נציגי הנהגות ההורים בבתי הספר ובגנים דורשים מהעירייה להציג דו"ח שחובר בנושא וזאת לאחר שהם מחכים למידע בעניין יותר משלוש שנים. במכתב לראש העירייה כתבו: "לצערנו, נודע לנו לפני מספר חודשים, כבדרך אגב, שדו״ח כזה קיים אבל משום מה הוא לא הובא לידיעתנו". תגובת העירייה מופיעה בכותרת הראשית

שרון יונתן

בתמונה: בית ספר הדר . אין קשר בין בית הספר לתוכן הכתבה

האם עיריית רמת השרון פועל לחיזוק מוסדות חינוך כדי שאלו יהיו עמידים פני רעידות אדמה? שאלה זו מעסיקה לאחרונה את נציגי הנהגות ההורים ברחבי העיר וזאת על רקע אי קבלת תשובות נחרצות מצד העירייה.

בעקבות ההתראות החוזרות ונישנות על רעידת אדמה חזקה אפשרית בעתיד, פנתה הנהגת ההורים כבר לפני למעלה משלוש שנים לעירייה בבקשה להציג לה סקירה מקיפה באשר למידת העמידות של מבני החינוך בעיר מפני רעידת אדמה משמעותית ואיזה צעדים ננקטים בכדי לדאוג לחיזוקם ולעמידותם מפני רעידת אדמה שכזו, לצורך מזעור נזקים, ככל שניתן.

במהלך 2018 זומנו מספר נציגי הנהגת הורים לישיבה עם נציגי העירייה והוצג להם סקר ראשוני שנעשה בבתי הספר בשנת 2016/2017. במסגרת הסקר נסקרו כל בתי הספר בהקשר של מוכנות לרעידת אדמה בהיבט הפיסי, גיל המבנה

ופרמטרים נוספים. לנציגי ההורים הובהר באותה פגישה על ידי מהנדסת העיר שרמת השרון אינה מוגדרת ברמת סיכון גבוהה מבחינה סיסמית בשל סוג הקרקע. יחד עם זאת, נמסר להם שמינהל ההנדסה מתקצב לשנת 2019 המשך עבודה על הסקר באופן פרטני כך שבאותם מבני חינוך שנבנו לפני 1980, וכאלו יש לא מעט, יתגבש מתווה לחיזוק ולתקצוב בהתאם.

במכתב ששיגרו לאחרונה 18 נציגי הנהגות הורים בבתי הספר והגנים לראש העירייה, הם קובלים על כך שדו"ח זה לא הובא לידיעתם.

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

"לצערנו, נודע לנו לפני מספר חודשים, כבדרך אגב, שדו״ח כזה קיים אבל משום מה הוא לא הובא לידיעתנו", כותבים נציגי הנהגות ההורים ומוסיפים: "חרף פניות חוזרות ונשנות לעירייה ואליך, טרם הוצג הדו״ח וממילא שנמנע מהציבור מידע חשוב לגבי רמת עמידות של מבני החינוך ביישוב מפני רעידות אדמה ואילו פעולות ננקטות על ידי העירייה לחיזוקם, אם וככל שמצבם מחייב זאת. לפיכך, נודה לך באם תואיל לפרסם לציבור את הדו״ח ואת ממצאיו וגם את מתווה העירייה לחיזוק".

נציגי הנהגות ההורים מוסיפים: "פנייתנו הראשונה בנושא נעשתה עוד בינואר 2018 ונוכח הזמן הרב שחלף מאז פנייה זו ואם לא די בכך, לאור העובדה שחלפו מספר חודשים מאז שדו״ח כאמור הופק ושפניות של יו״ר ההנהגה היישובית אליך לא נענו, נמתין עד ליום 22.4.21 לפרסום הדו״ח. ככל שלא יפורסם הדו״ח עד למועד הנ״ל, נראה עצמנו מחויבים להביא את מצב הדברים לידיעת הציבור. כולנו תקווה שככל שתתרחש רעידת אדמה כזו, היא תמצא אותנו מוכנים וערוכים מבעוד מועד ושהיא לא תגבה מחיר יקר של חיי אדם – לא ברמת השרון ולא בכלל".

מהעירייה נמסר בתגובה: "אכן נעשתה בדיקה מקדמית במוסדות חינוך, שאינה מעלה כל ממצאים אלא התוויית דרך להליך בדיקה מעמיק יותר. הבדיקה המקדמית תוצג בקרוב להנהגת ההורים היישובית ואחר כך תפורסם לכלל ההורים. חשוב להדגיש שהבדיקה אינה מצביעה על אף מבנה חינוך ברמת השרון כמסוכן ואם היה כך מיד היינו פועלים בנדון".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן