את ההצהרה הזאת שיחרר אמש ראש העירייה בישיבת מועצת העיר. "כראש רשות אני מחויב לבריאות התלמידים וזאת ההחלטה שקיבלתי". חברי מועצה העלו תהיות מי יחליף את המורים, המורות והגננות שיחסרו ואיך הנושא ייאכף בזמן אמת

שרון יונתן

בתמונה: מורות בהרצליה. חיסון או בדיקת קורונה

לקראת החזרה ללימודים מחר, הודיע אמש ראש העירייה, משה פדלון, כי מורים ומורות, גננות וסייעות שלא התחסנו נגד קורונה, יוכלו להגיע לעבודה רק עם אישור שעברו בדיקות קורונה ואינם חולים.

את הדברים אמר פדלון אמש (שלישי) בישיבת מועצת העיר בעקבות פנייה שהעביר אליו בנושא חבר המועצה רונן וסרמן. פדלון הסביר: "כראש רשות אני מחויב לבריאות התלמידים וזאת ההחלטה שקיבלתי. אני קורא לכל המורים, הגננות והצוותים החינוכיים לגשת ולהתחסן. אני לא יכול לחייב את המורים והגננות להתחסן ואכבד את החלטתם, אבל לעבודה יוכלו להגיע רק עם אישור שעברו בדיקה".

פדלון ציין כי בדיקות קורונה מתבצעות בהרצליה בימים ראשון ורביעי ומי שרוצה יכול לגשת למדיקל סנטר ולבצע בדיקה והוא מוכן שהעירייה תממן בדיקה זו במידת הצורך. חברי המועצה אורן אוריאלי ומאיה כץ העלו תהייה כיצד יתמודדו מנהלות ומנהלי בתי הספר עם היעדרות מורים. פדלון: "אני אביא עובדי עירייה וחיילים. יש לזה פתרון".

חברת המועצה תמי גרוסמן העלתה סוגיה נוספת: "צריך לעודד חיסונים, אבל אני לא בטוחה שזאת החלטה נכונה. לא צריך לשלוח את המורים לבדיקות אלא לדאוג לניידת שתעבור כל יום ותדגום את המורים שלא התחסנו". חברי המועצה דנה אורן ינאי וצבי וייס שיבחו את ראש העירייה ואמרו כי מדובר בהחלטה אמיצה ונכונה. בתשובה לשאלה שנשאלה לגבי אכיפת הנושא, ציין אהוד לזר, מ"מ מנכ"ל העירייה הטרי, כי כרגע הובאה הצהרת ראש העירייה בלבד.

חבר המועצה רונן וסרמן אמר לאחר הישיבה: "העליתי הערב שאלה לראש העיר בנושא התייחסות למורים שלא מעוניינים להתחסן. ראש העיר יישר קו עם הגישה של חיים ביבס (יו״ר השלטון המקומי) ואמר שמורים ומורות כמו גם גננות וסייעות יהיו מחויבים בבדיקת קורונה יומיומית על מנת לוודא שהם לא מדבקים. אני חושב שההחלטה נכונה ודואגת לאינטרסים של כל הנוגעים בדבר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן