העירייה החליטה להקצות סכום של מאה אלף שקלים לצמצום מספר הילדים בכיתה במסגרת בית הספר של החופש הגדול. הסכום ישמש למימון מורים והקטנת הילדים בכיתה, כך שמספרם ירד ל-25 בממוצע

שרון יונתן

עיריית רמת השרון ואגף החינוך החליטו להקצות תקציב של 100 אלף שקלים על מנת להקטין את מספר הילדים בכיתה בבית הספר של החופש הגדול. הממוצע עומד היום על 28 תלמידים והגבלה של עד 35 תלמידים בכיתה. בעקבות המהלך ירד מספר התלמידים לממוצע של 25 בלבד.
המהלך יצא לפועל לאחר שבקשת העירייה למשרד החינוך לצמצום וריווח ממוצע הילדים בכיתה (בין 28-35) נענתה בשלילה. התקציב שתעביר העירייה ישמש למימון מורים נוספים, לריווח והקטנת הילדים בכל קבוצה. בית הספר של החופש הגדול, המופעל על ידי מרכז "מגוונים", צפוי לפעול בעיר עד ה- 6.8, ולספק מסגרת חינוכית לכ – 1900 ילדים בכיתות א'-ד'.

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון: "לצערנו, בחודשים האחרונים אנחנו מוצאים את עצמנו מממנים יותר ויותר שירותים ממשלתיים, יחד עם זאת אני חושב שהמצב הנוכחי בעייתי ולכן החל מהשבוע הוריתי על רפורמה שתהפוך את חווית הלמידה ליותר ישימה בתקופת הקורונה".

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך: "אנחנו מנסים לאזן בין הרצון לאפשר מסגרת לילדים וצורך באבטחת תקנות הקורונה. לאור זאת החלטנו שנקטין את הכיתות ונצמצם את מרחב המגע של כל ילד גם אם נצטרך לתקצב את זה בעצמנו. אני מקווה שלקראת ה-1 בספטמבר משרד החינוך יערך מחדש בכל הארץ לפי המודל שקבענו".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן