אחת הבעיות הקשות במערכת החינוך מתחילת שנת הלימודים הוא המחסור החמור בסייעות בגני ילדים, עובדה שגרמה לסגירה של גני ילדים במקרה ואחת הסייעות הקבועות לא יכלה להגיע לעבודה, כפי שפרסמנו לפני כחודש וחצי ב"שרון און ליין", יותר מפעם אחת.

מתאמנים בלי תוצאות? יעל רותם דיאטנית קלינית!

המחסור בסייעות בגני הילדים הוא בעיה קשה ברמה הארצית וכאמור גם עיריית הרצליה התמודדה עם בעיה זו. העירייה החלה לנקוט בשורה של צעדים כדי לתגמל את תומכות ההוראה הקיימות ולעודד גיוס של כח אדם חדש.

מנכ"ל העירייה, אהוד לזר, ומנהל אגף משאבי אנוש, גיל-עד סורדו, נפגשו לאחרונה עם נציגי משרד האוצר ושטחו בפניהם את הבעיות הקיימות בקרב עובדות ההוראה, כשבראשן שכרן הנמוך, ללא תוספות נלוות וללא תנאים סוציאליים ראויים. מהעירייה נמסר כי נציגי האוצר הבטיחו לטפל בבעיה ואמרו כי היא בעלת חשיבות עליונה עבורם.

בתוך כך, עיריית הרצליה הכריזה שהיא תשפר בעצמה את תנאי השכר של הסייעות, ככל שהחוק יאפשר לה. העירייה תוסיף הטבה של 'הוצאות רכב' בתלוש השכר, ובנוסף, תתגמל משמעותית סייעות שיסייעו ויחליפו סייעות מגני ילדים מקבילים שייעדרו מהעבודה.

מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה פועלת ביתר שאת לגייס כוח אדם חיצוני ופתחה בקמפיין לגיוס סטודנטים הגרים בעיר לעבוד כתומכי הוראה בשעות הפנאי. בכך יוכלו הסטודנטים להחליף סייעות נעדרות ולהגדיל את הכנסתם וזאת לצד קידום ערכים של מערובות חברתית, שכל כך חשובה להם".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן