פרסום ראשון: לאחר חקירה של מספר חודשים, קבעה פרקליטות המדינה כי קיימות חריגות בניה בביתו של צחי שריב, יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה. הפרקליטות החליטה שלא לפתוח נגדו בחקירה, אולם מתחה ביקורת על התנהלותו: "מצופה כי תפעל בהקדם להתאמת הבניה הקיימת להיתר ולהריסת תוספות הבניה שטרם ניתן להם היתר". צחי שריב סירב להגיב לפניית "שרון און ליין"

 

שרון יונתן

החלטה דרמטית שתזעזע את הפוליטיקה המקומית ברמת השרון: ארבעה חודשים לאחר שהגיעו חוקרים מטעם היחידה הארצית למשרדי מינהל ההנדסה בעיריית רמת השרון, קובעת פרקליטות המדינה באופן חד משמעי: בביתו של צחי שריב (בתמונה), יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה של רמת השרון, קיימות חריגות בניה. יחד עם זאת, הפרקליטות החליטה שלא לפתוח בחקירה בחשד לעבירות בניה.

הדר פז טיפול נפשי באומנות

במכתב ארוך ומפורט ששיגרה עו"ד אריאלה בן אהרון, סגנית בכירה במחלקה להנחיית תובעים מוסמכי היועץ המשפטי לממשלה במשרד המשפטים, לצחי שריב ואשר הגיע ל"שרון און ליין", היא כותבת: "מהממצאים עולה כי בבית המגורים קיימות תוספות בניה שונות שבוצעו ללא היתר בניה במהלך השנים, שעניינן בניית פרגולת עץ, בניית פרגולת עץ לאופניים, בניית חומה ושטח בטון. לאחר בדיקה מעמיקה של הממצאים עולה כי מדובר בבניה שהתיישנה ברובה ובשים לב להנחיית התובעים בעניין עבירות שימוש בבניה שהתיישנה אשר תואמת את תכנית המתאר החלה על המקרקעין. הוחלט שלא לפתוח בחקירה בעילה "נסיבות העניין בכללותן אינן מתאימות לפתיחת חקירה".

למרות שהוחלט לא לפתוח בחקירה, בפרקליטות מותחים ביקורת על התנהלותו של שריב: "יחד עם זאת, ד"ר יצחק שריב, אין בכך, כמובן, כדי לגרוע מאחריותך הציבורית כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה רמת השרון, לפעול על פי כל דין, כמו גם חובתם של כלל תושבי העיר לפעול כחוק ולהקפיד על הוראות חוק התכנון והבניה. בהתאם לכך, מצופה כי תפעל בהקדם להתאמת הבניה הקיימת להיתר ולהריסת תוספות הבניה שטרם ניתן להם היתר".

סאגה ארוכה ומתמשכת

מדובר בפרשה שהחלה כבר בשנת 2019, כאשר מנהל הפיקוח על הבניה בעיריית רמת השרון, סלבה בוטנר, טען בישיבת ועדת המשנה לתכנון ובניה כי לשריב (ראש סיעת רמת השרון חופשית) יש מספר חריגות בביתו שברחוב העלייה בשכונת נווה רסקו, שעדיין לא סודרו.

לאורך כל הדרך טען שריב כי בביתו אין חריגות בנייה, כולל בתגובה שהעניק ל"שרון און ליין", ביום שהחוקרים הגיעו למשרדי העירייה. אז אמר: "אני בעד החקירה – רק כך אוכל להוכיח שאין בביתי חריגות בנייה".

באותו יום התקיימה ישיבת הוועדה, בה סירב שריב למנות לעצמו מ"מ, כפי שהמליץ היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד מיכה בלום, והישיבה התפוצצה לאחר שמספר חברים לא הגיעו לדיון. שלושה שבועות לפני כן התקיימה ישיבה נוספת, הזכורה בעיקר בגלל צילומים הדדיים בין שריב ליעקב קורצקי, סגן ראש העירייה, שדרש את השעייתו של שריב מראשות הועדה עד אשר הוא יסדיר את חריגות הבניה בביתו. רק בשבוע שעבר, בעקבות הצעה לסדר של דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה, מונה חבר המועצה מיכאל דורון כמ"מ של שריב בראשות הועדה. צחי שריב לא הגיב לכתבה.

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן