את הדברים אמר סגן ראש העירייה בישיבת מועצת העיר, בעקבות שאילתא שהגיש חבר המועצה ירון גדות. ראש העירייה, אבי גרובר, עדכן כי דיון בתביעת הפינוי שהגישה העירייה נקבע לתחילת דצמבר בבית המשפט השלום בהרצליה

שרון יונתן

אחת הסוגיות המתמשכות על סדר יומה הציבורי של רמת השרון בעשור האחרון היא פינויה של ישיבת ההסדר מבית הכנסת בר יוחאי (בתמונה) ברחוב בית גוברין בשכונת מורשה. אתמול נדון הנושא (שוב) במועצת העיר בעקבות שאילתא שהגיש חבר המועצה ירון גדות (סיעת "התעוררות") ובה ביקש לדעת איזו פעילות ביצעה העירייה לאחר חלוף מועד פינוי הישיבה, מה הסטטוס המשפטי של הנושא ומתי הצפי לפינוי הישיבה.

גדות הזכיר לנוכחים כי בתחילת חודש מאי פסק בית המשפט בעתירתו של חבר המועצה עידן למדן כנגד העירייה כי הישיבה אינה חוקית ובסמכות העירייה להקצות את בית הכנסת למפעיל אחר. בחודש יוני קיבלה מועצת העיר החלטה לקריטריונים להקצאה מחודשת של בית הכנסת בר יוחאי. גדות ציין עוד כי בתאריך 18.5 שלחה עיריית רמת השרון באמצעות ראש העירייה הודעה לישיבה על תאריך אחרון לפינוי וכעבור חודש, בתאריך 18.6 חלף המועד האחרון לפינוי ומאז עברו כמעט חמישה חודשים.

אבי גרובר, ראש העירייה, השיב בקצרה: "לאחר שמכתב הדרישה לפינוי הישיבה לא נענה הוגשה תביעת פינוי לבית המשפט השלום בהרצליה והתיק קבוע לקדם משפט לתאריך 6 בדצמבר 2020". כאשר התעקש גדות לקבל תאריך לפינוי הישיבה השיב לו גרובר: "ההחלטה במחוזי הייתה לטובתנו. בעקבות זה יצא המכתב לדרישת פינוי ולאחר שזה לא בוצע הוגשה תביעת פינוי. ככה עובד החוק במדינת ישראל. זה מה שיש לעשות".

יעקב קורצקי, סגן ראש העירייה, הפתיע חלק מהנוכחים במועצה כאשר אמר: "זה לא סוד שאני עושה מאמצים גדולים לסיים את הסאגה הזאת. אני מקווה שבחודש הקרוב נמצא את הפתרון ואוכל להביא את ההצעה למועצה. אני מקווה שהמועצה תקבל את הצעתי ונסיים את הסאגה הזאת כי בבתי משפט זה יכול לקחת שנים".

ירון
ירון גדות (מימין) – העלה את הנושא בישיבת המועצה

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן