עיריות הרצליה ורמת השרון הודיעו כי החל מהיום לא יפעלו בהן שירותי הרווחה וזאת כהזדהות עם שביתת העובדים הסוציאליים שמוחים על תנאי העסקתם והאלימות נגדם. העובדים דורשים לאייש תקנים, להפחית מהעומס עליהם, לטפל באלימות נגדם ולדאוג לשכרם הזעום

שרון יונתן

עיריות הרצליה ורמת השרון מזדהות עם שביתת העובדים הסוציאליים והודיעו כי החל מהבוקר (שני) לא יפעלו בהן שירותי הרווחה. שתי העיריות הוציאו הודעות זהות: "בעקבות שביתה ארצית של העובדים הסוציאליים לא יפעלו שירותי הרווחה החל מהיום (שני). במקרים דחופים ניתן לפנות למוקד 106. העירייה מביעה תמיכה במאבקם הצודק של העובדים הסוציאליים העומדים בחזית מאבק הרווחה, בוודאי בתקופה קשה זו בה יותר ויותר משפחות ותושבים זקוקים לשירותי רווחה".

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

העובדים הסוציאליים משביתים החל מהבוקר את כל השירותים החברתיים במדינה במחאה על תנאי העסקתם והאלימות נגדם. העובדים הסוציאליים, שיפגינו היום בכיכר הבימה בתל אביב, דורשים לאייש תקנים, להפחית מהעומס עליהם, לטפל באלימות נגדם ולדאוג לשכרם הזעום.

על פי נתונים, כ־83% מהעובדות הסוציאליות חוו אלימות במקום עבודתן – 30% ספגו אלימות פיזית, 30% חוו איומים על חייהן או על חיי ילדיהן. במסגרת השביתה, לא ייערכו חקירות ילדים, לא יינתנו צווי הגנה לילדים ולנוער בסיכון, לא יתקיימו ועדות להפסקת היריון, לא יינתן מענה לפניות קשישים, לא יטופלו מקרי אלימות במשפחה, לא ייערכו השמות של קטינים בפנימיות, לא יוגשו תסקירי עובדות סוציאליות לעבריינים ולעצירים שיחזרו לקהילה.

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן