אתר "שרון אונליין" ממשיך לעזור לעסקים הקטנים והיום עם לימור אורן ועודד שהרבני, הבעלים של "ריחות וטעמים", עסק לאוכל מוכן ברחוב החרש. לימור מספרת מדוע חשוב להם להמשיך לתרום ולתת במיוחד בתקופה זו, מסבירה על השינוי שהעסק עבר ומשוכנעת שהם ישרדו את המשבר

שרון יונתן

עסקים רבים נלחמים בימים אלו על חייהם, אבל יש עסקים שגם בתוך הכאוס הכלכלי הזה ממשיכים לתרום ולתת מכל הלב. אלו הם לימור אורן ועודד שהרבני, בעלי "ריחות וטעמים", עסק להכנת אוכל מוכן הפועל כבר כמעט חמש שנים ברחוב החרש 8 באזור התעשייה נווה מגן ברמת השרון.

השניים, בני זוג המגדלים בפרק ב' של חייהם שישה ילדים משותפים (3 מכל צד מנישואיהם הראשונים), מגדירים את העסק שלהם כ"כשוק של אוכל שלוקחים הבייתה" והם מתמחים במגוון רחב מאוד של מאכלים ביתיים ועממיים. הסלוגן השני שלהם הוא "אוכל עם נשמה" ומיד תבינו מדוע.

לימור מספרת: "אנחנו מכינים רק מאכלים ביתיים והכל נעשה אצלנו במקום וללא מכונות. אנחנו מתבססים הרבה על מתכונים של סבתות ומתכונים שאספנו מנסיעות רבות ברחבי העולם. המוטו שלנו זה אוכל של בית".

"ריחות וטעמים" לא נסגר מאחר שהעסק מוגדר על ידי עיריית רמת השרון כמל"ח (משק לשעת חירום) וזאת בגלל התרומה הרבה לקהילת רמת השרון כפי שלימור מתארת: "מהיום הראשון שלנו הפעלנו את המקרר החברתי. כל האוכל שנשאר בסוף היום ובסוף השבוע נתרם למשפחות נזקקות בעיר, לעמותת "שווים" – בוגרים על רצף אוטיסטי, כפר עופרים בכפר הירוק, ולשלושה בתים של חיילים בודדים כאשר בכל בית בין 19 ל-23 חיילים. בימים אלו, כל מי שמתקשר אלינו ואומר שהוא זקוק לאוכל מקבל בחינם בלי שאלות. אמרו לנו שיש כאלו שמנצלים זאת, אבל זה לא מעניין אותנו. אנחנו נדאג תמיד למי שאין. אימצנו את מחלקת הקורונה של בית חולים השרון וכבר שלוש פעמיים שלחנו להם אוכל. בנוסף, לפי רשימות שקיבלנו מהעירייה חילקנו אוכל לנזקקים גם בשעות הלילה, גם בעזרת הילדים הפרטיים שלנו".

לימור מסבירה מדוע הנתינה כה חשובה להם: "הנתינה זה חלק מהחיים שלי ושל עודד ואנו מנסים להעביר את הערכים לילדים. יש לנו שישה ילדים משותפים ועוד חייל מאומץ".

כמו כל עסק, גם לימור ועודד חוו שינוי שלא תכננו שיגיע: "ביום אחד העסק הפך לטייק אווי ומשלוחים ונאלצנו לפתוח שני אתרי אינטרנט ב-24 שעות. מעסק שעבד ונשם עם המון אנשים שבאו לקחת אוכל הפכנו לעסק שמספק אוכל לאנשים שאנו לא רואים או במקרה הטוב רק באים עם הרכב לוקחים ונוסעים. לצערי, נאלצנו לוותר גם על ארבעה עובדים מתוך ה-15 שהיינו לפני הקורונה. ההכנסה שלנו ירדה ב-50% והעבודה הפכה לקשה יותר בגלל קבלת ההזמנות הטלפוניות. הגענו למצב שאנחנו עובדים הרבה יותר קשה ומרוויחים פחות בצורה משמעותית".

לימור, לאיזו עזרה אתם מצפים מהמדינה?

"האמת שאני לא מצפה לכלום כי בתוך עמי אני חיה. לנו היה חשוב לא לגעת בשכר של אף אחד מהעובדים והצלחנו בכך כולל העובדים שהפסקנו את עבודתם".

אתם תשרדו את המשבר הזה?

"אנחנו נשרוד את המשבר כי יש לנו אמביציה גבוהה, לא עוצרים לרגע, מנהלים את המצב ולא נותנים למצב לנהל אותנו. עם כל הידע, החוכמה והניסיון אנחנו אופטימיים מאוד. יש לנו עסק טוב ויציב ואני מאמינה שנחזור להיות בדיוק כמו שהיינו לפני משבר הקורונה".

תשכנעי את תושבי רמת השרון מדוע לקנות אצלכם.

"כי אצלנו זה הכל נשמה ואהבה. מה שאתה נותן לעולם זה מה שתקבל בחזרה".

להזמנות: 03-5164465

ריחות וטעמים
ריחות וטעמים. אוכל עם נשמה

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן