עיריית הרצליה בחרה השנה ביוזמה מבורכת להצטרף לערים נוספות בעולם ולציין את חודש הגאווה בשיט גאה שמפאר את קו החוף שלצד העיר ואת הקהילה הגאה שחיה בו. במשט, שיצא ביום שישי האחרון ממרינה הרצליה, השתתפו כ- 50 יאכטות, סירות וכלי שייט לאורך חופי הרצליה ותל אביב.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

אל כלי השייט הצטרפה סירת מפרש קטנה ועליה קבוצה מגוונת של בוגרים עם אוטיזם, תושבי הרצליה ורמת השרון, מתנדבים ואנשי צוות עם מוזיקה חזקה, דגל גאה ומצב רוח טוב. האוטיסטים, שמבינים הדרה מהי, התעקשו להביע את הזדהותם ולקחת חלק במשט הגאווה.

מועדונית "אפיקים" של קבוצת השווים, בהנהלתו של עגור יעקובי, מופעלת ברמת השרון בשיתוף אגף הרווחה של העירייה ומספקת מסגרת פנאי לבוגרים עם אוטיזם. מדי יום שישי, נהנים חברי המועדונית מחוג שיט במועדון של עמותת בני הרצליה בהנהלתו של אביתר מור, מנהל המרכז לחינוך ימי, כך שרק טבעי להם היה לקחת חלק במשט הגאווה.

תמר אלון חנני, ראש צוות שיקום ונכויות באגף לשירותים חברתיים וקהילתיים ברמת השרון, אמרה: "המועדונית לבוגרים עם אוטיזם משקפת את התפיסה שלנו שלכל אדם הזכות לחיות כשווה ולהיות חלק מהקהילה בה הוא חי, פעילות השיט היא אחת מיני רבות מהפעילויות של החברים בקהילה בשאיפה להרחיב את מעגל החברים והפעילויות המשותפות. השתתפות החברים במשט הגאווה מייצג את מה שכולנו שואפים אליו, שוויון מלא והכלה".

אזור השרון חרט על דגלו קידום זכויות של אוכלוסיות שונות ומגוונות והכללתם כשווים, בזכות ולא בחסד. הפעילות השבועית של קבוצת השווים וחבריה, שמרביתם אינם ורבלים, נעשית במסגרת הפעילות השותפת של המרינה בהרצליה כחלק מהמארג העירוני ומציגה הלכה למעשה הכללה שוויונית של הציבור שלמד לקבל כל אדם ללא דעה קדומה תוך הכלה מוחלטת. עם זאת, אומרים במועדונית "אפיקים" כי הדרך עוד ארוכה ופעילויות מוטמעות בקהילה כמו גם אירועי שיא כדוגמת המשט הן כורח המציאות לשם הגברת המודעות וכדי לנפץ תקרות זכוכית שעדיין קיימות.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן