רגע לפני ששנת הלימודים יוצאת לדרך, קיימה שלשום ועדת בטיחות בדרכים בעיריית הרצליה ישיבה מיוחדת ובה דנה בכל ההיבטים הבטיחותיים שעובדי האגף ביצעו ויבצעו לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה.

בהודעה לעיתונות שהוציאה העירייה פורטו הצעדים שגיבשה למען שיפור בטיחות התלמידים. בעירייה הדגישו כי חל איסור להגיע עם אופניים חשמליים לחטיבות הביניים ובתי הספר היסודיים.

בתחום התשתית, צוין כי נצבעו וחודשו מעברי החצייה בסמוך לבתי הספר, התווספו תמרורים ושילוט של זהירות בדרכים, נגזמה צמחיה לשיפור שדה הראיה, תוקנו מעקות הבטיחות בסביבת מוסדות הלימוד, הוסדרו ונצבעו מחדש מתחמי "נשק וסע", שודרגו והוסדרו מתחמי הורדה והעלאת תלמידים.

בתחום משמרות הזה"ב (זהירות בדרכים) צוין כי בימים אלה מסתיימות הדרכות לתלמידי משמרות הזה"ב בכל בתי הספר. הוחלט כי חלק ממעברי החצייה, ברחובות הגדולים, יאוישו במלווים קבועים ומתנדבים, ובנוסף, יתווסף גיבוי של המשטרה והפיקוח העירוני בימים הראשונים.

פעילות בטיחות בדרכים בבתי הספר - הרצליה

מדרגות בבית ספר עם הנחיות לחצייה נכונה. צילום: באדיבות העירייה

פעילויות אכיפה: אכיפה עירונית – תבוצע אכיפה על מדרכות פנויות ממכשולים עבור הולכי הרגל לאורך מסלולי ההליכה לבית הספר. אכיפה משטרתית – תבוצע אכיפה על חניה והורדת נוסעים בניגוד לחוק ובאופן מסוכן, על מהירות מופרזת, אי ציות לתמרורים, אי ציות למשמרות הזה"ב ואי שמירה על הכללים.

כאמור, בעירייה מדגישים כי חל איסור מוחלט של הגעת אופניים חשמליים לשטח בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים.

בגזרת פעילויות הסברה הודבקו על גרם המדרגות בבתי הספר היסודיים (בתמונה) מדבקות המנחות על חצייה נכונה. כמו כן, יבוצעו פעילויות הסברה חווייתיים בבתי הספר, יחולקו לתלמידים ערכות הסברה לחציית כביש נכונה ובטוחה, תבוצע הדרכה לרכיבה נכונה על אופניים חשמליים, יחולקו פלאיירים ויבוצעו פעילויות הסברה בנושא בטיחות רכיבה על רכב דו גלגלי.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן