כך מכנים תושבים מהרצליה פיתוח את התוכנית להרחבת בית הדיור המוגן "שבעת הכוכבים" ברחוב יצחק בן צבי שהופקדה בוועדה המחוזית. לטענתם, המבנה המורחב של "שבעת הכוכבים" ישפיע על כל השכונה, ישנה את צביונה ואופיה, יחמיר את בעיית מחסור מקומות החניה שכבר קיימת באזור. גם העירייה מתנגדת לתוכנית ובכוונתה להגיש התנגדות

שרון יונתן

תושבים בהרצליה פיתוח זועמים על תוכנית הבניה להרחבת בית הדיור המוגן "שבעת הכוכבים" (בתמונה), הנמצא ברחוב יצחק בן צבי והגובל ברחובות ניל"י, אריה בן אליעזר ושבט מנשה.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

מדובר בתוכנית להוספת 3 קומות מעל ה-4 הקיימות ותוספת יחידות דיור בקומת העמודים, כך שבמקום 135 יחידות דיור קיימות יהיו בבית 220 יחידות דיור, תוך שהיזם מבקש שינוי יעוד ממגרש מיוחד לבית אבות למגרש למגורים. העירייה התנגדה בעבר לתוכנית ולפני כשלוש שנים היא נדחתה בוועדה המקומית וגם בוועדת ערר, אך לאחרונה היזם הגיש תוכנית הרחבה לוועדה המחוזית לצורך קבלת התנגדויות לפני אישורה.

לטענת מאות תושבים המתגוררים בסמיכות לבית ובאזור ומתכוונים להגיש התנגדות לתוכנית, מדובר בתוכנית בניה שערורייתית, מגלומנית, קטסטרופלית וחסרת פרופורציה להרצליה פיתוח. הם גורסים כי במידה והתוכנית תאושר, המבנה המורחב של בית הדיון המוגן "שבעת הכוכבים" ישפיע על כל השכונה, ישנה את צביונה ואופיה, יחמיר את בעיית מחסור מקומות חניה שכבר קיימות באזור.  לטענתם, אישור התוכנית יהווה תקדים מסוכן לשינוי שכונת היוקרה הפסטורלית ויפתח דלת לאישורם של פרויקטים ענקיים נוספים כמו הגדלת בית האבות משה"ד, בניינים בכיכרות טיראן ודה שליט, מלון תדמור ועוד.

בתוכנית נטען שפרויקטים באופי דומה ניתן למצוא ברחוב יצחק בן צבי, אך לדברי התושבים זאת הטעייה ועובדה לא נכונה. התושבים גם שוללים טענה שעלתה בדיון בוועדה המחוזית לפיה יש מחסור יחידות דיור בבית הדיור המוגן. התושבים המתנגדים מיוצגים על ידי עו"ד דניאל מקליס ולצורך העניין שכרו גם את שירותיה של הארכיטקטית נועה אבן.

לטענתם התושבים, גם הדיירים בבית הדיור המוגן מתנגדים להרחבתו מאחר שאינם רוצים להתגורר באתר בניה במשך כמה שנים וגם בתי הכנסת הסמוכים מתנגדים להרחבתו. התושבים טוענים כי ראש העירייה, משה פדלון וסגניתו עפרה בל, תושבת מערב העיר, מסרו בפגישה עם ועד התושבים שהעירייה וראש העירייה מתנגדים נחרצות לבקשה ומתכננים להגיש התנגדות.

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית הרצליה עדיין מתנגדת לתוכנית. לאחר שנוסח ההתנגדות יאושר בוועדה המקומית הוא ישלח ללשכת התכנון המחוזית".

הדר פז טיפול נפשי באומנות

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן