הקמת מוקד ייעודי לקורונה, חלוקת ערכות מזון ועזרה לקשישים, חלוקת ערכות צביעה לילדים בעלי צרכים מיוחדים, שיעורים מקוונים לסבים ולסבתות ועוד. רמת השרון מתגייסת למען תושביה

שרון יונתן

כמו תמיד ברגעים הקשים אצלנו במדינה, רוח ההתנדבות והעזרה לנזקקים וחלשים מרקיעה שחקים ונותנת לנו סיבה לגאווה. באתר "שרון אונליין" החלטנו לפרסם כל פעילות של עזרה, התנדבות ותרומה בימים אלו.

הסיפתח הוא בפעילות העירייה, על שלל אגפיה ומחלקותיה באמצעו עובדים סוציאליים ומתנדבים רבים, רשת מגוונים, מועצת הנשים ויוזמה מבורכת של מורה בתיכון. אז קחו אוויר ונצא לדרך:

העירייה הודיעה אתמול על הקמת מוקד יעודי לנושא קורונה וצוות מתנדבים מסייע לעשרות קשישים ונצרכים אחרים. אתמול, לדוגמא, אישה הוסעה לתל אביב לטיפול שיניים. אנשים מבקשים עזרה בקניות ומקבלים שירות דרך המוקד.

השירותים החברתיים, בהובלת חברת המועצה באצ'י אלקובי, מחזיקת התיק לשירותים חברתיים בעירייה, הכינו אתמול ל- 100 משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ערכות לצביעה ועבודות מלאכה והחלוקה תתבצע לקראת סוף השבוע באמצעות העובדים הסוציאליים והמתנדבים.

רשת מגוונים, בהובלת חבר המועצה עידן למדן, מחזיק תיק מגוונים, לצד השירותים החברתיים, חילקו אמש 200 ערכות מזון קפוא לקשישים שלא יכולים לצאת מהבית. הערכות אמורות להספיק לשבוע.

כמו כן, חולקו 200 מנות מזון שנקנו על ידי האגף לשירותים חברתיים וקהילתיים. צוות אזרחים ותיקים באגף הרווחה דאגו לחלוקת מנות המזון בעזרת מתנדבי היחידה להתנדבות של מגוונים.

צוות משפחות האגף לשירותים חברתיים נערך לחלוקת תווי קנייה מטעם הקרן לידידות. התווים מיועדים לילדים השוהים במסגרות מועדוניות בקהילה.

כל העובדים הסוציאליים והמינהלה באגף לשירותים חברתיים וקהילתיים התקשרו למעל 600 בתי אב של קשישים ברמת השרון המטופלים באגף. דרשו בשלומם, דאגו איתרו צרכים. צוות המתנדבים היקר של היחידה להתנדבות של מגוונים תרמו מזמנם לקניית תרופות, ומצרכים מזון והסעות לצרכים רפואיים. בעירייה הזמינו תושבים לדווח למוקד קורונה על מצבים מעוררי דאגה ואף להציע את התנדבותם.

צוות נוער וצעירים מגויסים לטובת הנוער בטיפולם ושומרים על קשר רציף. תלמידי תוכנית הילה ממשיכים בלמידה מכווננת פרטית על ידי המורים המסורים של קידום נוער.

מועצת הנשים בעיריית רמת השרון, בראשות סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק הנשים דוברת וייזר, החליטה להרים את הכפפה בכל הנוגע לאוכלוסיית הקשישים בעיר והם יאמצו כ- 40 קשישים, תושבי העיר שנאלצים להישאר בביתם. הנשים יתקשרו לקשישים והקשישות מידי יום כדי לשאול לשלומם, להיות אוזן קשבת למצוקות שלהם ולסייע להם ככל הניתן אונליין. המטרה היא לנסות לסייע להם גם בהזמנות מזון ותרופות אונליין וגם לגשר ולקשר בינם לבין מוקד הקורונה בעיר.

ענבל ברגר, רכזת הספרות בתיכון אלון ברמת השרון, הציעה יוזמה ייחודית לטובת אוכלוסיית הקשישים בעיר הנמצאים כרגע בבדידות בשל המצב הקיים. ענבל הציעה לקיים לסבים ולסבתות שיעורי ספרות מקוונים באמצעות תוכנת "זום". הרעיון נולד מכך שבימים כתיקונם מזמינה ענבל את הסבים והסבתות לשיעורי משפחות בבית הספר וכעת כאשר היא ראתה את הצורך להפיג את הבדידות היא פירסמה בדף הבית שלה קישור לשיעורים מקוונים. השיעורים יכללו שיעורי ספרות ושירה עברית בדגש על אלתרמן, לאה גולדברג ועוד.

ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, אמר:

"אני משוכנע שהאתגרים הגדולים באמת עוד לפנינו וזה גם המקום להודות לעובדי העירייה שלנו, שמתמודדים עם המציאות הלא פשוטה עם מוטיבציה רבה. זה לא קל להיערך מהרגע להרגע למציאות כל כך משתנה אבל זה בדיוק מה שקורה. כל אחד עושה מעל ומעבר בתחום אחריותו ואותי אישית זה מרגש. לא יכולתי לייחל לצוות טוב יותר מסביבי".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן