת המהלך הנוכחי".

מהעירייה נמסר בתגובה: הבקשות יבדקו ויידונו בוועדת התנועה העירונית


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן